Жанбек Єсмаханов

Директор департаменту з охорони праці, промислової безпеки та екології

Жанбек Єсмаханов призначений на посаду директора департаменту з охорони праці, промислової безпеки та екології «АрселорМіттал Кривий Ріг» 10 червня 2020 року. На цій посаді він займається підвищенням культури безпеки виробництва, впровадженням сучасного світового досвіду охорони праці, промислової безпеки та екології, а також здійснює реалізацію інвестиційних проектів компанії, спрямованих на покращення стану навколишнього середовища регіону.

Жанбек Єсмаханов має 25-річний досвід роботи у галузі промислової безпеки та охорони навколишнього середовища. Свою кар’єру починав у канадській нафтогазовій компанії Hurricane Hydrocarbons Ltd, де забезпечував підтримку виробничих процесів. У переліку його попередніх посад – позиції старшого менеджера проектів та провідного консультанта в компанії «DuPont», керівника департаменту з охорони праці, промислової безпеки та охорони навколишнього середовища в компанії «Chevron» на проекті «Tengizchevroil», транснаціональної нафтогазової компанії British Petroleum. Оскільки ці компанії є визнаними міжнародними лідерами в охороні праці, промислової безпеки та екології, Жанбек Єсмаханов мав можливість вивчати та впроваджувати найактуальніші світові наробки. Цей досвід у подальшому дозволив йому також стати й консультантом для різних підприємств у сфері охорони праці, промислової безпеки та охорони навколишнього середовища.

Першу освіту – юриста – Жанбек Єсмаханов отримав в Казахському академічному університеті (м. Алмати). Другу освіту та диплом гірничого інженера-нафтовика отримав у Казахському національному технічному університеті. Отримав ступінь МВА в Единбургскій бізнес-школі. Також є сертифікованим аудитором з ISO 45001 (СУОП) та ISO 9001 (СМК).