null

Чіткі вимоги і контроль у галузі виробничої безпеки є найважливішими умовами у прагненні компанії АрселорМіттал до нульового показника частоти виробничого травматизму, без розподілу на своїх і сторонніх працівників.

У ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» успішно функціонує Університет АрселорМіттал в Україні, в якому співробітники підприємства проходять навчання з питань охорони праці. Навчання з охорони праці працівники підприємства також проходять в навчальних центрах України, серед яких: Головний науково-методичний центр Держпраці України (м. Київ)

У ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» всі працівники підприємства навчаються корпоративним виробничим стандартам щодо запобігання нещасних випадків зі смертельними наслідками ArcelorMittal Fatality Prevention Standarts (FPS), які встановлюють вимоги за такими напрямками: готовність до аварійних ситуацій, використання кранів, вантажопідйомного обладнання, транспортних засобів та водіння, безпеку на залізниці, ізоляція, робота на висоті, в замкнутих просторах і газонебезпечних ділянках, розслідування нещасних випадків, управління підрядниками.

Також на підприємстві діє тренінг-центр з безпечного виконання робіт Університету АрселорМіттал в Україні. Тренінг-центр призначений для практичного навчання співробітників підприємства і працівників підрядних організацій безпечному проведенню робіт підвищеної небезпеки та вимогам корпоративних стандартів по запобіганню нещасних випадків зі смертельними наслідками ArcelorMittal Fatality Prevention Standarts (FPS). Будівля тренінг-центру складається з навчального корпусу та практичного полігону, обладнаного сучасними тренажерами. Тренажери дають можливість навчатися безпечним способам виконання робіт в умовах, максимально наближених до виробничих. У тренінг-центрі можуть одночасно навчатися близько 120 осіб.

За 2021 рік в Університеті АрселорМіттал в Україні з питань охорони праці та пожежної безпеки пройшли навчання 7771 працівників підприємства, у тому числі:

  • 3909 навчених працівників належать до категорії керівники, фахівці і службовці,
  • 3862 осіб – до категорії робочі.  

Протягом 2021 року по темам: «Керівництво роботами підвищеної небезпеки», «Виконання робіт в умовах підвищеної пожежної небезпеки» та «Правила безпечної експлуатації електроустановок споживачів» пройшли навчання 1879  працівників підприємства.

Продовжується впровадження процедури по здійсненню організації і контролю за безпечним виконанням робіт підрядними організаціями на об'єктах капітального ремонту і будівництва. Представники команди постійно перебувають поруч із виконавцями робіт, контролюючи їх безпеку. У 2021 році навчання пройшли 1949 працівників підрядних організацій.

План навчання персоналу підприємства з питань охорони праці та пожежної безпеки виконується відповідно до заявок структурних підрозділів.