null

Як містоутворююче підприємство, «АрселорМіттал Кривий Ріг» бере активну участь в житті та розвитку міста Кривого Рогу, де мешкають наші робітники та їхні сім'ї.

За 17 років роботи в Україні компанія ArcelorMittal направила близько 465 млн грн. на реалізацію проектів у рамках соціального партнерства з містом і регіоном.

Основними напрямками соціальних ініціатив «АрселорМіттал Кривий Ріг» є охорона здоров'я, освіта, розвиток місцевих громад та екологія.

В 2021 році був підписаний Меморандум про співпрацю з містом, в рамках якого підприємство профінансувало проекти, запропоновані робочою групою, та скерувало на їх реалізацію 100 мільйонів гривень.

В рамках підписаного Меморандуму з містом компанія профінансувала масштабний ремонт ЛОР-центру криворізької лікарні №2, в якому буде надаватися екстрена інтенсивна отоларингічна допомога. Ще один проект - реконструкція стадіону Криворізького національного університету з повним переоснащенням студентського спортивного комплексу для спортивних ігор та занять легкою атлетикою на свіжому повітрі. На жаль, через воєнні дії в Україні цей проект довелося тимчасово призупинити.

Взимку 2021 року компанія подарувала містянам святкову ілюмінацію: вулиці і проспекти Кривого Рогу кардинально змінили свій вигляд у світлі тисячі яскравих вогників. Це один з соціальних проектів, впроваджених коштом компанії згідно з Меморандумом про співпрацю з містом. За кошти компанії було встановлено освітлення та святкова ілюмінація скверів, парків, вулиць міста (Поштовий проспект, вул. Олександра Поля, пл. Визволення, сквер Визволителів, пл. Молодіжна, пл. Володимира Великого, «Алея 200 каштанів», парк Героїв (Новорічний), інсталяції (пл. Молодіжна, вул. Бикова), а також освітлення будівлі криворізького академічного театру драми та музичних комедій ім. Тараса Шевченка.

Підприємство також активно допомагає медичним установам в умовах пандемії COVID-19. У 2021 році за кошти компанії придбали три апарати штучної вентиляції легень для міських лікарень.

Також «АрселорМіттал Кривий Ріг» забезпечує фінансування проекту будівництва сучасного онкоцентру в Кривому Розі в розмірі 400 млн грн.

У співпраці з місцевими громадами підприємство реалізує проекти, спрямовані на розвиток міської інфраструктури, озеленення та покращення екологічної обстановки.

В 2021 році було завершено ремонт алеї по проспекту Металургів. Також підприємство підтримало соціально-екологічні ініціативи співробітників в рамках проекту «100 добрих справ». Загалом від працівників надійшло близько 300 ініціатив. Фінансування отримали рівно сто – найреальніші для реалізації, найкорисніші для найбільшої кількості людей. Члени журі «АрселорМіттал Кривий Ріг» не мали інформації про те, хто є автором тієї чи іншої ініціативи, і голосували за самі пропозиції, що виключило нечесність під час вибору. На реалізацію кожної з відібраних ініціатив підприємство виділило еквівалент 1 000 доларів

Поліпшення житлової інфраструктури, благоустрій та озеленення прибудинкових територій, захист безпритульних тварин, а також освітні проекти для дітей – це стало ініціативами працівників, учасників проекту «100 добрих справ».

Завдяки проекту в житлових будинках встановили енергоощадні вікна у під’їздах, замінили водостічні труби, відремонтували систему теплопостачання у будинках, сходові майданчики, ганки, покрівлю дахів, які були в аварійному стані.

Учасники проекту «100 добрих справ» облаштували криворізькі школи спортивними майданчиками, зонами відпочинку для дітей, а також придбали обладнання для комп’ютерних класів, проектори та інтерактивні дошки, навчальні матеріали: підручники, стенди, моделі та обладнання для дослідів.

Допомогу отримали й навчальні заклади для дітей з особливими освітніми потребами: криворізька спеціальна школа «Надія», громадські організації «Сонячні діти Криворіжжя», «Фонд об’єднаних сердець», «Шелтер+», дитячі спортивні секції «Залізна молодь», криворізька федерація «Спас» та інші.

Воєнний час

У мирні часи наше підприємство впроваджувало чимало соціальних проектів для розвитку Кривого Рогу. Однак після 24 лютого 2022 року вектор допомоги змінився.

Нині ми сфокусовані на гуманітарній допомозі  цивільним мешканцям міст та селищ, які постраждали внаслідок війни, підтримці внутрішньо переміщених осіб, допомозі лікарням.

Гуманітарна допомога від компанії АрселорМіттал

Завдяки платформі збору коштів Unicef​ вдалося зібрати майже 3 мільйони доларів США, після чого компанія подвоїла цю суму до 6 мільйонів доларів США.

«АрселорМіттал Кривий Ріг» наперед сплатив податок на видобуток корисних копалин у розмірі 2 225 000 000 гривень та зобов'язався скерувати 2 мільйони доларів США на підтримку гуманітарної діяльності уряду країни та міста, а також на закупівлю медикаментів для мешканців Кривого Рогу.

Криворізькі лікарні вже отримали першу партію медичної гуманітарної допомоги від АрселорМіттал. «АрселорМіттал Кривий Ріг» передав місцевим лікарням хірургічне обладнання та медичні засоби для лікування ран на суму 350 тисяч доларів. Допомогу від підприємства отримали дві криворізькі лікарні та медзаклад селища Новопілля Криворізького району.

Перелік потрібного обладнання та матеріалів сформували криворізькі хірурги, які надають медичну допомогу військовим і цивільним жертвам війни в Україні. У переліку – два види сучасного хірургічного електроінструменту: травматологічні ортопедичні дрилі виробництва Німеччини та електрокоагулятори – апарати, здатні швидко зупиняти кровотечі та обробляти судини будь-якого діаметру. Доставили з Європи до Кривого Рогу й запаси перев’язочного, хірургічного та шовного матеріалу, антисептичні засоби та кровоспинні препарати.

Компанія АрселорМіттал також передала львівським лікарням медичне обладнання на суму близько 250 тисяч доларів, оскільки Львів зараз приймає левову частку поранених воїнів і цивільних.

У вересні «АрселорМіттал Кривий Ріг» передав Військовій адміністрації Кривого Рогу 11 автомобілів швидкої допомоги загальною вартістю 11 млн грн.

Головне завдання цих «швидких» – евакуація поранених та хворих цивільних мешканців з «гарячої лінії» до найближчої лікарні міста, де їм нададуть стаціонарну допомогу.

Машини обладнані спеціальними шинами підвищеної прохідності, тож пристосовані до важких дорожніх та погодних умов.

Сподіваємось, що це придбання стало важливою інвестицією у порятунок життів мирного населення, посприяло ефективності роботи медиків та полегшило їх щоденну самовіддану працю.

Допомога громадам та родинам ВПО

Підприємство надає гуманітарну допомогу мешканцям Гречаноподівської та Високопільської об’єднаних територіальних громад, а також підтримує внутрішньо переміщених осіб, які через війну були змушені покинути власні домівки, оселилися в Кривому Розі та прилеглих сільських районах.

За час війни підприємство передало в громади та центри для внутрішньо переміщених осіб продуктів харчування (овочі, консерви, тушковане м'ясо) на суму понад 1 млн. грн.