Соціальні стандарти «АрселорМіттал Кривий Ріг» є одними з найвищих серед гірничо-металургійних підприємств України.

Компанія забезпечує соціальний захист усіх своїх співробітників відповідно до Колективного договору підприємства.

Колдоговір містить зобов'язання підприємства в галузі охорони праці і здоров'я, організації та оплати праці співробітників, навчання та соціального захисту персоналу. Колективний договір також визначає основні напрямки соціальних гарантій і пільг для персоналу: оплачувані відпустки, періоди тимчасової непрацездатності, медичне страхування, лікування і відпочинок в оздоровчих комплексах підприємства і здравницях України, матеріальні виплати та пільги як працівникам, так і ветеранам підприємства.

На жаль, через війну в Україні більшість соціальних програм тимчасово призупинені.

У 2021 р. «АрселорМіттал Кривий Ріг» інвестувало в соціальний розвиток колективу 718,8 млн. грн. У співробітників підприємства - кращі умови оздоровлення, відпочинку, медичного обслуговування. «АрселорМіттал Кривий Ріг» має найбільшу соціальну інфраструктуру серед всіх підприємств гірничо-металургійної галузі України.

Соціальні пільги та виплати для робітників:

  • Надання путівок працівникам і членам їх сімей за пільговою вартістю;
  • Одноразова грошова виплата працівникам в зв'язку з виходом на пенсію (в залежності від стажу роботи на підприємстві та середнього заробітку);
  • Утримання об'єктів соціальної сфери: капітальні та поточні ремонти, а також утримання дитячих оздоровчих таборів, баз відпочинку, об'єктів житлово-комунального господарства, медсанчастини і Палацу культури;
  • Виплата одноразової матеріальної допомоги до 1 вересня одиноким матерям і батькам, вдовам, вдівцям, опікунам, багатодітним сім'ям на дітей у віці до 16 років;
  • Надання фінансової допомоги Раді ветеранів підприємства

Відпочинок робітників та їхніх родин

ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» забезпечує своїх працівників та членів їх сімей можливістю якісного відпочинку та оздоровлення. Всього за літо - 2021 бази відпочинку і дитячі табори ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» прийняли  21 441 особу.

Понад 3,3 тис. дітей співробітників відпочили в дитячих оздоровчих таборах. Максимальним попитом користувалися путівки на заміські бази відпочинку, на яких відпочили понад 18,1 тис. осіб. Це працівники підприємства, їх родичі та гості. Також підприємство забезпечило оздоровлення 2 041 своїх працівників та членів їх сімей в пансіонатах і санаторіях України. Продаж путівок працівникам підприємства здійснюється за пільговою вартістю.

Соціальна інфраструктура підприємства

До складу соціальної інфраструктури «АрселорМіттал Кривий Ріг» входять три дитячих оздоровчих табори, два пансіонати на узбережжях Чорного та Азовського морів, три приміські бази відпочинку, санаторій-профілакторій «Джерело», Медичний центр, а також Палац культури металургів.

Оздоровчий комплекс «Червоні вітрила», дитячий оздоровчий табір «Парус»

Оздоровчий комплекс розташований в Скадовському районі Херсонської області, смт. Лазурне. Комплекс складається з пансіонату на 592 місця (8 спальних корпусів, 2 гуртожитки, 2 адміністративно-побутові будівлі) та дитячого оздоровчого табору на 570 місць (6 триповерхових корпусів). Площа оздоровчого комплексу - 22,5 га. На території оздоровчого комплексу знаходяться спорткомплекс, відео-зал, клуб-естрада, будинок творчості, бібліотека та комп'ютерний клас.

Оздоровчий комплекс «Азов», дитячий оздоровчий табір «Буревісник»

Оздоровчий комплекс розташований в Генічеському районі Херсонської області, с. Щасливцеве. Комплекс складається з пансіонату на 392 місця (двоповерховий і чотириповерховий корпуси) і дитячого оздоровчого табору на 522 місця (2 двоповерхові і 4 одноповерхові корпуси). Площа оздоровчого комплексу - 24 га. На території оздоровчого комплексу знаходяться спорткомплекс, відео зал, будинок творчості, танцмайданчик, літня естрада, бібліотека, комп`ютерний клас.

Дитячий оздоровчий табір «Сучасник»

Розташований на березі Чорного моря у Скадовському р-ні Херсонської обл., с. Красне. Об'єкт розрахований на 360 місць. Площа - 9,4229 га. На території табору: 5 спальних корпусів, 2 АПК, культурний центр, дача №1 та №2, медпункт, 2 їдальні, будиночок сторожа, 2 садові будиночки.

Інфраструктура комплексу морально та фізично застаріла та потребує інвестицій для розвитку інфраструктури та ефективного використання землі.

Санаторій-профілакторій «Джерело»

Санаторій-профілакторій «Джерело» ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» - терапевтичного профілю складається з двох лікувальних підрозділів - бальнеологічного і фізіотерапевтичного, в цілому розрахованих на 275 місць. У шестиповерховому спальному корпусі відділення розташовані номери, їдальня, спортзал і лікувальна база.

В бальнеологічному відділенні санаторію функціонують кабінети гідромасажу, лікувальних душів, теплових процедур, а також кабінет грязелікування, де проводиться лікування захворювань органів дихання, травлення, опорно-рухового апарату, неврологічної системи. З 2020 року, у зв`язку з COVID 19, функціонал санаторію-профілакторію «Джерело» ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» змінено. На його базі облаштувано міське відділення обсервації.

У 2022 році в умовах воєнного стану на території санаторію-профілакторію «Джерело» проживають родини наших колег з Херсонської області з числа внутрішньо переміщених осіб.

Бази відпочинку

База відпочинку «Мар'янівка» розташована в Криворізькому районі, с. Мар'янівка. В її складі 224 будиночка на 1 618 місць. Загальна площа бази - 13,57 га. На території знаходяться спорткомплекс комплекс, танцмайданчик, пляж на березі річки.
База відпочинку «Хвиля» розташована в Криворізькому районі, с. Мар'янівка. База, площа якої 1,8 га, налічує 11 будиночків на 119 місць.

База відпочинку «Світанок» розташована в Криворізькому районі, с.Кудашево. Загальна площа бази – 2,1 га, налічує 49 будиночків на 180 місць та одноповерхову цегляну будівлю кухні.

Для баз відпочинку придбано 25 модульних будиночків, оновлено пірс, комплекти для відпочинку (дитячі майданчики, гойдалки, столи, лавки).

Палац культури металургів

Палац культури металургів ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» протягом багатьох років є центром дозвілля для працівників підприємства, їх сімей та жителів Кривого Рогу. ДК металургів має зал для глядачів на 410 місць, малий та балетний зали, кімнати для занять творчих колективів. Оснащений сучасною освітлювальною апаратурою та аудіотехнікою.

Медичний центр

Поліклініка металургійного виробництва розташована в м. Кривий Ріг, Металургійний р-н, вул. Криворіжсталі, 5а.

Будівля має 4 поверхи та 0 поверх, який включає службові приміщення та архів; має пасажирський та вантажний ліфт. Кабінети, які потребують постійного температурного режиму, обладнані спліт системами.

Поліклініка має обладнання для проведення періодичного медичного огляду контингенту, що працює у шкідливих та небезпечних умовах праці (рентген, маммоскан, клінічна лабораторія, кабінети вузьких фахівців: хірурга, гінеколога, невропатолога, отоларинголога, окуліста, дерматолога, психіатра, електрокардія; АТ).

Поліклініка гірничого департаменту: Інгулецький р-н, вул. Збагачувальна, 86.

Будівля має 4 поверхи; пасажирський ліфт. Кабінети, які потребують постійного температурного режиму, оснащені спліт системами.

Поліклініка має обладнання для проведення періодичного медичного огляду контингенту, який працює у шкідливих та небезпечних умовах праці; прийому пацієнтів з метою проведення лікування амбулаторно та в умовах денного стаціонару (рентген, клінічна лабораторія, кабінети вузьких фахівців: хірурга, гінеколога, невропатолога, отоларинголога, окуліста, дерматолога, стоматолога; ультрозвукової діагностики, електродіографії, електрокардіографії

На підприємстві діють 19 фельдшерських здоровпунктів. Шість з них призначені для передрейсового огляду водіїв та залізничників, інші – лікувальні.