null

Клієнтам та партнерам

«АрселорМіттал Кривий Ріг» - найбільше гірничо-металургійне підприємство в Україні, працює у складі компанії АрселорМіттал, котра є найбільшим іноземним інвестором в Україні.

Один з найбільших роботодавців в країні, котрий забезпечує понад 20 000 робочих місць.

«АрселорМіттал Кривий Ріг» у цифрах та фактах:

ВИРОБНИЦТВО

 • Повний виробничий ланцюжок від видобутку залізної руди до готової металевої продукції.
 • Спеціалізується на довгомірному прокаті: арматура та катанка, секційний прокат, кутовий профіль, смуга та заготовка.
 • Річне виробництво заводу, з його повним виробничим циклом, становить понад 6 мільйонів тонн сталі, понад 5 мільйонів тонн прокату та понад 5,5 мільйонів тонн чавуну (довоєнні показники).

Сталь виробництва «АрселорМіттал Кривий Ріг» була використана на деяких найбільш визначних будівельних проектах в усьому світі, включно з хмарочосом Бурдж Халіфа у Дубаї, Flame Towers (Полум’яні Вежі) в Азербайджані та новим захисним саркофагом у Чорнобилі.

ЕКСПОРТ

 • До війни «АрселорМіттал Кривий Ріг» експортував 85% своєї готової продукції, що забезпечувало йому визначення одного з найбільших експортерів України.
 • Оскільки українські чорноморські порти Одеси та Миколаєва заблоковані, компанія перелаштувалась на транспортування продукції залізницею та створює нові ланцюги постачання вугілля та інших критично необхідних матеріалів.
 • До війни основна частка продажів припадала на країни Близького Сходу, Північної та Західної Африки. У 2022 році більша частина експорту відправляється на ринки США, Європи, Канади та Великобританії.

ІНВЕСТИЦІЇ

 • Комбінат був приватизований у 2005 р. на відкритому аукціоні за ціною 4,85 мільярди доларів США (24,2 мільярди гривень). Це становить майже половину загального обсягу коштів, отриманих від приватизації у новітній історії України.
 • Впродовж 17 років роботи в Україні, група АрселорМіттал інвестувала 10 мільярдів доларів США (що включає 4,8 мільярди доларів США – сума придбання під час приватизації + 5,2 мільярдів доларів США – інвестиція у розвиток виробництва).
 • За 17 років роботи «АрселорМіттал Кривий Ріг» інвестував понад 10 мільярдів гривень у зменшення свого впливу на навколишнє середовище. З часу приватизації компанії загальні обсяги викидів у повітря зменшились на 47,7%, скидання стічних вод – на 70,2%, утилізація відходів – на 24,1%.

ПОДАТКИ

 • За 18 років роботи компанії АрселорМіттал в Україні підприємство сплатило 103,1 млрд грн податків і зборів, у тому числі 23,5 млрд грн – податок на прибуток, майже 23,9 млрд грн – податки на фонд оплати праці, 3 млрд грн – екологічний податок, 7,8 млрд грн – плата за землю, 5,7 млрд грн – рентна плата, 2,1 млрд грн – податок на репатріацію, а також 36,8 млрд грн – ПДВ на імпорт і 0,4 млрд грн – інші податки і збори.
 • У 2022 році «АрселорМіттал Кривий Ріг» сплатив авансовий податок на видобуток у розмірі 75 мільйонів доларів США для підтримки українського уряду під час війни.