ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»
ПАТ «АрселорМiттал Кривий Рiг»

Прес-центр


Page tools
Друк
В закладки
Поділитися
FacebookTwitter


Прес-релізи

Перевірка Фонду Держмайна в ВАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»: фактів порушень інвестзобов’язань не встановлено

Кривий Ріг, 6 квітня 2010 р. Фонд Держмайна України визнав задовільним виконання ВАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» своїх інвестиційних зобов’язань у 2009 р. згідно умов договору купівлі-продажу. Перевірка виконання підприємством своїх зобов’язань була проведена ФДМУ 23-25 березня 2010 р.

Згідно акту перевірки, підписаного представниками Фонду Держмайна і адміністрації ВАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», підприємство виконало свої зобов’язання по всіх пунктах Договору купівлі-продажу, окрім тих з них, виконання яких було відкладено у зв’язку із форс-мажорними обставинами (фінансово-економічною кризою) згідно Додаткової угоди до Договору купівлі-продажу від 14 травня 2009 р.

Виконаними визнані зобов’язання у соціальній сфері, зобов’язання щодо збереження обсягів виробництва товарної продукції, щодо забезпечення безпечних і нешкідливих умов праці і охорони навколишнього природного середовища, а також зобов’язання, викладені в концепції післяприватизаційного розвитку підприємства.

Зокрема, підприємство повністю виконало свої соціальні зобов’язання: виплата заробітної плати та платежів у цільові державні фонди; утримання соціальної інфраструктури (оздоровчі комплекси, санаторій-профілакторій, приміські оздоровчі бази, гуртожитки); оздоровлення співробітників підприємства; зниження частки виробництва з небезпечними і шкідливими умовами праці; забезпечення витрат на охорону праці; продовження будівництва житла і безкоштовна передача житла працівникам підприємства; здійснення добровільного медичного страхування працівників підприємства.

Жан Жуе, Генеральний директор ВАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»: «Відповідно до взятих на себе зобов’язань, ми мали виконати і виконали всі свої соціальні гарантії, незважаючи на економічні труднощі минулого року. Це ще одне переконливе свідчення того, що ВАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» є відповідальною соціально-орієнтованою компанією».

Загалом в 2009 р., згідно Кошторису соціальних витрат і матеріальних виплат, на розвиток і утримання об’єктів соціальної сфери підприємством було витрачено 176 млн. грн. Додатково, відповідно умовам колективного договору, на покращення існуючих об’єктів соціальної сфери (капітальні ремонти, закупка обладнання тощо) було виділено 92 млн. грн. Крім того, додаткові 6 млн. грн. підприємство виділило на розвиток, обслуговування, будівництво, ремонт і утримання об’єктів соціальної та інженерно-транспортної інфраструктури м. Кривий Ріг згідно Протоколу про намір співробітництва і організації взаємовідносин на 2010-2015 рр. між Криворізькою міською радою та ВАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг».

У 2010 р. підприємство продовжує реалізацію програми соціального розвитку та покращення якості життя своїх співробітників і мешканців м. Кривий Ріг. На розвиток і утримання об’єктів соціальної сфери підприємством передбачено 178 млн. грн., на покращення існуючої інфраструктури – 95 млн. грн., на розвиток інфраструктури м. Кривий Ріг – 15 млн. грн.

Найбільшими соціальними проекту 2010 р. є:
• завершення будівництва и введення в експлуатацію нової поліклініки підприємства (третій квартал 2010 р.). Вартість проекту - близько 26 млн. грн. (включно із закупівлею сучасного медичного обладнання, зокрема маммографа и рентген апарата);
• введення в експлуатацію двох житлових будинків на 164 квартири і передача житла (безкоштовно) співробітникам підприємства (третій квартал 2010 р.). Вартість проекту - близько 37 млн. грн.

Олександр Зозуля, директор із загальних і соціальних питань ВАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»: «Соціальна сфера комбінату до приватизації була найбільшою серед підприємств галузі. АрселорМіттал зберіг і примножив цей спадок, на утримання і покращення соціальної інфраструктури підприємства за чотири роки після приходу інвестора було виділено більше 700 млн. грн. Ми не економили на соціальних проектах і в 2009 р. виконали всі свої соціальні зобов’язання на «докризовому» рівні, незважаючи на складне фінансове становище підприємства»

Довідка: Перевірки Фонду Держмайна є головним інструментом контролю з боку держави виконання підприємством своїх інвестзобов’язань після приватизації. Планові перевірки підприємства Фондом Держмайна відбуваються кожного кварталу протягом майже п’яти років з часу продажу підприємства новому власнику. Не рідше одного разу на рік представники ФДМУ відвідують підприємство з інспекційною перевіркою.

2008  -  2009  -  2010  -  2011  -  2012  -  2013  -  2014  -  2015  -  2016  -  2017  -  2018  -  2019  -  2020  -  2021