ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»
ПАТ «АрселорМiттал Кривий Рiг»

Прес-центр


Page tools
Друк
В закладки
Поділитися
FacebookTwitter


Прес-релізи

ВАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» розпочинає будівництво першої машини безперервного лиття заготовок

Кривий Ріг, 6 квітня, 2010 р. ВАТ “АрселорМіттал Кривий Ріг” у квітні розпочне будівництво установки позапічної обробки та машини безперервного лиття заготовок (МБЛЗ). Будівництво МБЛЗ є ключовою складовою програми модернізації компанії, а також одним з інвестиційних зобов’язань підприємства згідно угоди купівлі-продажу. Проект включатиме будівництво всіх суміжних потужностей та інфраструктури – електропідстанцію, водопідготовку, аспіраційну установку та ін. Проектна потужність нової МБЛЗ - більше 1,2 млн. т сталі щороку. Планова дата введення МБЛЗ – вересень 2011 р. Введення МБЛЗ в дію відзначить перехід підприємства до ефективнішого і сталого виробництва з багаточисельними технічними перевагами:

Енергозбереження: 10% економії енергії при виробництві сталі.
Покращена якість продукції: піч-ківш дає можливість очищення та легування рідкої сталі, а також дозволяє виробляти більший асортимент якісної продукції.
Поліпшення безпеки праці: зменшення долі ручної роботи та вищий рівень автоматизації забезпечують безпечніші умови праці.
Екологічна безпека: скорочення викидів - 10% на тону заготовки в сталеплавильному виробництві.
Кращий вихід придатного, велика експлуатаційна готовність, вищий рівень автоматизації та легкість в обслуговуванні: вихід придатного вище на 10%, експлуатаційна готовність вище на 90%.

Жан Жуе, Генеральний директор ВАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»: “Будівництво першої машини безперервного лиття заготовок є важливим етапом в розвитку підприємства і важливим кроком на шляху до вдосконалення конкурентоспроможності нашої продукції. Цей проект – початок переходу від розливання в злитки до сучасної технології позапічної обробки і безперервного лиття заготовок. Сьогодні у всьому світі більш ніж 80% довгомірної продукції виробляється з використанням технології безперервного лиття. Майже всі наші конкуренти в Україні вже або перейшли на цю технологію, або знаходяться в процесі будівництва подібних потужностей. Оскільки наша стратегія націлена на модернізацію і поліпшення продуктивності, ми також починаємо перехід до цієї сучасної технології”.

Компанія Сіменс ФАІ Австрія та компанія Сіменс Україна були обрані як основні постачальники та розробники технології для проектування, постачання і введення в експлуатацію нового устаткування завдяки їхньому значному професійному досвіду і високій якості продукції:

Досвід роботи в Україні і сильні позиції на ринку: поставлено більше 5 установок позапічної обробки і машин безперервного лиття заготовок в Україні; більш ніж 250 інженерів компанії працюють в Донецьку і Києві.
Досвід роботи в світі: впровадження подібних технологій на розвинених ринках а на тих, що розвиваються (загалом близько 100 МБЛЗ). В даний час подібні проекти Сименс ФАІ реалізує в Росії, Китаї, на Близькому Сході і в Індії.
Репутація компанії як світового лідера у виробництві та постачанні екологічно безпечних технологій і потужностей: тільки протягом 2009 р. завдяки продукції і технологічним рішенням Сіменс клієнти компанії скоротили викиди СО2 на 210 млн. тонн.
Досвід співпраці з АрселорМіттал: здійснені поставки машин безперервного лиття заготовок на різні заводи компанії (Бельгія, Іспанія, Казахстан).

Значна частина проекту (в основному проект і проектування, будівельні і технологічні роботи) будуть розроблені та поставлені в Україні. В рамках реалізації проекту Сіменс Україна співробітничатиме з місцевими підрядчиками в Кривому Розі і Дніпропетровської області.

2008  -  2009  -  2010  -  2011  -  2012  -  2013  -  2014  -  2015  -  2016  -  2017  -  2018  -  2019  -  2020  -  2021