ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»
ПАТ «АрселорМiттал Кривий Рiг»

Прес-центр


Page tools
Друк
В закладки
Поділитися
FacebookTwitter


Прес-релізи

ВАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» спільно з компанією Siemens VAI розпочало будівництво машини безперервного лиття заготовок (МБЛЗ)

Кривий Ріг, 2 червня 2010 р. Сьогодні керівництво компаній АрселорМіттал, ВАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» і Siemens VAI оголосили про початок будівництва першої в «АрселорМіттал Кривий Ріг» машини безперервного лиття заготовок (МБЛЗ). Генеральний директор ВАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» Жан Жуе і Генеральний директор Siemens VAI Metals Technologies GMBH & Co Вернер Ауер обмінялися екземплярами підписаного контракту та спільно з топ-менеджерами АрселорМіттал перерізали стрічку і навіть встигли попрацювати лопатами на будівельному майданчику.

Жан Жуе, Генеральний директор ВАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»: «Підписанням цього контракту та рішенням про початок будівництва нашої першої МБЛЗ ми не лише підтверджуємо виконання інвестзобов'язань відповідно до угоди купівлі-продажу, але і заявляємо про наш твердий намір модернізувати це підприємство та перетворити його на сучасний, технологічно досконалий виробничий об'єкт. МБЛЗ необхідна підприємству для того, щоб відповідати кращим міжнародним стандартам та вимогам споживача. Для виконання цього проекту ми вибрали підрядника зі світовою репутацією та досвідом роботи в Україні. Крім того, дуже важливо, що 50% робіт по цього проекту виконуватимуться на місці, компаніями з Кривого Рогу і Дніпропетровської області. Ми інвестуємо в майбутнє: працюючи з місцевими партнерами, ми сприяємо активізації ділового життя в регіоні. Цей факт дає мені привід знову нагадати про те, що чим швидше уряд вирішить проблему з відшкодуванням ПДВ і поверне нам наші кошти, тим швидше у нас з'явиться можливість відновити інвестиційні програми і таким чином допомагати відроджувати місцеву економіку».

Будівництво МБЛЗ є ключовою складовою програми модернізації «АрселорМіттал Кривий Ріг», а також одним з інвестиційних зобов’язань підприємства згідно угоди купівлі-продажу. Цей проект включатиме будівництво всіх суміжних потужностей та інфраструктури – електропідстанцію, водопідготовку, аспіраційну установку та ін. Проектна потужність нової МБЛЗ - більше 1,2 млн. тон сталі щороку. Запланована дата введення МБЛЗ в експлуатацію – вересень 2011 р.

Введення МБЛЗ в дію ознаменує перехід підприємства до ефективнішого та більш екологічного виробництва з численними технічними перевагами:

• Енергозбереження (газ, вода та електроенергія): 10% економії енергії на тонну сталі в сталеплавильному виробництві.
• Покращена якість продукції: піч-ківш дає можливість очищення та легування рідкої сталі, а також дозволяє виробляти більший асортимент якісної продукції.
• Поліпшення безпеки праці: зменшення долі ручної роботи та вищий рівень автоматизації забезпечують безпечніші умови праці.
• Екологічна безпека: скорочення викидів - 10% на тонну заготовки в сталеплавильному виробництві.
• Кращий вихід придатної продукції, велика експлуатаційна готовність, вищий рівень автоматизації та легкість в обслуговуванні: вихід придатної продукції вище на 10%, експлуатаційна готовність вища на 90%.

Володимир Макаренко, Головний керуючий проектом і ветеран підприємства з 39-річним досвідом роботи: «Нова технологія має ряд переваг в порівнянні з тією, яку ми використовуємо в даний момент: краща якість заготовки, збільшення виходу придатної продукції, впровадження сучасних систем автоматизації виробництва, які зменшать долю ручної праці. Ми мріяли про таку технологію ще на початку 70-х років минулого століття. Перше техніко-економічне обґрунтування було розроблене в 1985 році. З різних причин ця технологія тоді не була впроваджена, і сьогодні я щасливий бути свідком того, як ця мрія збувається».

Арно Пупар-Лафарж, Виконавчий віце-президент АрселорМіттал (сегмент Африка, країни СНД): «Сьогодні ми пропонуємо «АрселорМіттал Кривий Ріг» не лише інженерні знання такої шанованої компанії, як Siemens VAI, але також досвід АрселорМіттал, який управляє роботою з МБЛЗ на всіх наших підприємствах по всьому світі. «АрселорМіттал Кривий Ріг» в майбутньому лише виграватиме від передачі досконалого знання сталеливарної справи та досвіду Групи АрселорМіттал».

2008  -  2009  -  2010  -  2011  -  2012  -  2013  -  2014  -  2015  -  2016  -  2017  -  2018  -  2019  -  2020  -  2021