ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»
ПАТ «АрселорМiттал Кривий Рiг»

Прес-центр


Page tools
Друк
В закладки
Поділитися
FacebookTwitter


Прес-релізи

Фонд державного майна України підтвердив виконання інвестиційних зобов'язань ВАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»

Кривий Ріг, 13 серпня, 2010 р. Фонд державного майна України (ФДМУ) підтвердив виконання інвестиційних зобов'язань ВАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» в ході перевірки виконання умов Договору купівлі-продажу. Перевірка проводилася 3-5 серпня 2010 року.

Згідно акту перевірки, підписаного представниками Фонду держмайна та адміністрації ВАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», підприємство виконало свої зобов’язання по всіх пунктах Договору купівлі-продажу, окрім тих, виконання яких було відкладено у зв’язку із форс-мажорними обставинами (фінансово-економічною кризою) згідно Додаткової угоди до Договору купівлі-продажу від 14.05.2009 р.

В процесі перевірки Фонд держмайна підтвердив поточне виконання наступних інвестзобов'язань:

збереження (збільшення) обсягів виробництва;

впровадження заходів щодо створення безпечних і нешкідливих умов праці, а також заходів щодо охорони довкілля через реконструкцію хвостосховищ, рекультивацію територій кар'єрів і відвалів, впровадження системи екологічного моніторингу на основних джерелах викидів, заходи щодо пилопригнічення в процесі проведення вибухів в кар'єрах і на прилеглих територіях;

виконання зобов'язань, визначених в грошовій формі згідно Концепції післеприватизаційного розвитку (ремонт доменних печей, модернізація гірничо-збагачувального комплексу, реконструкція шахт, технологічне переоснащення в процесі ремонту доменних печей, модернізація основних металургійних агрегатів, реконструкція кисневої станції, реконструкція теплової електростанції та ін.);

зобов'язання в економічній діяльності (збереження основної номенклатури конкурентоздатних видів продукції, збереження основних видів економічної діяльності, виконання вимог законодавства про захист економічної конкуренції);

зобов'язання в соціальній сфері (своєчасні виплати зарплат, індексація рівня заробітної плати, утримання соціальної інфраструктури підприємства (оздоровчі комплекси, санаторій-профілакторій, палац культури, приміські оздоровчі бази, гуртожитки), виконання щорічних заходів з оздоровлення працівників і членів їхніх родин на базі оздоровчих комплексів і дитячих таборів, надання путівок для оздоровлення, забезпечення витрат на соціальну інфраструктуру та поліпшення соціально-побутових умов на рівні, не меншому, ніж 0,5% від суми реалізованої продукції, забезпечення витрат на заходи щодо охорони праці на рівні, не меншому, ніж 0,6% від суми реалізованої продукції, зменшення частини виробництва з шкідливими умовами праці, продовження програми житлового будівництва, забезпечення медичного страхування працівників коштом підприємства, відкриття нової поліклініки для проведення профоглядів співробітників).

Олександр Зозуля, Директор з соціальних і загальних питань ВАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»:«Незважаючи на складні економічні умови, ВАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» продовжує виконання своїх соціальних інвестиційних зобов'язань. Минулого тижня, 4 серпня, ми відкрили нову поліклініку, в яку інвестовано 27 млн. грн. і яка устаткована сучасним медичним обладнанням. Також з 1 липня 2010 року підписано новий договір на добровільне медичне страхування всіх наших працівників за рахунок підприємства. Ми завершуємо будівництво двох житлових будинків і у вересні плануємо безкоштовно надати 165 квартир нашим працівникам. Всі наші оздоровчі комплекси діють, і більше 40 000 співробітників підприємства та членів їхніх родин проведуть свою відпустку на наших базах відпочинку. Крім того, 6 тисяч працівників отримають путівки в інші оздоровчі комплекси, 6 тисяч дітей наших співробітників проведуть канікули в одному з наших таборів на березі Азовського або Чорного моря. Наша соціальна інфраструктура cправно функціонує і ми повністю виконуємо наші зобов’язання по забезпеченню оздоровлення та відпочинку наших працівників».

Під час заключної дискусії з представниками Фонду держмайна керівництво підприємства взяло до уваги два зауваження перевіряючих і вже на них відреагувало. Наступна перевірка ФДМУ запланована на початок 2011 року.

Рінат Старков, Генеральний директор ВАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»: «Для нас дуже важливим є постійний діалог з Фондом держмайна, а також той факт, що завдяки ФДМУ держава може здійснювати контроль за виконанням інвестиційних зобов'язань на нашому підприємстві. Під час перевірки представники Фонду мали змогу безпосередньо спостерігати виконання інвестзобов'язань, у них був доступ до необхідних документів і можливість обговорити виконання зобов'язань як з керівництвом підприємства, так і з представниками профспілкової організації. Ми будемо відкрито та прозоро продовжувати співпрацю з Фондом держмайна, і я підтверджую нашу відданість взятим на себе інвестиційним зобов'язанням».

Додаткова інформація: Перевірка Фонду державного майна України є основним інструментом контролю виконання інвестиційних зобов'язань компанією після приватизації з боку держави. Постійні перевірки Фонду держмайна України у ВАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» відбуваються щокварталу протягом 5 років з моменту продажу підприємства новому власникові. Щонайменше раз на рік представники Фонду держмайна особисто відвідують підприємство з перевіркою виконання інвестзобов'язань.

2008  -  2009  -  2010  -  2011  -  2012  -  2013  -  2014  -  2015  -  2016  -  2017  -  2018  -  2019  -  2020  -  2021