ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»
ПАТ «АрселорМiттал Кривий Рiг»

Прес-центр


Page tools
Друк
В закладки
Поділитися
FacebookTwitter


Прес-релізи

ВАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» і профком підприємства повідомляють про результати проведення конференції трудового колективу

Кривий Ріг, 1 жовтня 2010 р. Адміністрація ВАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» і керівництво профкому підприємства повідомляють про результати конференції трудового колективу, що відбулася 24 вересня 2010 р. Згідно з трудовою угодою, раз на півроку сторони розглядають стан виконання колективного договору на спільному засіданні адміністрації та профспілкового комітету ПМГУ або на конференції трудового колективу. Конференція затвердила звіт про виконання колективного договору за 1 півріччя 2010 року.

Головні результати виконання колективного договору в першому півріччі:

• Більше 90% від запланованих коштів на виконання пунктів колективного договору було витрачено, але по більшості заходів є відставання за термінами, що привело до їхнього невиконання в першому півріччі 2010 року. Витрати на виконання колективного договору за перше півріччя складають більш ніж 1 млрд. грн. з урахуванням всіх пунктів колективного договору (з них 874 млн. грн. фонд оплати праці).

• У звітному періоді були підвищені тарифні ставки та посадові оклади персоналу підприємства в цілому на 16%: з 1 січня – на 11,43%, з 1 лютого – на 2% і з 1 квітня – на 2,57%. Тарифна ставка робочого першого розряду з нормальними умовами праці склала 884,0 грн. Виплата заробітної плати здійснювалася в строки, встановлені колективним договором.

• Винагороду за підсумками роботи за 2009 рік було виплачено в повному обсязі в 2 етапи. В березні 2010 року виплачено 25% і в квітні 2010 року виплачено 75% винагороди за підсумками роботи за 2009 рік.

• У звітному періоді на охорону праці було витрачено 53,9 млн. грн., що значно вище передбаченого показника згідно з колективною угодою, який повинен складати не менше 0,6% від суми реалізованої продукції за аналогічний період 2009 року. В той же час, з 9 запланованих на 2010 рік комплексних заходів виконано лише 2 (30% використання грошових коштів, що передбачені на їхнє виконання). З 61 заходу «програми з впровадження в 2010 році технічних заходів, які не було виконано в 2009 році» за півріччя виконано 7 (1,17% від запланованих коштів).

• Для забезпечення виробництва на підприємство протягом року було прийнято 609 осіб. З них 564 робочих (в т.ч. 537 сезонних, 11 інвалідів, 16 після проходження військової служби в озброєних силах), 35 фахівців (в т.ч. 25 сезонних і 10 на постійній основі), а також 10 керівників.

• В 1 півріччі 2010 року підприємство застрахувало робітників на суму 7,6 млн. грн. за договорами про добровільне медичне страхування. Якщо раніше страхове покриття по стаціонарному лікуванню було 12 тис. на 1 особу та 4 тис. на амбулаторне лікування (загалом 16 тис.), то з 2010 року загальна сума покриття складає 30 тис. грн. (20 тис. стаціонарне лікування і 10 тис. - амбулаторне).

Було відзначено, що пункт колективного договору 6.2.7 є виконаним в частині використання коштів на поліпшення соціально-побутових умов, умов відпочинку, оздоровлення та лікування в обсязі 28 189,1 тис. грн. Не в повному обсязі використані заплановані кошти за статтями: капітальний ремонт (2,224 млн. грн. замість 7,254 млн. грн. за планом), поточний ремонт об'єктів соцсфери. Також відзначено значну неукомплектованість персоналу підприємства.

Конференція трудового колективу проходила в конструктивному ключі. В ході конференції представники профспілкової організації вказали адміністрації підприємства на необхідність негайного вживання всіх необхідних заходів, направлених на виконання колективного договору в 2010 році в повному обсязі. В постанові конференції профспілковою організацією було зазначено невиконання в повному обсязі деяких пунктів діючого колективного договору.

Юрій Бобченко, Голова профспілкового комітету ВАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»: «Ми звертаємо увагу адміністрації підприємства на те, що в звітному періоді було допущено невиконання в повному обсязі декількох пунктів діючого колективного договору, а саме 5.2, 9.6, 6.2.7, 6.2.5, 6.3.1. Цими пунктами передбачається виділення коштів на охорону праці, поліпшення соціально-побутових умов трудящих, дотримання графіків роботи об'єктів громадського харчування, будівництво житла для працівників підприємства та узгодження з профкомом підприємства рішень про ліквідацію і реорганізацію структурних підрозділів підприємства. Тому конференцією ухвалено рішення про:

• комплектацію професій, виконання роботи яких однією особою недопустима відповідно до вимог охорони праці;

• комплектацію штатного персоналу, що здійснює роботи на об'єктах соцкультпобуту (УГХіТ, УЖКГ, медична служба, оздоровчі комплекси підприємства);

• відновлення цілодобової роботи буфетів №12 (АЦ МП), №5 (ДЦ-1), №8 (ДЦ-2), №15 (Бл-1), №28 (Бл-2), №33 (Прокат-3) і в майбутньому виключення випадків зміни графіків роботи буфетів без попереднього обговорення та узгодження з профспілковим комітетом;

• недопущення порушення п.9.6 діючого колективного договору в частині ухвалення адміністрацією рішень про реорганізацію структурних підрозділів без узгодження з профспілковим комітетом підприємства;

• звернення до Президента України, Кабінету Міністрів України з питання створення Урядової комісії для перевірки виконання інвестиційних зобов'язань власником підприємства.

Ми вимагаємо виконання цих пунктів колективного договору в другому півріччі 2010 р. в повному обсязі».

Рінат Старков, Генеральний директор ВАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»: «У нас відбулася непроста, проте корисна та конструктивна розмова з представниками профспілкової організації. Це робочий момент, який я розглядаю як важливу частину пошуку компромісу з нашим партнером по виконанню соціальних зобов'язань – профспілковою організацією. Як соціально відповідальна компанія, ми надаємо велике значення постійному діалогу з профспілками та пошуку взаємовигідних форм співпраці, оскільки цілі у нас спільні – стабільний розвиток нашої соціальної сфери, соціальні гарантії нашим робітникам, прибутковий розвиток підприємства».

2008  -  2009  -  2010  -  2011  -  2012  -  2013  -  2014  -  2015  -  2016  -  2017  -  2018  -  2019  -  2020  -  2021