ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»
ПАТ «АрселорМiттал Кривий Рiг»

Прес-центр


Page tools
Друк
В закладки
Поділитися
FacebookTwitter


Прес-релізи

Нові правила жорсткішого відбору підрядників з дотримання техніки безпеки

Кривий Ріг, 19 жовтня, 2010 р. У ВАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» введена нова процедура оцінки дотримання потенційними підрядниками правил техніки безпеки та норм охорони праці. Ще на етапі тендеру організації, охочі виконувати підрядні роботи для «АрселорМіттал Кривий Ріг», повинні показати, наскільки серйозно вони дотримуються правил техніки безпеки.

Оцінювання проводяться спеціалістами управління охорони праці та пожежної безпеки ВАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» за такими критеріями: інформація про травматизм за останні три роки, наявність дозволів для робіт підвищеної небезпеки, технічна оснащеність підрядної організації, наявність сертифікатів на систему управління охороною праці, наявність та кількість засобів індивідуального та колективного захисту, навчання персоналу техніці охорони праці та пожежної безпеки, а також інформація про витрати організації на охорону праці. Залежно від результатів оцінювання кожна організація за «принципом світлофора» потрапляє в зелений, жовтий або червоний сектори. Якщо в організації був допущений нещасний випадок зі смертельними наслідками, груповий нещасний випадок або підрядник не має відповідних дозволів органів Держпромнагляду, то така організація автоматично переходить в «червоний сектор» незалежно від суми балів. Організації, які будуть віднесені до «червоного сектора», до тендерних процедур допускатись не будуть і вони повинні будуть вжити вагомих заходів для удосконалення техніки безпеки, щоб знову бути допущеними до тендеру.

Організації, що потрапили у «жовтий» сектор, тобто такі, які мають порушення та невідповідності несистемного характеру (наприклад, відсутність документів про техогляд транспорту), отримують своєрідну «жовту картку», попередження про те, що їм потрібно виправити, щоб бути готовим до роботи на території «АрселорМіттал». За повторної перевірки, якщо організація уже виконує підрядні роботи, то, отримавши «жовту картку», вона відсторонюється від роботи, отримує штрафні санкції і повинна виправити виявлені невідповідності перед поновленням робіт.

Володимир Кириленко, Директор з охорони праці ВАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»: «Ця система відбору підрядників дозволяє нам бути максимально, наскільки це можливо, впевненими, що залучена організація має систему управління охороною праці, яка відповідає як законодавчим вимогам України, так і корпоративним стандартам АрселорМіттал. У нас на підприємстві працює 160 організацій підрядників, роботи виконують близько 2000 їхніх працівників. Ми маємо бути впевненими, що ці люди працюють з дотриманням усіх правил безпеки».

Рінат Старков, Генеральний директор ВАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»: «Ідея такої класифікації підрядних організацій належить моєму попереднику Жану Жуе та була вперше розглянута у квітні 2010 р. На підприємстві прийшли до необхідності такої системи, оскільки, на жаль, у нас траплялось чимало нещасних випадків з працівниками підрядних організацій. Оскільки ми не ділимо працівників на своїх та чужих, то все, що відбувається на території нашого підприємства, є нашою відповідальністю. Ми розраховуємо, що нова система допоможе нам не лише «відсіяти» ще на етапі тендеру безвідповідальних підрядників, не готових дотримуватись елементарних норм техніки безпеки, а й буде стимулом для організації, яка бажає співпрацювати з нами, навести лад у сфері дотримання техніки праці. Кінцевим результатом має бути більша увага до питань безпеки, «вирівнювання» підрядних організацій у плані дотримання норм охорони праці, і, нарешті – найголовніше – зменшення кількості та серйозності нещасних випадків з підрядниками».

2008  -  2009  -  2010  -  2011  -  2012  -  2013  -  2014  -  2015  -  2016  -  2017  -  2018  -  2019  -  2020  -  2021