ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»
ПАТ «АрселорМiттал Кривий Рiг»

Прес-центр


Page tools
Друк
В закладки
Поділитися
FacebookTwitter


Прес-релізи

5 років з дня приходу нового власника: досягнення, інвестиції, важливі проекти

Кривий Ріг, 28 жовтня 2010 р. Сьогодні виповнюється 5 років із дня підписання Договору купівлі-продажу контрольного пакету акцій ВАТ «Криворізький гірничо-металургійний комбінат «Криворіжсталь» і приходу нового власника на підприємство – компанії АрселорМіттал (в 2005 р. – компанія Міттал Стіл). Проведення прозорого і відкритого аукціону з продажу найбільшого металургійного підприємства в країні і прихід на український ринок найбільшого світового виробника сталі привернули п'ять років тому увагу всього світу стали знаковою подією в побудові Україною іміджу інвестиційно привабливої країни. Після придбання контрольного пакету акцій підприємства новий власник в рамках Договору купівлі-продажу узяв на себе широкі інвестиційні зобов'язання як у виробничій, так і в соціальній сфері.

Рінат Старков, Генеральний директор ВАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»: «Всі ці 5 років підприємство послідовно виконувало свої інвестиційні зобов'язання. Регулярні перевірки Фонду Державного Майна України (а на сьогодні таких відбулося 9) підтверджували виконання нами своїх зобов'язань. Думаю, за минулі п'ять років навряд чи якесь інше підприємство відчуло настільки ж пильну увагу до своєї діяльності і такий скрупульозний контроль з боку державних органів. Заключні резолюції перевірок супроводжуються документами за обсягом, що інколи сягає 300 сторінок, – тобто кожен крок і кожна дія підприємства контролюються. Така прозорість і відкритість і дає нам право стверджувати, що всі ці роки підприємство строго слідувало духу та букві Договору купівлі-продажу».

Найскладнішим випробуванням за ці п'ять років для підприємства, як і для всієї світової металургії, стала фінансово-економічна криза та спад виробництва. Договором купівлі-продажу прямо визначено, що глобальна криза в металургійній галузі відноситься до форс-мажорних обставин. У грудні 2008 р. Торговельно-промислова палата України підтвердила існування форс-мажорних обставин. В цій ситуації підприємство пішло назустріч державі в особі Фонду Держмайна, і було прийнято рішення переглянути терміни виконання інвестиційних зобов'язань і підписати Договір про внесення доповнень до Договору купівлі-продажу. Згідно з цим договором, жодне з інвестиційних зобов'язань не було анулювано або зменшено в розмірі. Єдина зміна стосувалася призупинення виконання деяких зобов'язань на період дії форс-мажору.

Рінат Старков, Генеральний директор ВАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»: «Формально вступ у силу обставин форс-мажору звільняв нас від відповідальності за невиконання своїх зобов'язань. Проте щоб вплив кризи не був настільки відчутним як для наших співробітників, так і для міста в цілому, компанія пішла на підписання Договору про внесення доповнень до Договору купівлі-продажу. Цим новим документом не було змінено жодне зобов'язання - ні в частині його наповнення, ні в частині передбачених сум інвестицій. Зміни торкнулися лише термінів виконання деяких зобов'язань, які були перенесені на пізніший час. Всі зобов'язання в соціальній сфері залишилися незмінними, і ми послідовно виконували їх і продовжуємо виконувати».

ВИРОБНИЦТВО, МОДЕРНІЗАЦІЯ

З моменту приходу нового власника на комбінаті проводилася повномасштабна програма модернізації та трансформації з метою побудови сучасного динамічного підприємства. В 2006-2010 рр. на підприємстві було здійснено 46 основних крупних інвестиційних проектів, спрямованих на розвиток і модернізацію підприємства, підвищення його конкурентоспроможності. Загальна вартість впроваджених проектів – понад 4 млрд. грн. Найзначніші з них:

• Реконструкція об'єктів комплексу коксових батарей №№3, 4;

• Капітальний ремонт доменної печі ДП-8;

• Закупівля основного обладнання гірничотранспортного комплексу (бульдозери, самоскиди, екскаватори, бурові верстати, думпкар – загалом 103 од.);

• Реконструкція та технічне переоснащення рудозбагачувальних фабрик 1 та 2 з повним відновленням непрацюючих секцій № 10 и 12 з потужністю понад 1 млн.т на рік кожна.

Зараз на стадії впровадження знаходяться довгострокові і нові проекти, які будуть завершені після 2010 року. Найзначніші серед них: будівництво машини безперервного лиття заготовок (МБЛЗ) і печі-ковша, реконструкція дробильних фабрик ГЗК; будівництво нового горизонту - 1135 м, капітальний ремонт доменної печі ДП-6; будівництво ліній упаковки на дрібносортних станах №№2, 4; розширення механо-ремонтного комплексу із закупівлею верстатів і іншого обладнання, а також цілий ряд інших проектів.

ЕКОЛОГІЯ

Екологічні проекти останніх п'яти років в основному були спрямовані на поетапну заміну застарілого обладнання на нове, екологічно безпечніше, а також на впровадження кращих передових технологій, які дозволяють зменшити вплив підприємства на навколишнє середовище. Загальні витрати підприємства на охорону довкілля впродовж 2006-2010 рр. перевищили 1,5 млрд. грн.

Найзначніші проекти:

• Реконструкція цеху очищення коксового газу від сірководню (з вмістом сірководню в коксовому газі до 0,5 г/куб. м.);

• Реконструкція установок очистки газу ливарних дворів та підбункерного приміщения доменної печі ДП-8;

• Впровадження комплексу природоохоронних заходів (сіркоочищення) під час реконструкції об'єктів комплексу коксових батарей №№3, 4 з метою зменшення викидів шкідливих речовин в навколишнє середовище;

• Реконструкція хвостового господарства та оборотного водопостачання в районі с. Миролюбівка з нарощуванням гребель обвалування до позначки +135,0 м. Збільшення терміну експлуатації існуючого хвостосховища шляхом створення додаткових об'ємів для складування хвостів збагачення ГЗК;

• Будівництво полігону для поховання промислових і будівельних відходів;

• Реконструкція хвостосховища «Об'єднане» з нарощуванням гребель обвалування до позначки +141,0 м. Збільшення терміну експлуатації існуючого хвостосховища шляхом створення додаткових об'ємів для складування хвостів збагачення ГЗК.

Наразі здійснюється цілий ряд крупних екологічних проектів: система первинного охолоджування та очищення газів конвертерного цеху (один з основних екологічних проектів, який забезпечить зменшення вмісту пилу у викидах до 20 млг/м. куб.); реконструкція хвостосховища «Об'єднане» до позначки +151м-+156 м; модернізація аспіраційних установок конвеєрного тракту подачі сипучих матеріалів в існуючому конвертерному цеху; реконструкція аспіраційної установки мартенівського цеху. Здійснення цих проектів істотно поліпшить як умови праці працівників підприємства, так і екологічну ситуацію в місті в цілому.

СОЦІАЛЬНА СФЕРА

Основні напрямки соціального розвитку трудового колективу підприємства відображено в колективному договорі і в програмі заходів з поліпшення соціально-побутових умов працівників. Ця програма передбачає проекти в таких сферах: безпека та здоров'я, екологічна безпека, розвиток персоналу, соціальна сфера та взаємодія з суспільством. За п'ять років новим власником в розвиток соціальної сфери і вирішення соціальних проблем було інвестовано близько 2 млрд. грн.

Олександр Зозуля, Директор з соціальних і загальних питань, ВАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»: «Наше підприємство має в своєму розпорядженні найбільшу соціальну інфраструктуру серед всіх підприємств галузі. Дитячі табори, санаторії та бази відпочинку, поліклініки та пансіонати – все це було збережено новим власником і продовжує служити працівникам підприємства. Підприємство виділяє десятки мільйонів гривень щороку для ремонту, утримання та обслуговування цих об'єктів».

Зарплати працівників

ВАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» завжди було в числі лідерів щодо рівня середньої заробітної плати в Україні, і за період з 2005 по 2010 рр. середня заробітна плата виросла в 2,6 рази. Якщо в 2005 році серед інших компаній гірничо-металургійного комплексу в Україні підприємство за рівнем середньої заробітної плати займало 3 місце, то вже до кінця 2009 року воно вийшло в лідери. Середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника підприємства (з врахуванням виплат за системою добровільного звільнення) за результатами 9 міс. 2010 р. складає 4 638,5 грн. З 2007 року в компанії діє Система добровільного звільнення, і на компенсації співробітникам при звільненні за цей період було виділено більше 800 млн. грн. Виплати за цією системою в ВАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» є найвищими в галузі і дають можливість співробітникам, які покидають комбінат, почуватися захищеними.

Безпека та здоров’я

Створення безпечних умов для працівників і забезпечення дотримання правил техніки безпеки та норм охорони праці є пріоритетом корпоративної політики компанії АрселорМіттал. Згідно з колективною угодою ВАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» для виконання заходів щодо створення безпечних умов праці на робочих місцях, запобігання виробничому травматизму та професійним захворюванням виділяються кошти у розмірі 0,6% від суми реалізованої продукції за рік. Загальні інвестиції у безпеку за 2006-2010 рр. склали понад 530 млн. грн.

Покращення соціально-побутових умов

Згідно з колективною угодою ВАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» на поліпшення соціально-побутових умов трудящих виділяються кошти у розмірі 0,5% від суми реалізованої продукції за рік. На ці кошти проводяться капітальні та поточні ремонти, технічне переоснащення обладнання об'єктів соціально-побутового призначення, об'єктів для відпочинку, лікування та оздоровлення, їдалень і буфетів, інших об'єктів соціально-побутового призначення та соціальної сфери. В 2006-2009 рр. сума витрат на ці цілі склала понад 333 млн. грн. На 2010 р. заплановано кошти у розмірі 95 млн. грн. (за 9 міс. 2010 р. витрачено більше 54 млн. грн.).

Відпочинок і оздоровлення працівників

У складі об'єктів соціальної сфери підприємства є три дитячі оздоровчі табори, в яких щорoку оздоровлюються 5 тисяч дітей працівників підприємства. 6 тисяч працівників і членів їхніх родин щороку відпочивають в пансіонатах на березі Чорного та Азовського морів, понад 50 тисяч працівників та членів їх родин щороку відпочивають на п'яти базах відпочинку, розташованих в межах міста. Додатково підприємство виділяє кошти на санаторно-курортне лікування та відпочинок трудящих в здравницях України. В 2006-2009 рр. було виділено більш ніж 67 млн. грн. для оздоровлення 21 тис. працівників і членів їхніх родин. За 9 міс. 2010 р. сума витрат на ці цілі склала понад 27 млн. грн.

Житлове будівництво

ВАТ “АрселорМіттал Кривий Ріг» - одне з небагатьох підприємств в Україні, яке будує житло для своїх працівників. Згідно з програмою будівництва житла на 2008-2011 рр. передбачено будівництво та введення в експлуатацію 450 квартир. В грудні 2007 р. був введений в експлуатацію житловий будинок на 144 квартири. В 2010 р. ведеться будівництво двох будинків на 165 квартир: по вул.22-го Партз'їзду та вул.Перлинна, 8 (м. Кривий Ріг), які будуть введені в експлуатацію в листопаді цього року. Загальна вартість будівництва складає 36 млн. грн. Розпочато будівництво двох житлових будинків загальною кількістю 285 квартир на мкрн. Східний 2, 3 (м. Кривий Ріг). Введення їх в експлуатацію заплановано в 2011 р.

2008  -  2009  -  2010  -  2011  -  2012  -  2013  -  2014  -  2015  -  2016  -  2017  -  2018  -  2019  -  2020  -  2021