ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»
ПАТ «АрселорМiттал Кривий Рiг»

Прес-центр


Page tools
Друк
В закладки
Поділитися
FacebookTwitter


Прес-релізи

ВАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» розпочинає проект торгівлі квотами на викиди парникових газів

Кривий Ріг, 24 листопада 2010 р. ВАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» розпочинає здійснення проекту з продажу квот на викиди парникових газів та ре-інвестування отриманих коштів у розвиток енергозберігаючих технологій. Таким чином, підприємство доєдналось до світового руху торгівлі викидами, який сприяє скороченню забруднення атмосфери та подальшій модернізації виробництва, а також дає можливість залучити додаткові кошти на впровадження енергозберігаючих технологій. Застосування таких технологій, в свою чергу, зменшить у майбутньому вплив підприємства на навколишнє середовище та сприятиме покращенню екологічної обстановки у Кривому Розі.

Реалізація таких проектів українськими підприємствами стала можливою завдяки Кіотському протоколу. Оскільки Україна недовикористовує свою квоту на викиди парникових газів, то вона має право реалізовувати так звані «проекти спільного впровадження» з країнами, які перевиконують встановлену для них квоту викидів. При цьому країни, які перевиконують свою квоту на викид парникових газів, фінансують проект спільного впровадження в іншій країні на конкретному підприємстві, і таким чином одиниці скорочення викидів, визначені на початку проекту, передаються державі, яка фінансує проект. Проекти спільного впровадження є на сьогодні для України реальною нагодою приваблення інвестицій у найважливіші економічні сектори економіки, серед яких металургія та енергетика.

ВАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» у 2007 році одним з перших в Україні серед підприємств гірничо-металургійного комплексу заявило про намір виконати проект зі скорочення антропогенних викидів парникових газів. На підприємстві почато впровадження широкомаштабної «Інвестиційної програми підвищення енергоефективності у ВАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», яка включае в себе вісім енергозберігаючих заходів. Ефект цих заходів полягає у економії споживання природного газу на 35 млн. куб. м. та електроенергії на 580 ГВтг, а також в скорочення одиниць викидів парникових газів на 1,6 мільйона тонн. Ці заходи спрямовані на утилізацію тепла, встановлення нових турбогенераторів та ряд інших енергоефективних технологій, основними сферами яких є перерозподілення газу та оптимізація його використання.

У жовтні 2010 року підприємство отримало від Національного агентства екологічних інвестицій України лист-погодження проекту спільного впровадження, який підтвердив передачу «карбонових кредитів» на торгівлю викидами, отриманих в результаті енергозберігаючих заходів, виконаних в «АрселорМіттал Кривий Ріг» за період 2008-2012 рр. Наступний етап після отримання підприємством листа-погодження – це реєстрація в Національному агентстві екологічних інвестицій України, а пізніше в секретаріаті Рамкової Конвенції Зміни Клімату ООН для отримання карбонових кредитів.

Це перший в практиці АрселорМіттал проект з передачі так званих «карбонових кредитів» від України в Люксембург, і перший в компанії проект спільного впровадження. Об’єм викидів вуглекислого газу (СО2), передбачених на 2008-2009 рр., складає 97 кілотонн. Саме на таку кількість викидів підприємство отримає карбонові кредити, після чого кошти за них будуть інвестовані у розвиток енергозберігаючих технологій на підприємстві.

Рінат Старков, Генеральний директор ВАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»: «Як лідер галузі, ми усвідомлюємо свою відповідальність скорочувати викиди парникових газів та зменшувати вплив нашої діяльності на навколишнє середовище. Корпорація АрселорМіттал поставила за мету скоротити викиди парникових газів на своїх підприємствах у всьому світі на 8% до 2020 р. Це в маштабах всієї компанії. В маштабах же Кривого Рогу принципово важливим є те, що кошти, отримані компанією АрселорМіттал в результаті продажу квот на викиди на нашому підприємстві, будуть ре-інвестовані назад у Кривий Ріг для продовження застосування енергозберігаючих проектів. Для цього ми розробили механізм, в якому разом з «АрселорМіттал Кривий Ріг» беруть участь Міністерства екології України та Люксембургу. Механізм дозволяє перевести карбонові кредити з Кривого Рога в реєстр України, звідти в Люксембург, після чого компанія АрселорМіттал реалізує торгівлю отриманими кредитами. За результатами торгів отримані кошти будуть передані назад в «АрселорМіттал Кривий Ріг», а кількість кредитів піде у спільну «скарбничку» компанії з обліку скорочення парникових газів. Такий підхід дозволить напряму використовувати кошти від реалізації проекту в Кривому Розі і продовжувати саме тут вдосконалювати енергозберігаючі технології».

Ліана Максименко, Директор з охорони навколишнього середовища ВАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»: «Після того, як було здійснено розрахунок викидів парникових газів виробництвами нашого підприємства, ми визначили пріоритет за джерелами викидів. Найефективнішими в плані скорочення одиниць викидів парникових газів були визнані проекти з енергозберігаючих технологій, які й увійшли до основи «Інвестиційної програми підвищення енергоефективності у ВАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг». Ми усвідомлюємо, що наше підприємство має значний потенціал в плані зниження дії на навколишнє середовище шляхом маштабної модернізації основних фондів, пошуку нових екологічно «чистих» енергозберігаючих технологій, раціонального використання природних ресурсів. Механізм міжнародної торгівлі квотами на викиди парникових газів забезпечить підприємству інвестиції, які можуть бути направлені на модернізацію та нові технології у ВАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг». Виводячи одиниці карбонових кредитів на міжнародний рівень в рамках програми спільного впровадження, як передбачено Кіотським Протоколом, ми підтверджуємо імідж України як країни, відповідальної за виконання зобов'язань по скороченню викидів парникових газів».

Довідка: Рамкова Конвенція ООН про зміни клімату (РКЗК) – узгодження, підписане в 1992 році більш ніж 180 країнами світу про загальні принципи дій країн стосовно проблем у зміні клімату. Конвенція не містить кількісних зобов’язань, тому для їхнього визначення був розроблений додатковий документ – Кіотський протокол.

Кіотський протокол – міжнародний документ, прийнятий в Кіото (Японія) в 1997 році. Він зобов'язав розвинені країни та країни з перехідною економікою скоротити або стабілізувати викиди парникових газів в 2008-2012 рр. в порівнянні з 1990 р. Кіотський протокол став першою глобальною угодою про охорону навколишнього середовища, що заснована на ринковому механізмі регулювання – механізмі міжнародної торгівлі квотами на викиди парникових газів.

2008  -  2009  -  2010  -  2011  -  2012  -  2013  -  2014  -  2015  -  2016  -  2017  -  2018  -  2019  -  2020  -  2021