ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»
ПАТ «АрселорМiттал Кривий Рiг»

Прес-центр


Page tools
Друк
В закладки
Поділитися
FacebookTwitter


Прес-релізи

«АрселорМіттал Кривий Ріг» - найефективніша металургійна компанія України

Кривий Ріг, 7 грудня 2010 р. ВАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» було визнано найфективнішою компанією в металургійному секторі України за версією рейтингу «ТОП-100. Рейтинг кращих компаній України».

Рінат Старков, Генеральний директор, ОАО «АрселорМіттал Кривий Ріг»: «Звання найефективнішої компанії в металургійній галузі України для нас вагоме та значуще з декількох причин. Протягом року, що минає, нам прийшлося нарощувати виробництво в умовах жорстокого дефіциту грошових коштів, зумовленого неповерненням НДС. Нам довелося відчути на собі пильну увагу зі сторони контролюючих органів – кількість перевірок тільки за перше півріччя збільшилося на 35%. Доводити свою бізнес-ефективність в таких умовах було нелегко, але, як бачимо, цілком можливо. Звання найефективнішої компанії в галузі є визнанням зусиль підприємства, яке в таких умовах не тільки продовжувало розвивати і модернізувати виробництво, але і виконувало зобов’язання перед державою, своїми працівниками і містом, в якому ми працюємо».

Рейтинг ефективності в рамках рейтингу «ТОП-100» складався по 25 галузях: в ньому були проаналізовані показники 600 українських компаній. Для створення рейтингу эфективності були використані фінансові показники компаній за останні 5 років – з 2005 по 2009 рр. Такий період було обрано у зв’язку з тим, що саме на нього припали як етап інтенсивного розвитку української економіки, так і етап фінансової кризи. В цих умовах була можливість оцінити, наскільки эфективною виявилася обрана бізнес-модель тієї чи іншої компанії в різних ринкових умовах. Компанії оцінювались за 4 параметрами: середній чистий прибуток за п’ять років, середній щорічний приріст прибутку з 2005 р., середній чистий прибуток за п’ять років, середня рентабельність чистих продажів з 2005 р.

Для ВАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» це п’ятиріччя ознаменувалося тим, що одночасно з вирішенням питань, актуальних для всієї галузі – підвищення рентабельності і конкурентоспроможності, скорочення витрат і впровадження енергозберігаючих технологій – підприємство всі 5 років послідовно виконувало свої інвестиційні обов’язки. Тільки на модернізацію виробництва за ці роки було виділено 4 млрд. грн., на екологічні проекти - 1,5 млрд. грн., а на створення безпечних умов для співробітників - більше 530 млн. грн.

Під час отримання нагороди на урочистій церемонії відзначення переможців рейтингу, Володимир Ткаченко, Головний радник з питань відносин з державними органами, ВАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», зазначив: «Останнім часом нам прийшлося доводити свою ефективність і в судах, і в переговорах з різними державними органами. Тим приємніше для нас це визнання. Хочу відзначити, що в Україні державні органи та контролюючі організації мають колосальний вплив на бізнес і економіку в цілому. Тому організатори конкурсу могли б задуматися про заснування спеціальних нагород для державних структур та службовців, які зробили свій внесок в розвиток бізнесу. Наприклад, я з великим задоволенням вручив би такий приз в 2011 році Державній митній службі за вирішення проблем митної вартості, котра зараз є найгострішою проблемою для всіх суб’єктів зовнішньоекономічної діяльності. Я також нагородив би будь-якого парламентаря, якби він зміг пролобіювати в Податковому кодексі жорстку та однозначну статтю відносно автоматичного повернення НДС експортерам і постійно моніторити виконання цієї законодавчої норми».

Окрім звання найефективнішої компанії в металургійній галузі, ВАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» в рейтингу «ТОП-100. Найбільші компанії України» за показниками 2009-го року зайняло 2-е місце в металургійній галузі, 2-е місце за об’ємом експорту, а також 6-е місце в загальному рейтингу за чистим прибутком.

2008  -  2009  -  2010  -  2011  -  2012  -  2013  -  2014  -  2015  -  2016  -  2017  -  2018  -  2019  -  2020