ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»
ПАТ «АрселорМiттал Кривий Рiг»

Прес-центр


Page tools
Друк
В закладки
Поділитися
FacebookTwitter


Прес-релізи

Спеціальна контрольна комісія Верховної Ради України з питань приватизації перевірила виконання інвестзобов'язань в ВАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»

Кривий Ріг, 24 березня 2011 р. Сьогодні Спеціальна контрольна комісія Верховної Ради України з питань приватизації відвідала ВАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» для контролю виконання підприємством своїх інвестиційних зобов'язань згідно з Договором купівлі-продажу.

В ході візиту депутати відвідали найбільші інвестиційні об'єкти ВАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», які є підтвердженням виконання зобов'язань підприємства у виробничій та соціальній сферах. Комісії були представлені такі проекти: будівництво печі-ковша та машини безперервного лиття заготовок (МБЛЗ) в існуючому конвертерному цеху, модернізація повітророзподільних установок, нова будівля поліклініки та житлові будинки для працівників підприємства (ті, що вже здані в експлуатацію і ті, що наразі тільки будуються).

Рінат Старков, Генеральний директор ВАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»: «Візит парламентської комісії – ще один елемент контролю держави над виконанням нами своїх інвестиційних зобов'язань в післяприватизаційний період. Після перевірки Фонду державного майна України, що завершилася минулого тижня, ми приймаємо у себе представників парламентської комісії, які особисто відвідали найбільші інвестиційні проекти. Цей візит може служити свідоцтвом того, що ми виконуємо інвестзобов'язання в повній відповідності з вимогами чинного законодавства, положень Договору купівлі-продажу та під належним контролем відповідальних державних структур».

В роботі Спеціальної контрольної комісії Верховної Ради України з питань приватизації в Кривому Розі брали участь: народні депутати Євген Мармазов, Олександр Касянюк, Руслан Зозуля, Юрій Каракай, Зоя Шишкіна, Алла Александровська, Михайло Соколов, а також представники Фонду Держмайна України Анатолій Мангул і Юрій Нікітін.

Довідка:

Спеціальна контрольна комісія Верховної Ради України з питань приватизації
Згідно з Законом Спеціальна контрольна комісія Верховної Ради України з питань приватизації створена з числа депутатів ВРУ з метою забезпечення: контролю над дотриманням законодавства України про приватизацію; контролю над діяльністю органів приватизації; аналізу наслідків приватизації та інформування Верховної Ради України про хід приватизації. В рамках своєї роботи Комісія може залучати фахівців міністерств, відомств, інших державних і громадських організацій, наукових установ. В разі виявлення порушень законодавства про приватизацію Комісія:
• ставить перед уповноваженими органами приватизації питання відносно припинення явно незаконних розпоряджень і дій цих органів;
• вказує на недоліки, що допущені посадовими особами державних органів приватизації, зобов'язує їх усунути виявлені порушення;
• виходить з пропозиціями до вищестоящих по підпорядкуванню органів про усунення посадових осіб від посад, які вони обіймають.
На сьогоднішній день до складу Комісії входить 37 народних депутатів України.

Житлове будівництво в рамках соціальних інвестзобов'язань ВАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»
Житлове будівництво є одним з найважливіших соціальних інвестзобов'язань підприємства. В 2010 р. воно було виконане в повному обсязі – здано в експлуатацію два будинки на 164 квартири (вартість будівництва – 36 млн. грн.). Наразі ведеться будівництво двох нових будинків на 285 квартир, які будуть передані працівникам ВАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» безкоштовно цього року.

Будівництво установки печі-ковша та машини безперервного лиття заготовок (МБЛЗ)
Одним з ключових інвестзобов'язань у виробничій сфері є будівництво установки печі-ковша та машини безперервного лиття заготовок (МБЛЗ), завершення якого планується в 2011 р. Даний проект передбачає установку печі-ковша та будівництво машини безперервного лиття заготовок продуктивністю 1,2 млн. т/рік. Вартість проекту – близько 100 млн. дол.

Модернізація повітророзподільних установок (ПРУ) в цеху розділення повітря кисневої станції
Кисневе виробництво ВАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» є складовою частиною технологічного циклу підприємства, забезпечуючи подачу газоподібного кисню, що використовується для інтенсифікації процесів в доменних і конверторних печах, що застосовується на подальших етапах металообробки (блюмінг, виробництво прокату і таке інше), а також для ремонтних потреб. Повітророзподільна установка (ВРУ) - це складний комплекс обладнання, судин, апаратів і енергоресурсів, призначений для комплексного розподілу повітря.
Введення в експлуатацію ВРУ АКАр–40/35 дозволить додатково отримати 35,0 тис. м3/год. технічного кисню, 40,0 тис. м3 чистого азоту, збільшити об'єм товарної продукції та значно понизити енергетичні витрати. Термін завершення проекту (переведення на баланс) – другий квартал 2011 р. Вартість проекту – понад 25 млн. дол.

2008  -  2009  -  2010  -  2011  -  2012  -  2013  -  2014  -  2015  -  2016  -  2017  -  2018  -  2019  -  2020  -  2021