ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»
ПАТ «АрселорМiттал Кривий Рiг»

Прес-центр


Page tools
Друк
В закладки
Поділитися
FacebookTwitter


Прес-релізи

ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» та Державна податкова адміністрація почали запровадження горизонтального моніторингу

24 червня 2011 р., Київ. Державна податкова служба України та ПAТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» підписали Меморандум про участь в експерименті із запровадження горизонтального моніторингу. Експеримент має на меті втілення принципово нової моделі співпраці між податковими органами та платниками податків. Його результатом має стати створення та опробування на практиці ефективної для бюджету та необтяжливої для платників системи адміністрування податків і зборів, а також фактична відмова від здійснення документальних перевірок (окрім випадків, коли обов’язок проведення таких перевірок покладено на податковий орган відповідно до закону).

Горизонтальний моніторинг передбачає повне та своєчасне розкриття інформації платником податку і має замінити собою документальні перевірки на місцях та інші форми податкового контролю. Замість традиційних перевірок податкових органів, контроль здійснюватиметься через надання інформації (переважно у електронній формі), яка дозволятиме податковим органам відслідковувати господарську діяльність платників податку на постійній основі. Податкові органи, у свою чергу, надаватимуть відповіді на запити підприємства (в тому числі в електронній формі із застосуванням електронного цифрового підпису після внесення відповідних змін до Податкового кодексу) та консультації щодо здійснення підприємством податкового обліку господарських операцій. Податковий орган також своєчасно, у межах строків, визначних Податковим кодексом України, забезпечуватиме надання до органів державної казначейської служби висновків із зазначенням сум ПДВ, що підлягають автоматичному бюджетному відшкодуванню підприємству. Якщо на основі аналізу інформації, наданої підприємством, у податкового органу виникають обґрунтовані підстави вважати, що підприємство неправильно відобразило показники своєї діяльності в поданій податковій звітності, то податкова служба повідомлятиме про такі факти підприємству та пропонуватиме здійснити відповідні коригування поданої податкової звітності, не вдаючись до документарної перевірки.

Рінат Старков, Генеральний директор ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»: «Ми раді брати участь в цьому проекті, метою якого є розробка сучасного та прозорого механізму співпраці податкових органів і великих платників податків. Своєю участю в цьому експерименті ми демонструємо повну прозорість нашої діяльності та готовність співпрацювати з податковими органами і надавати вичерпну інформацію щодо нашого бізнесу в країні. Як перший крок щодо втілення положень цього Меморандуму ми заявляємо про свою готовність відкликати позовну заяву з вимогою відшкодування простроченої заборгованості з ПДВ грошовими коштами в судовому порядку на суму близько 900 млн. грн. Розробка системи горизонтального моніторингу сприятиме встановленню партнерських відносин і дієвої співпраці між бізнесом та податковими органами. З одного боку, нова система забезпечить постійний та ефективний контроль з боку податкових органів щодо сплати податків великим бізнесом, а з іншого – моніторинг у такій формі не перешкоджатиме діяльності підприємств і найменшим чином втручатиметься в повсякденну господарську діяльність компанії. Використання інформації в електронному вигляді відповідає потребам часу і зробить нову систему взаємодії податкових органів та бізнесу максимально зручною і ефективною».

Система горизонтального моніторингу базується на досвіді Нідерландів та кращих світових практиках у галузі податкового контролю. Нова система має почати працювати до кінця 2011 р. Дату початку експерименту буде визначено відповідною постановою Кабінету Міністрів України.

2008  -  2009  -  2010  -  2011  -  2012  -  2013  -  2014  -  2015  -  2016  -  2017  -  2018  -  2019  -  2020  -  2021