ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»
ПАТ «АрселорМiттал Кривий Рiг»

Прес-центр


Page tools
Друк
В закладки
Поділитися
FacebookTwitter


Прес-релізи

Пояснення ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» своєї позиції щодо проблеми видобутку, складування та зберігання окислених руд

Кривий Ріг, 12 липня 2011 р.У відповідь на низку публікацій у ЗМІ про нібито існуючі посягання нашої компанії на державну власність ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» заявляє про свою позицію щодо проблеми видобутку, складування та зберігання окислених руд в Україні.

ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» підтверджує свій намір повернути через суд ліцензію на видобуток окислених руд з тими формулюваннями, які були в ліцензії, що належала комбінату ВАТ «Криворіжсталь» під час його продажу в 2005 році. Ліцензія є невід'ємною частиною нематеріальних активів підприємства згідно з Договором купівлі-продажу. Мова йде про повернення права, яке належало підприємству, і яке було відібрано у нього незаконним чином. В тексті цієї ліцензії зазначено, що видобуті руди будуть використані для забезпечення роботи КГЗКОРу. Але в новій ліцензії, що видана нашому підприємству, незаконно додані формулювання, що позбавляють нас права претендувати на компенсацію витрат, які ми несемо під час видобутку та зберігання цих руд.

Ми впевнені, що питання переробки окислених руд виходить за межі інтересів виключно нашого підприємства. В державних інтересах України - скоріше визначитися, що робити з окисленими рудами, які накопичувалися кілька десятиліть і продовжують накопичуватися сьогодні. Завдяки сприятливій кон'юнктурі на ринку залізорудної сировини переробка окислених руд могла б зараз принести Україні значні вигоди. Вирішення питання про переробку окислених руд відкрило б нові можливості для значних інвестицій, створення нових робочих місць та сплати додаткових податків до бюджетів різних рівнів, що сприятливо відбилося б на економіці регіону та країни в цілому.

Рішення про видачу нашому підприємству ліцензії на видобуток окислених руд у тій самій формі, яка існувала в 2005 році на момент покупки ВАТ «Криворіжсталь», жодним чином не впливає на рішення держави з приводу подальшої стратегії щодо КГЗКОР. Принципово важливо розуміти, що відновлення наших прав на видобуток окислених руд, так само як і рішення про видачу такої ліцензії будь-якому іншому підприємству України, не позбавляє КГЗКОР сировинної бази і не впливає на його подальшу долю. Більше того, ми впевнені, що чітка та прозора політика України з питання переробки окислених руд стимулюватиме іноземних партнерів по КГЗКОРу до більш гнучкої позиції під час переговорів.

Наші підрахунки свідчать про те, що окислених руд, складованих на території Кривбасу, накопичено на багато десятиліть вперед, і навіть існуючих вже запасів (без обліку рудних запасів Східно-Валявкинського родовища і тих, що продовжують створюватися наразі), вистачить на багато років роботи не одного КГЗКОР. Тільки наше підприємство наскладувало на даний момент понад 250 млн. тонн окислених руд, які займають зараз площу близько 360 гектарів. В найближчі 5 років нам будуть необхідні близько 300 гектарів землі для складування видобутих руд. Зволікання з вирішенням цієї проблеми лише породжує нові проблеми. Це й неефективне використання земель, в тому числі родючих сільськогосподарських земель, і постійна необхідність шукати нові ділянки для складування окислених руд, і значне навантаження на навколишнє середовище та екологію регіону, що несуть численні відвали, а також втрата суттєвої фінансової вигоди, яку могла б принести державі переробка цих руд. Україна зазнає серйозних втрат через відсутність державного бачення вирішення цієї проблеми. Ми закликаємо державу визначитися з позицією щодо стратегії розвитку переробки окислених руд.

2008  -  2009  -  2010  -  2011  -  2012  -  2013  -  2014  -  2015  -  2016  -  2017  -  2018  -  2019  -  2020  -  2021