ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»
ПАТ «АрселорМiттал Кривий Рiг»

Прес-центр


Page tools
Друк
В закладки
Поділитися
FacebookTwitter


Прес-релізи

Нові фільтри на електропідстанціях ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»: безпека, енергозбереження, економія

Кривий Ріг, 9 вересня 2011 р. На електричних підстанціях КРЗ-8 та КРЗ-17 ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» введені в дію нові фільтрокомпенсуючі пристрої. Нове обладнання дозволить скоротити коливання електроенергії в мережі і підвищити коефіцієнт її потужності, поліпшивши, таким чином, якість енергії. Це гарантує більш стабільну роботу електрообладнання всіх підрозділів підприємства.

Впровадження нових фільтрів на ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» - значний крок вперед в процесі енергозбереження, який призведе до загального скорочення споживання реактивної електроенергії підприємством і зниження грошових витрат. Очікувана економія коштів на оплату за споживання електроенергії складає близько 360 тис. грн. на місяць.

Установка нового обладнання позитивно відобразиться на рівні виробничої безпеки підприємства. Фільтри, оснащені мікропроцесорними блоками захисту та управління, є повністю автоматизованими, тому роль фахівців ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» полягає винятково в спостереженні за їхньою роботою, фіксуванні показань електроенергії та періодичному техобслуговуванні пристроїв. Для розміщення фільтрів на підстанції КРЗ-8 було побудовано спеціальне приміщення, в проекті якого були враховані всі вимоги охорони праці, що зробило технічне обслуговування пристроїв працівниками підприємства максимально безпечним. На підстанції КРЗ-17 фільтрокомпенсуючі пристрої були змонтовані на відкритому майданчику.

Установка і налагодження нових фільтрів на підстанціях ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» зайняла близько дев'яти місяців. Загальна вартість проекту - 18 млн. грн.

Олександр Балахнін, начальник цеху мереж та підстанцій ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»: «Нові фільтри дають змогу значно поліпшити характеристики електроенергії, які виробляють наші підстанції. Тепер ми можемо вагомо знизити кількість неполадок в електричній мережі, які негативно впливають на якість електроенергії, роботу електродвигунів та кабелів цехів. Зараз ми готуємося до вимірювання того, наскільки покращилась якість електроенергії в наших мережах. Крім того, завдяки фільтрокомпенсуючим пристроям, значно скорочуються витрати на оплату електроенергії. Ми розраховуємо, що саме за рахунок економії коштів на оплату електроенергії установка нових фільтрів окупиться за 2-3 роки. У планах підприємства в 2012 р. обладнати такими фільтрами ще одну велику підстанцію - КРЗ-5».

2008  -  2009  -  2010  -  2011  -  2012  -  2013  -  2014  -  2015  -  2016  -  2017  -  2018  -  2019  -  2020  -  2021