ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»
ПАТ «АрселорМiттал Кривий Рiг»

Прес-центр


Page tools
Друк
В закладки
Поділитися
FacebookTwitter


Прес-релізи

У коксохімічному виробництві ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» побудовано новий природоохоронний об'єкт

Кривий Ріг, 11 січня 2012 р. В грудні 2011 р. в цеху вловлювання ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» завершено об'єднання трубопроводів-повітряників ємкісного обладнання цеху в єдину колекторну систему. До впровадження проекту повітряники ємкісного обладнання були основними джерелами викидів в атмосферу в цеху вловлювання хімічних продуктів коксування, тепер єдиний колектор дозволить знизити викиди специфічних коксохімічних забруднюючих речовин в атмосферне повітря на 13,8 т/рік. Інвестиції ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» в будівництво цього природоохоронного об'єкту склали 15,4 млн. грн.

Проектом передбачено об'єднання повітряників ємкісного обладнання сульфатного, аміачного відділень, складу смол і бензолу коксохімічного виробництва. Ємкісне обладнання цеху вловлювання хімічних продуктів коксування – це своєрідні збірники, сховища, призначені для прийому та відстоювання технологічних рідин: водосмоляних емульсій, надсмольної води, смоли, бензолу. Об'єднання повітряників дозволить виключити випар рідин в атмосферу в ході технологічних процесів, у зв'язку з чим в рамках проекту на 100% ліквідовуються викиди аміаку, бензолу, сірководню, нафталіну, фенолу, ціаністого водню, толуолу, ксилолу, бенз(а)пірену, сірковуглецю.

З введенням в експлуатацію загальної колекторної системи, газоподібні випари, що утворилися, будуть направлені не в атмосферне повітря, а назад в технологічний процес, і залишаться в замкнутому циклі. Це забезпечить переважно екологічний ефект, тому що для технологічних процесів дана кількість газів незначна, тоді як обсяги викидів в атмосферу будуть істотно знижені.

Ліана Максименко, Директор департаменту охорони навколишнього середовища ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»: «Введення в експлуатацію цього природоохоронного об'єкту головним чином знизить концентрацію аміаку, сірководню, фенолу в зоні впливу промислової діяльності підприємства. Завдяки роботі цього об'єкту в цеху вловлювання замість 12 існуючих джерел викидів введені лише два. Не менш важливо, що впровадження цього проекту дасть можливість істотно покращити умови праці на робочих місцях для робітників декількох підрозділів коксохімічного виробництва нашого підприємства».

2008  -  2009  -  2010  -  2011  -  2012  -  2013  -  2014  -  2015  -  2016  -  2017  -  2018  -  2019  -  2020  -  2021