ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»
ПАТ «АрселорМiттал Кривий Рiг»

Прес-центр


Page tools
Друк
В закладки
Поділитися
FacebookTwitter


Прес-релізи

ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» підтвердило виконання корпоративних стандартів з охорони праці

Кривий Ріг, 1 лютого 2012 р. ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» успішно пройшло аудит виконання вимог корпоративних стандартів щодо запобігання нещасних випадків зі смертельним наслідком (ArcelorMittal Fatality Prevention Standards (FPS)). Аудит був проведений в листопаді 2011 р. міжнародною аудиторською компанією «IRCA Coastal (Pty) Ltd.» в 25-ти цехах підприємства. ArcelorMittal Fatality Prevention Standards діють на рівні всієї корпорації і включають 10 стандартів, що розглядають питання можливих ризиків при роботі в замкнутих просторах, на висоті, залізниці, при експлуатації транспортних засобів, підйомного обладнання, готовності персоналу під час можливих аварійних ситуацій, роботи з підрядними організаціями, проведення аудитів у цехах, а також процесів повідомлення про значні інциденти.

Згідно з висновками аудиторів, ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» досягло прогресу у впровадженні стандарту ArcelorMittal FPS «Транспортні засоби і водіння», що забезпечує безпеку дорожнього руху по території підприємств компанії. У 2011 р. по даному напряму були проведені наступні заходи:

• Розроблено «Путівник для пересування на автотранспорті по території підприємства», в якому викладені основні вимоги корпоративного стандарту і «Правил дорожнього руху України». Путівник видається водіям усіх автотранспортних засобів, що в'їжджають на територію підприємства.
• Розроблено «Чек-лист до подорожнього листа автотранспортного засобу», згідно з яким кожний автотранспортний засіб перед випуском на лінію проходить перевірку технічного стану для недопущення виїзду несправних автотранспортних засобів.
• Для безпеки водіїв у 2011 році було придбано 284 ременя безпеки, якими були обладнані 125 автотранспортних засобів.
• Для безпеки руху технологічного автомобільного транспорту придбано та встановлено 317 проблискових маячків.

Фахівці компанії «IRCA» також відзначили високий рівень впровадження в ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» корпоративного стандарту ArcelorMittal FPS «Готовність до аварійних ситуацій». У 2011 р. в рамках цього стандарту на підприємстві були проведені наступні заходи:

• Підвищення рівня пожежної безпеки: встановлення в цехах обладнання автоматичного пожежогасіння, діагностика вогнегасників, покупка пожежного автомобіля. Сума витрат - 21 млн. грн.
• Закупівля портативних газоаналізаторів, необхідних для виявлення токсичних і вибухонебезпечних газів в цехах. Сума витрат - 1,7 млн. грн.
• Придбання шолом-масок для повітряних дихальним апаратів, що забезпечують захист працівників при виконанні аварійно-рятувальних робіт та інших завдань газорятувальної служби. Сума витрат - 115 тис. грн.
• Проведення 43 навчальних тривог на потенційно небезпечних об'єктах підприємства, а також навчання 246 працівників цехів і підрядних організацій правилам користування газозахисної апаратурою та методам надання першої допомоги постраждалим.

Олександр Кузнєцов, Глава адміністрації з охорони праці та екології ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»: «Для ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» регулярні незалежні аудити системи охорони праці є ефективним інструментом об'єктивного зовнішнього контролю дотримання всіх стандартів у цій сфері та забезпечення безпечних умов праці для наших працівників. Крім дотримання вимог українського законодавства, яке контролюється відповідними державними наглядовими органами, ми дотримуємося корпоративних стандартів у галузі охорони праці компанії АрселорМіттал. Щорічні аудити компанії «IRCA Coastal (Pty) Ltd.» перевіряють дотримання корпоративних стандартів щодо запобігання нещасних випадків зі смертельним наслідком. Корпорація АрселорМіттал поставила перед усіма підприємствами мету досягти нульового показника травматизму з летальним результатом. Щоб досягти такого показника, нам належить ще чимало зробити. Однак поступове зниження частоти і тяжкості нещасних випадків на нашому підприємстві свідчить про те, що ми на правильному шляху, і ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» стає більш безпечним місцем роботи».

Довідка
Аудити компанії «IRCA» з виконання вимог корпоративних стандартів щодо запобігання нещасних випадків зі смертельним результатом проводяться на підприємстві щорічно з 2007 р. ArcelorMittal Fatality Prevention Standards включають 10 стандартів, що діють на рівні корпорації:
• Робота на висоті
• Замкнуті простори
• Ізоляція та блокування
• Безпека на залізниці
• Крани і вантажопідйомне обладнання
• Аудити цехів
• Транспортні засоби і водіння
• Управління підрядниками
• Розслідування нещасних випадків
• Готовність до аварійних ситуацій

У січні 2012 р. компанія «IRCA» продовжила проведення аудиту виконання вимог корпоративних стандартів FPS по запобіганню нещасних випадків зі смертельним наслідком в шахтоуправлінні і гірничо-збагачувальному виробництві ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг». За попередніми результатами аудиту, за останній рік в даних підрозділах підприємства вдалося досягти прогресу у впровадженні наступних стандартів ArcelorMittal FPS: «Безпека на залізниці», «Аудити цехів», «Транспортні засоби і водіння», «Готовність до аварійних ситуацій». Всі робітники підприємства проходять навчання з вимог стандартів ArcelorMittal Fatality Prevention Standards. Корпорацією АрселорМіттал встановлена багаторівнева система оцінки впровадження стандартів FPS - від введення формальних правил для контролю робіт до досягнення виробничої досконалості.

2008  -  2009  -  2010  -  2011  -  2012  -  2013  -  2014  -  2015  -  2016  -  2017  -  2018  -  2019  -  2020  -  2021