ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»
ПАТ «АрселорМiттал Кривий Рiг»

Прес-центр


Page tools
Друк
В закладки
Поділитися
FacebookTwitter


Прес-релізи

ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» направило 3,4 млрд. грн. на виконання зобов'язань Колективного договору в 2012 р.

Кривий Ріг, 9 квітня 2013 р. ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» виконало зобов'язання чинного Колективного договору підприємства в 2012 р. Підсумки виконання Колективного договору були підведені на конференції трудового колективу ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», яка відбулася 4 квітня 2013 р.

Всього на виконання зобов'язань Колективного договору в 2012 р. ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» направило 3 млрд. 440 млн. грн. При цьому показники з фінансування заходів щодо охорони праці та покращення соціально-побутових умов робітників були перевиконані.

В той же час, у профспілкового комітету наявні розбіжності з підприємством відносно трактувань деяких пунктів Колективного договору та статусу їхнього виконання. Основні претензії профспілкового комітету зводяться до бажання контролювати розподіл путівок, які закуповуються за рахунок власника, вибір постачальника та постачання питної води працівникам (що також здійснюється за рахунок власника). Також профспілковий комітет наполягає на затвердженні своєї редакції кошторисів соціальних витрат підприємства, що передбачає, зокрема, збільшення фінансування профкому (премії та утримання автотранспорту), а також включення в кошторис соціальних витрат підприємства об'єктів, які не перебувають на балансі підприємства (приватного спортивного клубу та бази відпочинку профкому). Крім того, профспілковий комітет наполягає на тому, що власник не може визначати організаційну структуру підприємства без згоди профспілкового комітету.

Адміністрація ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» продовжує вести діалог з профспілковим комітетом підприємства з метою пошуку вирішень спірних питань.

Основні результати виконання Колективного договору в 2012 р.:

Охорона праці
• В 2012 р. на охорону праці підприємство витратило 183,2 млн. грн. На фінансування комплексних заходів, направлених на покращення умов праці, запобігання виробничому травматизму, професійних захворювань працівників було направлено 0,63% від суми реалізованої продукції за 2011 р. при планових 0,6% згідно з Колдоговором.

Організація праці та її оплати
• Витрати ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» на організацію праці, її оплату, робочий час і час відпочинку персоналу склали близько 2,9 млрд. грн.

• За результатами 2012 р. рівень середньої заробітної плати в ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» є найвищим серед металургійних підприємств України. Середньомісячна заробітна плата (без урахування виплат за Програмою добровільного звільнення) в 2012 р. склала 5 290,3 грн. Згідно з Колдоговором робітнику ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» надаються соціальні пільги, вартість яких складає додатково 28% до середньої зарплати по підприємству.

• Розмір середньомісячної заробітної плати (без урахування виплат за Програмою добровільного звільнення) за 2012 р. перевищив рівень середньомісячної зарплати 2011 р. на 16,1%. Загальне підвищення тарифів і окладів працівників ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» склало 12,55%.

• Винагорода за підсумками роботи підприємства за 2011 р. була виплачена в повному обсязі в березні 2013 р.

Оздоровлення та відпочинок працівників
• В рамках добровільного медичного страхування ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» в 2012 р. перерахувало 11,7 млн. грн. для покриття страхових витрат при захворюваннях і травмах працівників. Загальна сума покриття склала 50 тис. грн. на одного робітника.

• На покращення соціально-побутових умов, умов відпочинку, оздоровлення та лікування працівників і членів їхніх сімей в 2012 р. підприємство витратило 372,7 млн. грн., перевиконавши планові витрати в обсязі 0,51% від суми реалізованої продукції за 2011 р. при планових 0,5% згідно з Колдоговором. Зокрема, сума витрат ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» на придбання санаторно-курортних путівок для працівників підприємства склала близько 40 млн. грн.

• В 2012 р. функціонували всі об'єкти соціальної сфери ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»: три дитячі оздоровчі табори, два пансіонати, бази відпочинку, санаторій-профілакторій. Більше 4 тисяч дітей робітників були оздоровлені в дитячих оздоровчих таборах і більше 6 тисяч працівників ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» і членів їхніх сімей скористалися можливістю відпочинку в пансіонатах підприємства в 2012 р. Працівники підприємства також проходять санаторно-курортне лікування в здравницях Західної України та Криму, де в 2012 р. оздоровилися понад 5,5 тисяч працівників і членів їхніх сімей.

Будівництво житла
• Житлова програма ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» на 2008-2011 рр. виконана в повному обсязі. Відповідно до рішення конференції трудового колективу від 24 лютого 2011 р. ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» виділило 11,1 млн. грн. на придбання додаткових 55 квартир повторного заселення для працівників підприємства, які перебувають на квартирному обліку. Житло робітникам і пенсіонерам підприємства виділяється безкоштовно.

Довідка:
Колективний договір підприємства – основний правовий документ, що регулює стосунки між працівниками і керівництвом ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг». Положення Колективного договору – це прямі зобов'язання підприємства щодо покращення умов праці робітників, створення безпечних і комфортних умов на робочих місцях, оплати та продуктивності праці, навчанню персоналу, оздоровлення та відпочинку, покращення соціально-побутових умов, дотримання гарантій і пільг.

В Колективному договорі ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» враховані обов'язкові для виконання норми та положення Галузевої угоди гірничо-металургійного комплексу України. Одну сторону представляє адміністрація підприємства, іншу – виборні органи профспілкових організацій підприємства, вповноважені представляти інтереси працівників. Двічі на рік сторони, які підписали договір, розглядають стан виконання зобов'язань на спільному засіданні адміністрації та профспілкового комітету ПМГУ або на конференції трудового колективу, де затверджується звіт про виконання договору.

2008  -  2009  -  2010  -  2011  -  2012  -  2013  -  2014  -  2015  -  2016  -  2017  -  2018  -  2019  -  2020  -  2021