ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»
ПАТ «АрселорМiттал Кривий Рiг»

Прес-центр


Page tools
Друк
В закладки
Поділитися
FacebookTwitter


Прес-релізи

ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» завершило капітальний ремонт потоку повернення №2 агломераційного цеху №1

Кривий Ріг, 15 жовтня 2013 р. ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» інвестувало близько 6 млн. грн. на проведення капітального ремонту потоку повернення №2 агломераційного цеху №1 аглодоменного департаменту. У виробничому процесі потік повернення забезпечує транспортування просипу, пилу та дрібниці агломерату від агломашин до барабану гасіння гарячого повернення. Основним ефектом капітального ремонту потоку повернення №2 стало відновлення його проектної продуктивності (300 тонн агломерату на годину) і забезпечення його безаварійної роботи протягом наступного міжремонтного періоду. Плановий капітальний ремонт було розпочато 22 липня 2013 р., і 11 жовтня 2013 р. потік повернення №2 аглоцеху №1 пущено в експлуатацію.

В ході капітального ремонту було здійснено заміну опорних балок під став пластинчастого конвеєра, самого ставу конвеєра, його ланцюга, кронштейнів, приводу та натяжної станції. Проведені ремонт механізмів барабана гасіння, заміна теплостійкої стрічки конвеєра ПС-1-4, опорних і упорних роликів. Також на конвеєрах і перенавантажуючому конвеєрі повністю замінено захисну техніку та пристрої аварійних блокувань сигналізації. Це сприяє підвищенню безпеки праці робітників агломераційного цеху. Крім того, змінено конструкцію та місце розташування натяжної станції конвеєра, яка раніше знаходилася під землею. Винесення натяжної станції на поверхню дозволить подовжити термін її експлуатації, покращить її працездатність, полегшить обслуговування та умови праці робітників. На бункерах повернення замінено тарілчасті живильники, встановлено нові редуктори, укріплено будівельні конструкції. Під час ремонту потоку повернення №2 об'єм бункерів було збільшено з 59,2 м куб. до 90 м куб., що дозволить забезпечити додатковий технологічний запас повернення.

В процесі футерування барабанів гасіння та бункерів були застосовані нові матеріали – біметалічні листи, що мають більш високі механічні характеристики та міцність. Це дозволить збільшити термін експлуатації футерування до року (раніше міжфутерувальний період складав 1 місяць). Під час капітального ремонту також відремонтовані та модернізовані системи аспірації та гідровидалення.

Ігор Шелудько, заступник начальника агломераційного цеху №1 з мехобладнання: «Потоки повернення є важливою частиною технологічного процесу агломераційних цехів, від їхньої стабільної роботи залежить своєчасне виконання плану виробництва агломерату для використання в доменних печах. До ремонту потоків повернення аглоцеху №1 під час експлуатації ми спостерігали незбалансовану роботу всіх механізмів ланцюжка, тобто – швидкості руху пластинчастого конвеєра, частоту обертання барабану гасіння. Це було причиною напрацювання машинного часу, додаткового зносу вузлів і деталей механізмів, витрати електроенергії. Під час ремонтних робіт ми застосували підхід до кожного механізму шляхом регулювання приводів частотними перетворювачами. В даний момент в агломераційному цеху №1 потік повернення №2 пущено в експлуатацію після ретельного процесу наладки обладнання і всіх систем».

Довідка:
В агломераційному цеху №1 аглодоменного департаменту підприємства експлуатуються два потоки повернення. Проектна продуктивність кожного складає 300 тонн повернення на годину. В травні 2013 р. ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» завершило капітальний ремонт потоку повернення №1. Витрати підприємства на капремонт потоку повернення №1 аглоцеху №1 склали близько 3 млн. грн.

Потік повернення складається з пластинчастого конвеєру, барабану гасіння, конвеєру перевантаження зі встановленою теплостійкою стрічкою, двох бункерів повернення, а також двох тарілчастих живильників, які перенавантажують повернення на два потоки шихти для подальшої переробки в процесі виробництва агломерату.

2008  -  2009  -  2010  -  2011  -  2012  -  2013  -  2014  -  2015  -  2016  -  2017  -  2018  -  2019  -  2020  -  2021