ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»
ПАТ «АрселорМiттал Кривий Рiг»

Прес-центр


Page tools
Друк
В закладки
Поділитися
FacebookTwitter


Прес-релізи

ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» розпочинає практику щомісячного розміщення у відкритому доступі інформації про контроль якості атмосферного повітря в зоні впливу підприємства

Кривий Ріг, 18 жовтня 2013 р. ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» розпочинає практику регулярного розміщення на своєму веб-сайті інформації про контроль якості атмосферного повітря в зоні впливу підприємства в м. Кривий Ріг. Щомісячне розміщення цих даних у відкритому доступі дозволить повною мірою інформувати громадськість м. Кривий Ріг про якість атмосферного повітря в зоні впливу металургійного, коксохімічного виробництв і гірничого департаменту підприємства.

Інформація, що регулярно розміщуватиметься на веб-сайті ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», містить результати вимірів максимально-разових, середньодобових і середньомісячних концентрацій забруднюючих речовин в атмосферному повітрі на стаціонарних постах контролю за 18 інгредієнтами.

На трьох стаціонарних постах фахівці департаменту з охорони навколишнього середовища ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» забезпечують щоденний відбір проб для контролю вмісту основних забруднюючих речовин: пилу, оксидів вуглецю та азоту, діоксиду сірки, а також важких металів і формальдегіду. В зоні впливу коксохімічного виробництва також ведеться контроль за вмістом специфічних речовин: фенолу, аміаку, сірководню. Гранично-допустимі концентрації забруднюючих речовин регламентуються «Державними санітарними правилами охорони атмосферного повітря населених місць», що затверджені Міністерством охорони здоров'я України.

За вересень 2013 р. на стаціонарних постах контролю атмосферного повітря в зоні впливу підприємства було відібрано:
• 3 965 максимально-разових проб, перевищення не зафіксовані;
• 90 середньодобових проб, з них було зафіксовано 4 перевищень (4,4% від загальної кількості проб).

За 9 місяців 2013 р. на стаціонарних постах контролю атмосферного повітря в зоні впливу підприємства було відібрано:
• 36 082 максимально-разових проб, з них було зафіксовано 9 перевищень за вмістом оксиду вуглецю (0,02% від загальної кількості проб);
• 819 середньодобових проб пилу, з них було зафіксовано 45 перевищень (5,5% від загальної кількості проб).

На межі санітарно-захисної зони ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» контроль якості атмосферного повітря здійснюється на 3-х стаціонарних постах:
• стаціонарний пост в зоні впливу коксохімічного виробництва (вул. Ландау, 2);
• стаціонарний пост в зоні впливу металургійного виробництва (вул. Орджонікідзе, 52);
• стаціонарний пост в зоні впливу гірничого департаменту (вул. Кимівська, 57).

Довідка:
Гранично-допустима концентрація (ГДК) забруднюючих речовин в атмосферному повітрі – це максимальна концентрація, під час дії якої впродовж всього життя людини не виникає прямого або непрямого негативного впливу на існуюче та майбутнє покоління, не знижується працездатність людини, не погіршується її самопочуття та санітарно-побутові умови життя.

Для оцінки результатів спостережень на постах контролю ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» використовуються максимально-разові та середньодобові ГДК.

Максимально-разова ГДК встановлюється для запобігання рефлекторним реакціям у людини (відчуття запаху, світлова чутливість тощо) при короткочасному (до 20 хвилин) впливі атмосферних забрудників, а середньодобова ГДК – з метою запобігання загальнотоксичному впливу.

2008  -  2009  -  2010  -  2011  -  2012  -  2013  -  2014  -  2015  -  2016  -  2017  -  2018  -  2019  -  2020  -  2021