ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»
ПАТ «АрселорМiттал Кривий Рiг»

Прес-центр


Page tools
Друк
В закладки
Поділитися
FacebookTwitter


Прес-релізи

ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» направило 3,4 млрд. грн. на виконання зобов'язань Колективного договору в 2013 р.

Кривий Ріг, 15 квітня 2014 р. ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» виконало зобов'язання чинного Колективного договору підприємства в 2013 р. Підсумки виконання Колективного договору були підведені на конференції трудового колективу ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», яка відбулася 11 квітня 2014 р.

Загальна сума витрат ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» на виконання зобов'язань Колективного договору в 2013 р. складає 3 млрд. 405 млн. грн. При цьому показники з фінансування підприємством заходів щодо охорони праці та здоров'я персоналу, покращення соціально-побутових умов робітників були перевиконані.

В той же час, у профспілкового комітету існують розбіжності з підприємством відносно трактувань деяких пунктів Колективного договору та статусу їхнього виконання. Адміністрація ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» продовжує вести конструктивний діалог з профспілковим комітетом підприємства з метою пошуку вирішень спірних питань з урахуванням фінансово-економічного положення компанії та прогнозів на найближчий час із зростання вартості енергоносіїв і сировини. Також профспілковий комітет наполягає на підвищенні заробітної плати працівникам підприємства з урахуванням розміру девальвації гривні.

Основні результати виконання Колективного договору в 2013 р.:

Охорона праці
• В 2013 р. на охорону праці підприємство витратило 186,3 млн. грн. На фінансування комплексних заходів, направлених на покращення умов праці, запобігання виробничому травматизму, професійним захворюванням працівників було направлено 0,65% від суми реалізованої продукції за 2012 р. при планових 0,6% відповідно до Колдоговору.

Загалом у 2013 р. ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» виконало більше 400 заходів (з них 258 заходів відповідно до положень Колдоговору) щодо ключових напрямків у сфері охорони праці: створення комфортних і безпечних умов праці робітників, запобігання виробничому травматизму та професійним захворюванням. Серед багаточисельних проектів 2013 р. ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» у сфері охорони праці, направлених на покращення умов праці для робітників і запобігання виробничому травматизму:
• придбання поливальної техніки (4 автомобілі БілАЗ згідно із затвердженою Програмою заходів у сфері охорони праці та 1 автомобіль за рахунок заощаджених коштів) для гірничотранспортного цеху гірничого департаменту на суму 10,2 млн. грн.;
• облаштування майданчика для перезміни в кар'єрі №2-біс рудоуправління гірничого департаменту на суму 3,7 млн. грн.;
• придбання автовишки АГП-30-5 на шасі МАЗ-631705 і ВС-26 на шасі КамАЗ-43118 для гірничотранспортного цеху гірничого департаменту на суму 1,9 млн. грн.;
• придбання гідравлічного підйомника Nifty-210 для управління капітальних і поточних ремонтів гірничого департаменту на суму 792 тис. грн.;
• для запобігання нещасним випадкам під час виконання робіт з ремонту та обслуговуванню електрообладнання виконано реконструкцію електропостачання споживачів шлакопереробного цеху на суму 5,9 млн. грн.;
• для механізації важких робіт в ливарно-ковальському та кисневому виробництвах придбано навантажувачі на суму 521,3 тис. грн.;
• для механізації важких робіт в цеху ремонту колій придбано механізований інструмент на суму 355,2 тис. грн.

Організація праці та її оплати
• Витрати ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» на організацію праці, її оплату, робочий час і час відпочинку персоналу склали близько 2,9 млрд. грн.

• За результатами 2013 р. рівень середньої заробітної плати в ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» є одним з найвищих серед найбільших підприємств гірничо-металургійного комплексу України. Середньомісячна заробітна плата (без урахування виплат за Програмою добровільного звільнення) в 2013 р. склала 5 797 грн. Розмір середньомісячної заробітної плати за 2013 р. перевищив рівень середньомісячної зарплати за 2012 р. на 9,6%.

• Підвищення тарифних ставок і окладів робітникам ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» здійснювалося двічі протягом 2013 р.: в січні на 1,15% і в грудні на 6,2%. В результаті розмір середньомісячної заробітної плати (без урахування виплат за ПДУ) працівників ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» перевищив розмір середньомісячної заробітної плати робітників металургійних підприємств України більш ніж на 1 600 грн., а також розмір середньомісячної заробітної плати по Україні – більш ніж на 2 500 грн.

• Винагорода працівникам за підсумками роботи підприємства за 2013 р. була виплачена в повному обсязі в березні 2014 р.

Покращення соціально-побутових умов
• На покращення соціально-побутових умов, умов відпочинку, оздоровлення та лікування робітників і членів їхніх родин в 2013 р. ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» витратило 157,2 млн. грн. з перевиконанням планових витрат в обсязі 0,54% від суми реалізованої продукції за 2012 р. при планових 0,5% згідно з Колдоговором.

• В 2013 р. витрати підприємства на ремонти об'єктів соціально-побутового призначення та об'єктів соціальної сфери склали більше 73 млн. грн. На ці кошти, зокрема, проведено ремонти санітарно-побутових приміщень в 45 структурних підрозділах металургійного виробництва, в 4 підрозділах коксохімічного виробництва, в 9 підрозділах гірничого департаменту та 7 об'єктах соціальної сфери.

• ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» направило близько 15 млн. грн. на створення комфортних побутових умов на робочих місцях і місцях відпочинку працівників в 2013 р. На ці кошти на підприємстві придбано 406 холодильників і холодильних камер, 402 кондиціонери, 125 мікрохвильових печей, 94 водонагрівачі, 66 одиниць кухонного обладнання, 4 вахтових автобуса, 2 вахтових автомобіля, 6 мікроавтобусів тощо.

Оздоровлення та відпочинок працівників
• В рамках добровільного медичного страхування ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» в 2013 р. перерахувало 10,8 млн. грн. для покриття страхових витрат при захворюваннях і травмах працівників. Загальна сума покриття склала 50 тис. грн. на одного робітника.

• В 2013 р. сума витрат ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» на придбання санаторно-курортних путівок для працівників підприємства склала 39 млн. грн. Продаж путівок робітникам підприємства здійснюється за пільговою вартістю.

• В 2013 р. функціонували всі об'єкти соціальної сфери ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»: три дитячі оздоровчі табори, два пансіонати, три приміські бази відпочинку, санаторій-профілакторій. Більше 4 тисяч дітей робітників були оздоровлені в дитячих оздоровчих таборах і понад 6 тисяч працівників ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» і членів їхніх родин скористалися можливістю відпочинку в пансіонатах підприємства в 2013 р. Робітники підприємства також проходять санаторно-курортне лікування у всеукраїнських здравницях, де в 2013 р. оздоровилися більше 5 тисяч працівників і членів їхніх сімей.

Навчання персоналу
• В 2013 р. інвестиції ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» у навчання персоналу у власному учбовому центрі та за межами підприємства склали 7 млн. грн.

Будівництво житла
• Житлова програма ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» на 2008-2011 рр. виконана в повному обсязі. Відповідно до рішення конференції трудового колективу від 24 лютого 2011 р. підприємством додатково придбано 55 квартир повторного заселення для працівників ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», що перебувають на квартирному обліку. В 2013 р. придбано 7 таких квартир для робітників підприємства. Таким чином, в рамках житлово-будівельної програми ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» побудовано, придбано та розподілено 648 квартир для робітників підприємства. Житло працівникам і пенсіонерам підприємства надано безкоштовно.

Довідка
Колективний договір підприємства – основний правовий документ, що регулює стосунки між працівниками та керівництвом ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг». Положення Колективного договору – це прямі зобов'язання підприємства в області охорони праці та здоров'я, організації та оплати праці робітників, соціального захисту та навчання персоналу.

В Колективному договорі ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» враховані обов'язкові для виконання норми та положення Галузевої угоди гірничо-металургійного комплексу України. Одну сторону представляє адміністрація підприємства, іншу – виборні органи профспілкових організацій підприємства, вповноважені представляти інтереси працівників. Двічі на рік сторони, які підписали договір, розглядають стан виконання зобов'язань на спільному засіданні адміністрації та профспілкового комітету ПМГУ або на конференції трудового колективу, де затверджується звіт про виконання договору.

2008  -  2009  -  2010  -  2011  -  2012  -  2013  -  2014  -  2015  -  2016  -  2017  -  2018  -  2019  -  2020  -  2021