ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»
ПАТ «АрселорМiттал Кривий Рiг»

Прес-центр


Page tools
Друк
В закладки
Поділитися
FacebookTwitter


Прес-релізи

ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» проводить реконструкцію коксових батарей №5 і №6 коксохімічного виробництва

Кривий Ріг, 8 серпня 2014 р. ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» інвестує понад 100 млн. доларів США в проведення реконструкції коксових батарей №5 і №6 коксового цеху №1 коксохімічного виробництва. Основною метою цього інвестиційного проекту є забезпечення виробництва власного коксу і коксового газу, що дозволить знизити обсяг покупного коксу і природного газу. Очікуваний ефект проекту - виробництво коксу 6% вологості в обсязі 1 060 тис. т на рік для доменного виробництва ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг».

На місці зупинених в 2012 р. коксових батарей №5 і №6 ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» проводить будівництво нових батарей збільшеної потужності з об'ємом печі 35,8 м3 та впровадженням технології бездимного завантаження шихти. При реконструкції передбачається виконання екологічних проектів, зокрема, будується установка безпилової видачі коксу із забезпеченням викидів не більше 50мГ / м3, а також ряд аспіраційних і вентиляційних установок. Підприємство здійснює заміну всіх газовідвідних і газопідвідних мереж і встановлює систему екологічного контролю і моніторингу навколишнього середовища. В результаті впровадження проекту реконструкції коксових батарей №5 і №6 очікується зниження викидів забруднюючих речовин в атмосферу на 1,5 тис. тонн на рік.

Михайло Письменний, керівник проектів і програм (реконструкція коксових батарей №№5, 6) департаменту стратегічних проектів ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»: «Проект з реконструкції коксових батарей №№5, 6 та об'єктів інфраструктури коксового цеху №1 передбачає модернізацію обладнання з урахуванням вимог охорони навколишнього середовища, а також промислової безпеки, енергетичної та економічної ефективності. В даний момент ми здійснюємо робоче проектування об'єктів та вибір постачальників коксових машин. Важливо, що на коксових батареях №5 і №6 будуть встановлені коксові машини не з верхнім, а з бічним завантаженням шихти. Бокове завантаження дозволить використовувати технологію попереднього трамбування шихти, що в свою чергу, сприятиме зниженню собівартості і поліпшенню якості продукції, а також дасть можливість збільшити гарячу міцність коксу до 55%. Новий підхід до виробництва коксу забезпечить ефективне впровадження технології пиловугільного вдування і скорочення витрат коксу в доменному виробництві ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг».

Проект будівництва нових коксових батарей розроблений ДП «Гипрококс» (м. Харків). В даний момент на території коксового цеху №1 проводяться розбірні та демонтажні роботи існуючих об'єктів: повністю демонтована цегляна кладка коксових батарей №5 і №6, триває демонтаж фундаментів батареї №5, розібрана гасильний вежа, коксова рампа. Восени 2014 р. після отримання висновку державних експертиз, ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» почне будівництво нових коксових батарей №5 і №6. Повне завершення цього інвестиційного проекту заплановано на перше півріччя 2017 р. (завершення реконструкції коксової батареї №5 - в січні 2016 р, завершення реконструкції коксової батареї №6 - в грудні 2016 р.).

Довідка:
Проект з реконструкції коксових батарей №5 і №6 є одним з основних стратегічних проектів інвестиційної програми ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг». Поточний етап інвестиційної програми, тривалістю до 2020 р., охоплює всі ключові напрямки діяльності підприємства: охорону праці, виробництво та екологію. Основні завдання даного етапу програми - зберегти обсяги виробництва в поточних ринкових умовах; підвищити продуктивність і обсяг продукції, що випускається; знизити промислове навантаження на навколишнє середовище у м. Кривий Ріг.

Після приходу нового власника в 2005 р. в ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» стартувала масштабна інвестиційна програма. В 2006-2013 рр. розмір інвестицій компанії АрселорМіттал в розвиток ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» перевищив 19 млрд. грн. Основним ефектом інвестиційних проектів була модернізація основного обладнання для забезпечення стабільності виробничого процесу: реконструкція об'єктів комплексу коксових батарей №3 і №4 ($ 100 млн.); капітальний ремонт доменної печі №8 ($ 127 млн.); модернізація повітророзподільної установки кисневого виробництва енергетичного департаменту ($ 22 млн.); будівництво машини безперервного лиття заготовок і печі-ковша ($ 120 млн.).

Автоматизована система екологічного моніторингу
В даний час в ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» тривають роботи з впровадження локальної комплексної системи екологічного контролю та моніторингу навколишнього середовища. Впровадження цього проекту дозволить забезпечити загальний контроль якості атмосферного повітря на межі санітарно-захисної зони підприємства, якісних і кількісних показників стічних вод, моніторинг промислових викидів від стаціонарних джерел. Ці роботи ведуться за декількома напрямками в рамках автоматизованого контролю над станом повітря і води.

Впровадження автоматизованої підсистеми моніторингу атмосферного повітря на межі санітарно-захисної зони підприємства
З 2011 р. ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» веде роботи по впровадженню трьох автоматизованих постів на території м. Кривий Ріг в зоні впливу металургійного, коксохімічного виробництв і гірського департаменту підприємства. На початку 2014 р. в режимі дослідно-промислової експлуатації почали свою роботу всі три автоматизованих поста контролю в зоні впливу ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг». В 2011-першому півріччі 2014 р. витрати підприємства на установку автоматичних постів контролю склали 2 млн. грн.

Після виконання метрологічної атестації та введення автоматизованої підсистеми моніторингу атмосферного повітря результати цілодобового контролю будуть автоматично в режимі онлайн передаватися в ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» для оперативного реагування на зміни чи відхилення.

2008  -  2009  -  2010  -  2011  -  2012  -  2013  -  2014  -  2015  -  2016  -  2017  -  2018  -  2019  -  2020  -  2021