ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»
ПАТ «АрселорМiттал Кривий Рiг»

Прес-центр


Page tools
Друк
В закладки
Поділитися
FacebookTwitter


Прес-релізи

ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» проводить реконструкцію доменної печі №6

Кривий Ріг, 11 серпня 2014 р. ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» інвестує 132 млн. доларів США в проведення реконструкції доменної печі №6 з впровадженням природоохоронних заходів. В рамках капітального ремонту доменної печі №6 буде виконано ряд екологічних проектів: будівництво установки очистки газу від ливарного двору, реконструкція установки очистки газу від підбункерного приміщення, впровадження автоматизованої системи екологічного моніторингу. Виконання цього інвестиційного проекту дасть можливість скоротити викиди забруднюючих речовин в атмосферу на 7 тис. тонн на рік, а також дозволить забезпечити стабільну роботу обладнання і підтримувати баланс чавуну у відповідності зі стратегією роботи ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» на наступні роки.

В ході реконструкції доменна піч №6 буде обладнана системою азотоподавлення викидів із межконусного простору і аспірацією приймальної воронки, що дозволить знизити вплив виробничої діяльності на навколишнє середовище. Також передбачена аспираційна система ливарного двору і бункерної естакади з очищенням газів в двох електрофільтрах продуктивністю 850000 м3 / ч кожен.

Владислав Листопадов, директор аглодоменного департаменту ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»: «Капітальний ремонт І розряду доменної печі №6 є нашим інвестиційним зобов'язанням відповідно до Договору купівлі-продажу підприємства. Розвиток виробництва передбачає технічне переозброєння металургійних агрегатів, зменшення їх енергоємності, автоматизацію і цілий ряд інших перетворень, що сприяють підвищенню продуктивності. Реконструкція доменної печі №6 дозволить суттєво оновити промислове обладнання печі, вивести його на більш високий технічний рівень. Така модернізація допоможе підвищити ефективність доменної плавки, збільшити робочу кампанію доменної печі до 15 років, а також зробити процес виробництва більш екологічним і менш енерговитратним».

В процесі впровадження на доменної печі №6 сучасних технологій для виробництва чавуну ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» здійснює будівництво нового дворівневого ливарного двору. Крім того, заплановано застосування головних жолобів ванного типу для скорочення втрат чавуну зі шлаком і збільшення міжремонтного періоду футеровки. Також проводиться реконструкція бункерної естакади з центральним розташуванням бункерів коксу і агломерату, з установкою сучасної апаратури для зважування. Для охолодження шахти печі і клапанів повітронагрівачів буде застосована система випарного охолодження з примусовою циркуляцією хімічно очищеної води.

На аспіраційних установках ливарного двору і бункерної естакади побудовані підстанції під електрофільтри, змонтовані металоконструкції бункерів збору пилу, димососним відділення, витяжні труби. Зараз виконуються роботи з монтажу траси повітроводів і устаткування електрофільтрів. Виробляється реконструкція естакади блоку повітронагрівачів, монтуються металоконструкції для системи випарного охолодження. Такі ж роботи проходять на краплевловлювачі і скруббері системи газоочистки доменного газу. Безпосередньо в самій доменній печі №6 виконано заміну її кожуха, йдуть роботи по влаштуванню денця печі, монтажу холодильних плит, реконструкції газопроводів. В системі оборотного водопостачання печі прокладаються нові трубопроводи, йде реконструкція баштових градирень і насосної станції.

В рамках реалізації проекту з реконструкції доменної печі №6 на будівельному майданчику ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» зараз трудяться 650 місцевих підрядників - працівників будівельних компаній м. Кривий Ріг. В даний момент фахівці ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» та підрядних організацій вже виконали 56% із запланованих робіт з реконструкції доменної печі №6. Закінчення всіх ремонтних робіт планується в травні 2015 р.

Довідка:
Проект з реконструкції доменної печі №6 з впровадженням природоохоронних заходів є одним з основних стратегічних проектів інвестиційної програми ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг». Поточний етап інвестиційної програми, тривалістю до 2020 р., охоплює всі ключові напрямки діяльності підприємства: охорону праці, виробництво та екологію. Основні завдання даного етапу програми - зберегти обсяги виробництва в поточних ринкових умовах; підвищити продуктивність і обсяг продукції, що випускається; знизити промислове навантаження на навколишнє середовище у м. Кривий Ріг.

Після приходу нового власника в 2005 р. в ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» стартувала масштабна інвестиційна програма. В 2006-2013 рр. розмір інвестицій компанії АрселорМіттал в розвиток ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» перевищив 19 млрд. грн. Основним ефектом інвестиційних проектів була модернізація основного обладнання для забезпечення стабільності виробничого процесу: реконструкція об'єктів комплексу коксових батарей №3 і №4 ($ 100 млн.); капітальний ремонт доменної печі №8 ($ 127 млн.); модернізація повітророзподільної установки кисневого виробництва енергетичного департаменту ($ 22 млн.); будівництво машини безперервного лиття заготовок і печі-ковша ($ 120 млн.).

Автоматизована система екологічного моніторингу
В даний час в ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» тривають роботи з впровадження локальної комплексної системи екологічного контролю та моніторингу навколишнього середовища. Впровадження цього проекту дозволить забезпечити загальний контроль якості атмосферного повітря на межі санітарно-захисної зони підприємства, якісних і кількісних показників стічних вод, моніторинг промислових викидів від стаціонарних джерел. Ці роботи ведуться за декількома напрямками в рамках автоматизованого контролю над станом повітря і води.

Впровадження автоматизованої підсистеми моніторингу атмосферного повітря на межі санітарно-захисної зони підприємства
З 2011 р. ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» веде роботи по впровадженню трьох автоматизованих постів на території м. Кривий Ріг в зоні впливу металургійного, коксохімічного виробництв і гірського департаменту підприємства. На початку 2014 р. в режимі дослідно-промислової експлуатації почали свою роботу всі три автоматизованих поста контролю в зоні впливу ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг». В 2011-першому півріччі 2014 р. витрати підприємства на установку автоматичних постів контролю склали 2 млн. грн.

Після виконання метрологічної атестації та введення автоматизованої підсистеми моніторингу атмосферного повітря результати цілодобового контролю будуть автоматично в режимі онлайн передаватися в ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» для оперативного реагування на зміни чи відхилення.2008  -  2009  -  2010  -  2011  -  2012  -  2013  -  2014  -  2015  -  2016  -  2017  -  2018  -  2019  -  2020  -  2021