ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»
ПАТ «АрселорМiттал Кривий Рiг»

Прес-центр


Page tools
Друк
В закладки
Поділитися
FacebookTwitter


Прес-релізи

ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» розпочинає будівництво комплексу з приготування та вдування пиловугільного палива в доменній печі №9

Кривий Ріг, 16 вересня 2014 р. ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» інвестує більше 70 млн. доларів США в будівництво комплексу з приготування та вдування пиловугільного палива в доменній печі №9, найбільшій доменній печі в Європі. Установка системи пиловугільного вдування в ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» дозволить виключити використання природного газу при виробництві чавуну, а також скоротити вжиток коксу.

Проект передбачає будівництво системи приймання, зберігання та транспортування вугілля. Для подрібнення сировини до необхідної фракції планується введення в експлуатацію двох млинів загальною продуктивністю 83 тонни вугільного пилу на годину. Також в рамках проекту будуть встановлені фільтри для відділення повітря від пилу. Із спеціальних бункерів пил-паливо розподілятиметься по фурмам доменної печі, через сопла яких вдуватиметься безпосередньо в піч.

Владислав Листопадов, директор аглодоменного департаменту ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»: «Зараз підприємство використовує близько 50 м3 природного газу на тонну чавуну. На тлі постійного зростання вартості енергоносіїв, особливо природного газу, було ухвалено рішення щодо розробки проекту установки системи пиловугільного вдування та впровадження енергозберігаючих технологій в ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг». Установка системи пиловугільного вдування дасть можливість підприємству звести до нуля використання природного газу та значно скоротити витрати коксу в доменному процесі».

В рамках впровадження проекту вже готовий генеральний план розміщення об'єктів установки пиловугільного вдування, проводиться розробка технічної та робочої документації. Проектну документацію для пилопідготовчого відділення та системи вдування палива розробляють фахівці міжнародної компанії «Danieli». Розробку документації для будівництва об'єктів приймання, зберігання та транспортування вугілля забезпечує ДП «Енергосталь» (м. Харків). Проектною документацією, пов'язаною з системою комунікацій для подачі енергоносіїв, займається центральне інжинірингове управління ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг».

Початок активної фази будівництва комплексу з приготування та вдування пиловугільного палива в доменній печі №9 заплановано на листопад 2014 р. Комплексні випробування та завершення будівництва установки системи пиловугільного вдування очікується в серпні 2015 р., після чого почнеться дослідно-промислова експлуатація обладнання.

Довідка:
Проект з будівництва установки системи пиловугільного вдування є одним з основних стратегічних проектів інвестиційної програми ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг». Поточний етап інвестиційної програми, тривалістю до 2020 р., охоплює всі ключові напрями діяльності підприємства: охорону праці, виробництво та екологію. Основні завдання даного етапу програми – зберегти обсяги виробництва в поточних ринкових умовах; підвищити продуктивність та обсяги виробництва продукції; зменшити промислове навантаження на навколишнє середовище в м. Кривий Ріг.

Після приходу нового власника в 2005 р. в ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» стартувала масштабна інвестиційна програма. В 2006-2013 рр. розмір інвестицій компанії АрселорМіттал в розвиток ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» перевищив 19 млрд. грн. Основним ефектом інвестиційних проектів була модернізація основного обладнання для забезпечення стабільності виробничого процесу: реконструкція об'єктів комплексу коксових батарей №3 і №4 ($100 млн.); капітальний ремонт доменної печі №8 ($127 млн.); модернізація повітророзподільної установки кисневого виробництва енергетичного департаменту ($22 млн.); будівництво машини безперервного лиття заготовок і печі-ковша ($120 млн.).


2008  -  2009  -  2010  -  2011  -  2012  -  2013  -  2014  -  2015  -  2016  -  2017  -  2018  -  2019  -  2020  -  2021