ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»
ПАТ «АрселорМiттал Кривий Рiг»

Прес-центр


Page tools
Друк
В закладки
Поділитися
FacebookTwitter


Прес-релізи

ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» спрямувало майже 3,7 млрд. грн. на виконання зобов'язань Колективного договору в 2014 р.

Кривий Ріг, 3 березня 2015 р. ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» виконало зобов'язання чинного Колективного договору підприємства в 2014 р. Звіт про виконання Колективного договору за 2014 р. затверджено постановою конференції трудового колективу, яка відбулася 27 лютого 2015 р.

Витрати ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» на виконання зобов'язань Колективного договору в 2014 р. склали майже 3,7 млрд. грн. При цьому показники з фінансування підприємством заходів з охорони праці та здоров'я персоналу, покращенню соціально-побутових умов працівників були перевиконані.

Парамжит Калон, в.о. Генерального директора ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»: «2014 рік був складним як для нашого підприємства та його колективу, так і для всієї України. Труднощі, з якими ми зіткнулися у зв'язку з конфліктом на сході країни, негативно позначалися на роботі підприємства, особливо в другому півріччі. Внаслідок зміни ситуації в країні ми змушені за межами України вести пошук нових постачальників сировини та матеріалів, необхідних для стабільного виробничого процесу та нормальної роботи підприємства. В 2014 р. відбувалося падіння попиту на нашу продукцію на внутрішньому ринку України та в країнах СНД. Так, споживання металу в Україні знизилося на 44% – з 7,1 млн. тонн до 4 млн. тонн, також відбулося зниження цін на металопродукцію на світових ринках. Однак, незважаючи на всі зовнішні виклики 2014 р., зобов'язання Колективного договору виконані на 104,4%. Ми забезпечили можливості для безпечної праці наших робітників і повністю зберегли соціальні стандарти підприємства, включно з навчанням та розвитком, відпочинком та оздоровленням для спів працівників та їхніх сімей. Також при виконанні Колективного договору в 2014 р. були враховані потреби наших робітників, мобілізованих до лав збройних сил для участі в антитерористичній операції на сході України. Ми продовжуємо вести конструктивний діалог з профспілковим комітетом підприємства для вирішення суперечливих питань з урахуванням фінансово-економічного становища компанії, прогнозів на найближчий час щодо зростання вартості енергоносіїв і сировини, загальної ситуації на світовому ринку сталі».

Делегати конференції трудового колективу були ознайомлені із змістом Спільної постанови адміністрації та профспілкового комітету ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», в якому йдеться про те, що на підставі розгляду результатів роботи комбінату за 2014 р., а також з урахуванням ситуації, що склалася в країні, ухвалено рішення виплатити працівникам підприємства винагороду за підсумками роботи за 2014 р., так звану 13-ту зарплату, в повному обсязі. Виплата винагороди за підсумками роботи за 2014 р. працівникам підприємства буде здійснена 10 березня 2015 р. Крім того, винагорода за підсумками роботи за попередній рік буде виплачена також мобілізованим працівникам підприємства за період їхнього знаходження в зоні антитерористичної операції на сході України.

Також до спільної постанови увійшло рішення про те, що всі жінки, які працюють в ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» отримають в 2015 р. до Міжнародного жіночого дня по 200 грн., на що підприємство направить 2,7 млн. грн.

Окрім цього, згідно із спільною постановою адміністрації та профкому вирішено виділити 2 млн. грн. на придбання бронежилетів, бронешоломів, медичних аптечок, одягу для мобілізованих працівників підприємства, які знаходяться в зоні АТО на сході України.

Основні результати виконання Колективного договору в 2014 р.
Охорона праці

В 2014 р. на питання охорони праці ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» витратило 251,8 млн. грн., що становить 0,91% від суми реалізованої підприємством продукції за 2013 р. при планових 0,6% відповідно до Колдоговору, в тому числі:
• забезпечення працівників спеціальним одягом та взуттям, засобами індивідуального захисту (63,13 млн. грн.);
• забезпечення працівників молоком і безкоштовним спеціальним харчуванням (15,16 млн. грн.);
• забезпечення питного режиму на підприємстві (14,97 млн. грн.).

В 2014 р. на підприємстві впроваджено понад 200 комплексних заходів, спрямованих на покращення умов праці, попередження виробничого травматизму, професійних захворювань працівників. В тому числі, витрати підприємства на впровадження ключових заходів склали:
• понад 60 млн. грн. на зниження впливу на робітників шкідливих виробничих факторів;
• понад 2,4 млн. грн. на покращення та створення безпечних умов праці на робочих місцях;
• понад 9,7 млн. грн. на механізацію важких робіт.

Організація праці та її оплати
• Витрати ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» на організацію праці, її оплату, робочий час та час відпочинку персоналу склали 3,1 млрд. грн.
• За результатами 2014 р. рівень середньої заробітної плати в ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» є одним з найвищих серед найбільших підприємств гірничо-металургійного комплексу України. В 2014 р. в ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» середньомісячна заробітна плата склала 6 551,6 грн. (без урахування виплат за Програмою добровільного звільнення (ПДЗ)). Розмір середньомісячної заробітної плати за 2014 р. перевищив рівень середньомісячної зарплати за 2013 р. на 13%.
• Підвищення тарифних ставок та окладів працівникам ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» здійснювалося двічі протягом 2014 р.: у травні на 6% та в жовтні на 7%. У результаті розмір середньомісячної заробітної плати (без урахування виплат за ПДЗ) працівників ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» перевищив розмір середньомісячної заробітної плати робітників металургійних підприємств України більш ніж на 1 800 грн., а також розмір середньомісячної заробітної плати по Україні – більш ніж на 3 000 грн.

Соціальний розвиток колективу
Соціальні стандарти ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» є одними з найвищих серед гірничо-металургійних підприємств України. В 2014 р. витрати ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» на соціальний розвиток колективу підприємства склали 297,8 млн. грн.

Покращення соціально-побутових умов
• На покращення соціально-побутових умов, умов відпочинку, оздоровлення та лікування працівників підприємства та членів їхніх сімей в 2014 р. ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» спрямувало 137,6 млн. грн.
• В 2014 р. витрати підприємства на ремонти об’єктів соціально-побутового призначення та об’єктів соціальної сфери склали 56,5 млн. грн. На ці кошти зроблені ремонти соціально-побутових приміщень в структурних підрозділах підприємства, зокрема, на 63 об'єктах промислової сфери та 8 об'єктах соціальної сфери.
• ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» спрямувало 20,6 млн. грн. на технічне переозброєння для створення комфортних побутових умов на робочих місцях та місцях відпочинку працівників у 2014 р. На ці кошти на підприємстві придбано 175 холодильників, 95 кондиціонерів, 160 мікрохвильових печей, 105 водонагрівачів, 47 обігрівачів, 112 сушарок для рук та волосся, 107 одиниць кухонного обладнання тощо.

Оздоровлення та відпочинок працівників
В 2014 р. на оздоровлення працівників ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» та членів їхніх сімей, а також пенсіонерів, які перебувають на обліку в Раді ветеранів підприємства, витрачено 154,8 млн. грн., у тому числі:
• санаторно-курортне оздоровлення та відпочинок (придбання санаторно-курортних путівок для працівників підприємства) – 34,4 млн. грн. У 2014 р. оздоровилися більше 3,5 тисяч працівників підприємства та членів їхніх сімей. В 2014 р. функціонували всі об'єкти соціальної сфери ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»: три дитячі оздоровчі табори, два пансіонати, три приміські бази відпочинку, санаторій-профілакторій «Джерело». Санаторій-профілакторій за 2014 р. прийняв понад 2,7 тисяч працівників і непрацюючих пенсіонерів підприємства. Більше 3 тисяч дітей робітників були оздоровлені в дитячих оздоровчих таборах і понад 6 тисяч працівників ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» і членів їхніх сімей скористалися можливістю відпочинку в пансіонатах підприємства в 2014 р. Продаж путівок працівникам підприємства здійснюється за пільговою вартістю.
• утримання дитячих оздоровчих таборів, пансіонатів, заміських баз відпочинку, санаторію-профілакторію «Джерело» – 69,9 млн. грн.;
• ремонти та технічне переозброєння об'єктів соціальної сфери – 23,5 млн. грн.;
• транспортні перевезення відпочиваючих до санаторію-профілакторію «Джерело», пансіонатів та дитячих оздоровчих таборів – 8,8 млн. грн.;
• дотація на харчування відпочиваючих у дитячих оздоровчих таборах, пансіонатах, санаторії-профілакторії «Джерело» – 15,9 млн. грн.;
• оплата праці педагогічного складу в дитячих оздоровчих таборах підприємства – 2,3 млн. грн.;
• медичне страхування та страхування від нещасних випадків дітей у дитячих оздоровчих таборах підприємства – 0,02 млн. грн.

Навчання персоналу
• В 2014 р. інвестиції ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» у навчання персоналу склали 6,8 млн. грн. Ці кошти були витрачені на професійну перепідготовку, навчання другої професії, навчання на виробничо-технічних курсах і курсах цільового призначення, а також на участь працівників підприємства у різних навчальних семінарах та конференціях. Усього близько 59% працівників ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» беруть участь у навчанні на підприємстві та за його межами.
• В 2014 р. ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» відкрило для своїх працівників філію Університету АрселорМіттал в Україні, м. Кривий Ріг. У компанії АрселорМіттал Університет в Україні став п'ятою філією корпоративного Університету АрселорМіттал (Люксембург) разом із філіями в Іспанії, Канаді, Південній Африці та Чехії. Університет АрселорМіттал в Україні – це учбовий центр ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», де працівники підприємства мають можливість отримувати нові знання, розвиватися та обмінюватися професійним досвідом. Університет АрселорМіттал в Україні об'єднує:
• 27 аудиторій загальною пропускною здатністю до 700 чоловік на день;
• тренінг-центр з безпечного виконання робіт з 4 аудиторіями та набором з 4 тренажерів-симуляторів для відпрацювання теоретичних і практичних навичок роботи у виробничих умовах;
• 2 комп'ютерні класи, розрахованих на 27 робочих місць.
В структуру Університету АрселорМіттал в Україні входить 8 функціональних Академій та Учбовий центр робітничих професій ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг».

Довідка:
Колективний договір підприємства – основний правовий документ, що регулює відносини між працівниками та керівництвом ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг». Положення Колективного договору – це прямі зобов'язання підприємства у галузі охорони праці та здоров'я, організації та оплати праці робітників, соціального захисту та навчання персоналу.

В Колективному договорі ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» враховані обов'язкові для виконання норми та положення Галузевої угоди гірничо-металургійного комплексу України. Одну сторону представляє адміністрація підприємства, іншу – виборчі органи профспілкових організацій підприємства, уповноважені представляти інтереси працівників. Два рази на рік сторони, що підписали договір, розглядають стан виконання зобов'язань на спільному засіданні адміністрації та профспілкового комітету ПМГУ або на конференції трудового колективу, де затверджується звіт про виконання договору.
2008  -  2009  -  2010  -  2011  -  2012  -  2013  -  2014  -  2015  -  2016  -  2017  -  2018  -  2019  -  2020  -  2021