ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»
ПАТ «АрселорМiттал Кривий Рiг»

Прес-центр


Page tools
Друк
В закладки
Поділитися
FacebookTwitter


Прес-релізи

ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» підписало Меморандум про намір інвестувати в розвиток інфраструктури ДП «Спеціалізований морський порт «Октябрьск»

Київ, 13 серпня 2015 р. Сьогодні у Міністерстві інфраструктури України відбулося підписання Меморандуму про намір ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» сприяти діяльності та розвитку інфраструктури ДП «Спеціалізований морський порт «Октябрьск» (м. Миколаїв). У церемонії підписання взяли участь Міністр інфраструктури Андрій Пивоварський, заступник Міністра інфраструктури Юрій Васьков, Генеральний директор ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» Парамжит Калон, а також директор ДП «Спеціалізований морський порт «Октябрьск» Олександр Басюк. Підписання документу засвідчує намір ПАТ «АрселорМіттал Кривій Ріг» створити стивідорну компанію на базі кількох причалів ДП «Спеціалізований морський порт «Октябрьск» на умовах оренди.

Андрій Пивоварський, Міністр інфраструктури України: «За останні кілька місяців це вже друга компанія зі світовим іменем, що офіційно декларує готовність вкладати кошти в українські порти. Державна портова інфраструктура в Україні розвинена, але вона довгий час не оновлювалася. Рівень зношеності подекуди перевищує 80%, і достатніх коштів на відновлення в державі немає. Саме тому важливо залучати інвестиції насамперед від компаній-вантажовласників, що допоможуть забезпечити необхідну модернізацію об’єктів державної інфраструктури та їх ефективне використання. Для портів це означатиме стабільну завантаженість потужностей, високооплачувані робочі місця, для держави – більше портових зборів та податків до бюджету».

Наступним кроком після підписання Меморандуму стане конкурс, який буде проведено Фондом держмайна України. Для участі в конкурсі зацікавлені компанії подаватимуть техніко-економічні обґрунтування пропонованих ними інвестпроектів, в результаті оцінки яких буде визначено орендаря.

Парамжит Калон, Генеральний директор ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»: «Експортна логістика ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» напряму пов’язана з Миколаївським регіоном, звідки підприємство відправляє за кордон близько 65% вантажів. Поява пункту відправки в порту «Октябрьск» дозволить нам перерозподілити вантажопотік, а також залучити транзитні вантажі металопродукції з інших країн СНД. Таким чином ми забезпечимо своєчасність та безпеку доставок нашої продукції за експортними напрямками».

Юрій Васьков, заступник Міністра інфраструктури України: «Поруч з державними стивідорними потужностями стрімко розвиваються приватні і складають їм конкуренцію. Тому для Міністерства важливо залучати ефективних приватних операторів та інвестиції саме для розвитку державної портової інфраструктури. І реалізація намірів компанії АрселорМіттал, що зафіксовані цим Меморандумом, дасть можливість закріпити стратегічного вантажовласника саме за державним активом».

Підписаний Меморандум передбачає передачу частини потужностей порту в довгострокову оренду на конкурсних засадах. Зі свого боку інвестор зобов’язується провести реконструкцію та модернізацію орендованих об’єктів інфраструктури. Згідно документу, за тим персоналом, який буде переведений з ДП «Спеціалізований морський порт «Октябрьск» для обслуговування орендованих потужностей, будуть закріплені належні соціальні гарантії.

Реалізацію заходів, викладених у документі, планується завершити протягом року після його підписання.

Довідка:
ДП «Спеціалізований морський порт «Октябрьск» – заснована в 1992 р. державна стивідорна компанія, що спеціалізується на перевантаженні тарно-штучних вантажів, в тому числі таких, що потребують спеціальних умов перевантаження та зберігання. Для здійснення вантажно-розвантажувальних робіт порт використовує 7 причалів, що належать філії «Октябрьск» ДП «Адміністрація морських портів України». Переробна спроможність підприємства складає до 2,6 млн. тонн сухих вантажів на рік.
2008  -  2009  -  2010  -  2011  -  2012  -  2013  -  2014  -  2015  -  2016  -  2017  -  2018  -  2019  -  2020  -  2021