ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»
ПАТ «АрселорМiттал Кривий Рiг»

Прес-центр


Page tools
Друк
В закладки
Поділитися
FacebookTwitter


Прес-релізи

ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» виконало зобов'язання Колективного договору в першому півріччі 2015 р.

Кривий Ріг, 11 вересня 2015 р. ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» виконало зобов'язання чинного Колективного договору підприємства в першому півріччі 2015 р. Звіт про виконання Колективного договору в першому півріччі 2015 р. затверджено постановою спільного засідання адміністрації підприємства та профспілкового комітету ПО ПМГУ, яке відбулося 28 серпня 2015 р.

Парамжит Калон, Генеральний директор ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»: «Зараз суттєве зниження цін на металопродукцію на світових ринках впливає на всіх виробників сталі, і наше підприємство не стало виключенням. Крім того, з 2014 р. ми маємо складнощі із забезпеченням сировиною у зв'язку із триваючим конфліктом на сході України. Ми змушені за межами України вести пошук нових постачальників сировини та матеріалів, необхідних для стабільного виробничого процесу та нормальної роботи підприємства. В Україні спостерігається майже 30%-ий спад в будівельній діяльності, що з початку 2015 р. призвів до зниження попиту на довгомірний прокат на 52%, а також до зниження вжитку арматури на 42%.В країнах СНД вжиток сталі знизився на 8% в порівнянні з 2014 р. Однак не зважаючи на складну ситуацію в металургійній галузі та множинні зовнішні виклики, ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» виконало зобов'язання Колективного договору підприємства в першому півріччі 2015 р., що підтверджено на спільному засіданні адміністрації та профспілкової організації. Ми забезпечуємо безпечні умови праці для наших працівників і зберігаємо високі соціальні стандарти підприємства, включаючи навчання та розвиток, відпочинок і оздоровлення для співробітників і їхніх сімей. Ми ведемо відкритий та конструктивний діалог з профспілковим комітетом підприємства для вирішення спірних питань з урахуванням фінансово-економічного положення компанії та загальної ситуації на світовому ринку сталі».

Стан виконання Колективного договору в першому півріччі 2015 р.:
Охорона праці
Охорона праці та створення безпечних умов праці для працівників є пріоритетом №1 як всієї компанії АрселорМіттал, так і ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг». Щорічно, згідно з Колективним договором підприємства, на охорону праці виділяються кошти у розмірі 0,6% від суми реалізованої продукції за попередній рік.
• У першому півріччі 2015 р. на охорону праці підприємство виділило 126,06 млн. грн. (за аналогічний період в 2014 р. – 93 млн. грн.).
• Витрати підприємства на забезпечення працівників спеціальним одягом і взуттям, іншими засобами індивідуального захисту склали 30,2 млн. грн. (за перше півріччя 2014 р. – 28,6 млн. грн.).
• Витрати на забезпечення питного режиму на підприємстві склали 4,5 млн. грн.
• За «Програмою комплексних заходів, направлених на покращення умов праці, запобігання виробничому травматизму, професійних захворювань в підрозділах ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» в першому півріччі 2015 р. було впроваджено 66 заходів з метою механізації важких робіт, що дозволило покращити умови праці на 385 місцях для 1 252 працівників на загальну суму 5,3 млн. грн.

Організація праці ті її оплата
• Організація праці та її оплати здійснювалися з дотриманням вимог чинного трудового законодавства України, положень Галузевої угоди та Колективного договору ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг».
• На підприємстві зберігалися чинні системи оплати праці та преміювання, а також досягнуте співвідношення премій, доплат, надбавок до тарифних ставок (посадових окладів).
• У березні 2015 р. винагорода за підсумками роботи за 2014 р. (без урахування нарахувань на соціальне страхування) була виплачена в повному обсязі в сумі 172 млн. грн.
• Підвищення тарифних ставок і посадових окладів за звітний період не здійснювалося. У липні 2015 р. працівникам підприємства була здійснена авансова виплата частини винагороди за підсумками роботи за 2015 р. у розмірі 50% середньомісячної заробітної плати за фактично відпрацьований час в першому півріччі 2015 р.
• Средньомісячна заробітна плата в ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» за 6 місяців 2015 р. склала 7 736,5 грн. За підсумками першого півріччя 2015 р. за рівнем середньомісячної зарплати ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» займає другу позицію серед найбільших металургійних підприємств України. За цей період розмір середньомісячної заробітної плати працівників ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» перевищив розмір середньої заробітної плати робітників металургійних підприємств України більш ніж на 2 400 грн., а також розмір середньомісячної заробітної плати по Україні – більш ніж на 3 800 грн.

Навчання персоналу
• В першому півріччі 2015 р. 14 755 працівників ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» пройшли навчання за різними напрямками в Університеті АрселорМіттал. З них 245 робітників пройшли навчання з професійної підготовки, 484 робітників придбали другу професію для розширення професійної діяльності, 10 236 робітників підвищили кваліфікацію на виробничо-технічних курсах і курсах цільового призначення.

Соціальний розвиток колективу
• Соціальні стандарти ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» є одними з найвищих серед гірничо-металургійних підприємств України. В першому півріччі 2015 р. витрати ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» на соціальний розвиток колективу підприємства склали більше 152 млн. грн.
• У тому числі витрати на покращення соціально-побутових умов, умов відпочинку, оздоровлення та лікування працівників і членів їхніх сімей в першому півріччі 2015 р. склали 61,7 млн. грн. Зокрема, для придбання путівок на санаторно-курортне лікування та відпочинок працівників в першому півріччі 2015 р. ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» виділило 16,6 млн. грн. Продаж путівок працівникам підприємства здійснювався за пільговою вартістю.
• В літній період 2015 р. була забезпечена робота оздоровчих комплексів підприємства: дитячих оздоровчих таборів «Вітрило» (4 зміни по 18 днів) і «Буревісник» (3 зміни по 18 днів), а також пансіонатів «Червоні вітрила» та «Азов» (6 заїздів по 12 днів в кожному пансіонаті). Дитячий оздоровчий табір «Сучасник» в звітному періоді не функціонував. За рішенням погоджувальної комісії, яка включає представників адміністрації підприємства та профспілки, три заплановані зміни в дитячий табір «Сучасник» були скасовані внаслідок низького попиту на дані путівки серед працівників підприємства. В першому півріччі 2015 р. витрати підприємства на утримання дитячих оздоровчих таборів, пансіонатів і заміських баз відпочинку перевищили 27 млн. грн.
• У звітному періоді ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» забезпечувало роботу власного санаторію-профілакторію «Джерело». Перевезення працівників в профілакторій здійснювалося за рахунок коштів підприємства. Витрати на утримання санаторію-профілакторію в першому півріччі 2015 р. склали понад 10 млн. грн., транспортні витрати – 0,9 млн. грн. За рішенням керівництва підприємства з червня 2014 р. по квітень 2015 р. 120 місць в санаторії-профілакторії «Джерело» було надано для розміщення вимушених переселенців із східних областей України. В цілому, даною можливістю скористалися 262 людини, в тому числі 116 осіб проживали в санаторії-профілакторії підприємства в період з 1 січня по 10 квітня 2015 р.

Довідка:
Колективний договір підприємства – основний правовий документ, що регулює відносини між працівниками та керівництвом ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг». Положення Колективного договору – це прямі зобов'язання підприємства у галузі охорони праці та здоров'я, організації та оплати праці робітників, соціального захисту та навчання персоналу.

В Колективному договорі ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» враховані обов'язкові для виконання норми та положення Галузевої угоди гірничо-металургійного комплексу України. Одну сторону представляє адміністрація підприємства, іншу – виборчі органи профспілкових організацій підприємства, уповноважені представляти інтереси працівників. Два рази на рік сторони, що підписали договір, розглядають стан виконання зобов'язань на спільному засіданні адміністрації та профспілкового комітету ПМГУ або на конференції трудового колективу, де затверджується звіт про виконання договору.
2008  -  2009  -  2010  -  2011  -  2012  -  2013  -  2014  -  2015  -  2016  -  2017  -  2018  -  2019  -  2020  -  2021