ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»
ПАТ «АрселорМiттал Кривий Рiг»

Прес-центр


Page tools
Друк
В закладки
Поділитися
FacebookTwitter


Прес-релізи

Заява керівництва ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» з приводу акцій профспілок 27 листопада та 3 грудня 2015 р.

Кривий Ріг, 3 грудня 2015 р. ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» визнає право профспілок на публічний вислів своєї точки зору відносно рішень адміністрації підприємства. Однак керівництво ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» підкреслює, що продовжує діяти в правовому полі, не порушуючи норми трудового законодавства України. Відповідно до статті 64 Господарського кодексу України підприємство має право самостійно визначати свою організаційну структуру, встановлювати чисельність працівників і штатний розклад.

Зниження цін на металопродукцію на світовому рівні вплинуло на всіх виробників сталі, і компанія АрселорМіттал не стала виключенням. У зв'язку з цим керівництво ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» вимушене ухвалювати складні рішення, які неминучі для збереження виробництва та забезпечення роботи підприємства. Всі підприємства гірничо-металургійного комплексу України наразі працюють в умовах кризи в металургійній галузі, а також істотного зростання цін на сировину, електроенергію, логістику. При цьому керівництво ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» вважає неприйнятним рішення про скорочення заробітної плати та робочого тижня своїх працівників. Щоб залишатися конкурентоздатним, ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» в першу чергу задіяло ті механізми, які дозволяли добиватися зниження витрат найменш болісно: скорочення витрат матеріалів і зменшення цін на них, оптимізація ремонтних робіт. Проте цих заходів недостатньо для того, щоб сьогодні забезпечити ефективну роботу підприємства та зберегти міцні позиції на ринку. У даній ситуації підприємству не вдасться уникнути часткових скорочень, щоб зберегти стійкість ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», забезпечити соціальний захист і стабільні виплати заробітної плати для своїх працівників.

Реорганізаційні зміни в ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» будуть направлені на оптимізацію бізнес-процесів, зменшення чисельності адміністративного персоналу, а також неключових для гірничо-металургійного підприємства спеціальностей (зокрема, штукатурні, облицювальні, малярні роботи). Однак говорити про будь-які масштабні скорочення в даній ситуації абсолютно некоректно, оскільки до кінця 2015 р. в ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» скороченню підлягатиме менше 1 % працівників від фактичної чисельності персоналу підприємства.

Процес вивільнення працівників в ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» відбувається прозоро, в тісній взаємодії з профспілковим комітетом, з дотриманням всіх норм чинного законодавства, а також соціальних гарантій, що існують на підприємстві. Зокрема, працівникам, чиї посади плануються до скорочення, за наявності вакансій буде запропонована можливість перепрацевлаштування на інші місця роботи в ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», а також можливість пройти навчання новій професії за рахунок коштів підприємства. Таким чином, адміністрація ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» вживає всіх можливих заходів, щоб надати своїм працівникам максимальну підтримку в складний для галузі період змін.


2008  -  2009  -  2010  -  2011  -  2012  -  2013  -  2014  -  2015  -  2016  -  2017  -  2018  -  2019  -  2020  -  2021