ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»
ПАТ «АрселорМiттал Кривий Рiг»

Прес-центр


Page tools
Друк
В закладки
Поділитися
FacebookTwitter


Прес-релізи

11 років роботи АрселорМіттал в Україні

28 жовтня 2016 року виповнюється 11 років з дня укладення договору купівлі-продажу акцій ВАТ «Криворізький гірничо-металургійний комбінат «Криворіжсталь». Сума грошових коштів в розмірі 4,8 млрд доларів США, яку одержала держава в процесі прозорої приватизації компанії, є рекордною для України і до цього дня. Група АрселорМіттал прийняла на себе безпрецедентно високі інвестиційні зобов'язання в економічній, виробничій, природоохоронній та соціальній сферах.

Чергова перевірка Фонду державного майна, що проходила в ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» в березні 2016 р., підтвердила виконання компанією АрселорМіттал всіх інвестиційних зобов'язань на 100% відповідно до терміну виконання.

За період 2006-2015 рр. компанія АрселорМіттал інвестувала більше 2 млрд доларів США (інвестиційні та операційні витрати), що набагато більше, ніж необхідні 500 млн. дол. США згідно з Договором купівлі-продажу. До 2020 року компанія має намір інвестувати ще 1,2 - 1,5 млрд доларів США.

За 11 років роботи в Україні економічна ситуація значно змінилася. У 2005 році умови на ринках збуту металопродукції були більш сприятливими, ніж зараз. З великими зусиллями компанії вдалося подолати кризовий період 2008-2010 років, який охопив практично весь світ. Проте група АрселорМіттал забезпечила стабільне виробництво, 100% своєчасну виплату заробітної плати персоналу і збереження всіх соціальних гарантій. Підприємство значно підвищило ефективність своїх бізнес-процесів і утримало лідерські позиції на світовому ринку виробництва металопродукції.

Сьогодні в непростих умовах роботи в Україні і в світі компанія знову змушена зіткнутися з труднощами. З 2014 року ціни на ринку металопродукції значно впали, істотна конкуренція і тиск з боку китайських і російських виробників поставили продаж продукції підприємства в складні умови. З початком антитерористичної операції на сході України стали недосяжними внутрішні джерела поставок сировини, такої як вугілля, кокс, вапняк. Отже, сьогодні підприємство змушене купувати всі ці сировинні матеріали з-за кордону. В середині 2016 року негативні тенденції посилилися через значне подорожчання світових цін на вугілля і кокс, в той час як ціни на металопродукцію залишаються низькими. І тому ми продовжуємо впроваджувати програми із зниження собівартості для того, щоб залишатися на плаву.

У цей складний період для світової металургійної галузі і для самої компанії, АрселорМіттал і надалі зацікавлена працювати в Україні. Сьогодні ми продовжуємо інвестувати в нашу виробничу діяльність, екологію і модернізацію, щоб підтримувати сталий розвиток нашого бізнесу, наших співробітників і місцеві громади. Продовжуючи працювати в Україні, компанія АрселорМіттал залишається відповідальною за прийняті на себе зобов'язання, вона підтверджує свою тверду віру в майбутнє процвітання України. Ми очікуємо, що Уряд України вживатиме ще більше заходів для поліпшення бізнес середовища для залучення як нових інвесторів, так і для створення сприятливих умов для тих іноземних інвесторів, які вже працюють в Україні.

Парамжит Калон, Генеральний директор «АрселорМіттал СНД»: «Ми пишаємося тим, що незважаючи на численні труднощі протягом цих 11 років у нас є можливість продовжувати вкладати інвестиції в Україну. Кожен день ми спостерігаємо, наскільки сильно місто Кривий Ріг залежить від ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», кожна третя сім'я в цьому місті - це частина великої компанії, бо вона належить або до її власних працівників, або до підрядників. Ми продовжуємо модернізацію нашого заводу, щоб зробити його більш ефективним і екологічним. У нас є розрахована на майбутнє інвестиційна програма, яка триватиме до 2020 року і далі, згідно до якої ми інвестуємо 1,2 - 1,5 млрд доларів США. Як тільки ми завершимо всі стратегічні проекти згідно цієї програми, ви побачите, що це підприємство стане абсолютно сучасним європейським металургійним заводом, і саме над цим ми працюємо зараз».
2008  -  2009  -  2010  -  2011  -  2012  -  2013  -  2014  -  2015  -  2016  -  2017  -  2018  -  2019  -  2020  -  2021