ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»
ПАТ «АрселорМiттал Кривий Рiг»

Прес-центр


Page tools
Друк
В закладки
Поділитися
FacebookTwitter


Прес-релізи

ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» поновлює на роботі своїх працівників, які призивалися до строкової військової служби та були звільнені в умовах неузгодженості Кодексу законів про працю України та законодавчих змін

Кривий Ріг, 9 листопада 2016 р. ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» відновлює на робочих посадах всіх своїх працівників, які призивалися до строкової військової служби та були звільнені в період березень-квітень 2015 р. в умовах неузгодженості Кодексу законів про працю України (КЗпП) та законодавчих змін. Звільнені в той період працівники призивались до лав Збройних Сил України для проходження строкової служби, що не передбачало на той час залучення їх до служби у зоні проведення АТО.

У лютому 2015 р. набрав чинності Закон, згідно з яким були внесені зміни до ст. 39 Закону України «Про військовий обов`язок та військову службу»: громадянам, які були призвані на строкову військову службу на час мобілізації, на особливий період встановлювалася гарантія збереження місця роботи та середнього заробітку. Однак Кодекс законів про працю України був приведений у відповідність до вказаних змін лише через 4 місяці, на початку червня 2015 р. – саме в той час були внесені зміни щодо заборони розірвання трудового договору з вказаною категорією працівників. До внесення змін п.3 ст.36 КЗпП України передбачав призов працівника на військову службу підставою для припинення трудового договору, окрім випадків призову за мобілізацією.

В період невідповідності Кодексу законів про працю до законодавчих змін ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» офіційно звернулося за роз`ясненням до Державної інспекції з питань праці України – центрального органу виконавчої влади, який реалізує державну політику з питань нагляду та контролю за додержанням законодавства про працю. Офіційне роз`яснення Держінспекції, яке отримало підприємство, вказувало на припинення трудових договорів з працівниками, призваними на строкову військову службу. Відповідно до цієї позиції та чинної на той час норми КЗпП ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» припинило дію трудових договорів 21 працівника підприємства, призваними на строкову військову службу, яка не була пов’язана з мобілізацією.

З огляду на вищенаведене, ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» діяло у повній відповідності до норм законодавства, чинного на момент припинення трудових відносин з працівниками. Однак у відповідності до внесених законодавчих змін та з метою підтримки своїх працівників керівництво ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» ухвалило рішення про відновлення на робочих посадах всіх працівників, які призивалися до строкової військової служби в умовах неузгодженості відповідних нормативно-правових актів. Наразі триває процес відновлення цих працівників на їхніх робочих посадах в ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» з виплатою їм усіх належних коштів.
2008  -  2009  -  2010  -  2011  -  2012  -  2013  -  2014  -  2015  -  2016  -  2017  -  2018  -  2019  -  2020  -  2021