ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»
ПАТ «АрселорМiттал Кривий Рiг»

Прес-центр


Page tools
Друк
В закладки
Поділитися
FacebookTwitter


Прес-релізи

ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» готово приєднатися до єдиної міської системи моніторингу атмосферного повітря у Кривому Розі

Кривий Ріг, 23 грудня 2016 р. ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» повідомляє про готовність приєднатися до єдиної міської системи автоматизованого моніторингу атмосферного повітря у Кривому Розі. Підприємство вітає ініціативу мера міста Кривий Ріг Юрія Вілкула з розробки та впровадження електронного модуля «Екомоніторінг» в рамках реалізації нової міської екологічної програми. ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» є єдиним підприємством у Кривому Розі, яке має в своєму розпорядженні власну діючу систему автоматизованого екологічного моніторингу. Підприємство готове надавати дані своїх трьох стаціонарних постів спостереження для оперативного інформування громадськості.

Модуль «Екомоніторінг» розміщено на Криворізькому ресурсному центрі, де мешканці Кривого Рогу зможуть в онлайн-режимі бачити показники автоматизованих постів спостереження за якістю повітря – як міських постів спостереження, так і постів ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг». Мешканці матимуть можливість бачити дані про стан атмосфери з періодичністю в 1 годину, а також щоденні середньодобові показники. Крім того, кожну годину відображуватимуться метеорологічні параметри: температура повітря, швидкість і напрям вітру, атмосферний тиск.

У 2014 р. ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» першим серед підприємств гірничо-металургійного комплексу України впровадило власну систему екологічного моніторингу, яка успішно пройшла метрологічну атестацію. Система включає три пости контролю якості атмосферного повітря в зоні впливу металургійного, коксохімічного виробництв і гірничого департаменту підприємства. Пости контролю оснащені сучасними газоаналізаторами з виміру оксиду вуглецю, оксидів азоту, діоксиду сірки, аміаку, сірководню та пиловимірювачами – інноваційними в Україні приладами виміру концентрації пилу. Поточні дані вимірів в онлайн-режимі передаються на підприємство для оперативного реагування на зміни або відхилення.

З 2013 р. ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» здійснює практику регулярного розміщення на своєму веб-сайті інформації про контроль якості атмосферного повітря в зоні промислового впливу підприємства в Кривому Розі. Щомісячне розміщення цих даних у відкритому доступі дозволяє інформувати громадськість Кривого Рогу про якість атмосферного повітря в зоні впливу підприємства. Інформація, яка щомісячно розміщується на веб-сайті ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», містить результати вимірів максимально-разових, середньодобових і середньомісячних концентрацій забруднюючих речовин в атмосферному повітрі на стаціонарних постах контролю з 18-ти інгредієнтів.

На трьох стаціонарних постах фахівці департаменту з охорони навколишнього середовища ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» забезпечують щоденний відбір проб для контролю вмісту основних забруднюючих речовин: пилу, оксидів вуглецю і азоту, діоксиду сірки, а також важких металів і формальдегіду. В зоні впливу коксохімічного виробництва також ведеться контроль за вмістом специфічних речовин: фенолу, аміаку, сірководню. Граничнодопустимі концентрації забруднюючих речовин регламентуються «Державними санітарними правилами охорони атмосферного повітря населених місць», які затверджені Міністерством охорони здоров'я України.

Довідка:
Граничнодопустима концентрація (ГДК) забруднюючих речовин в атмосферному повітрі – це максимальна концентрація, від дії якої впродовж всього життя людини не виникає прямої або непрямої негативної дії на існуюче та майбутнє покоління, не знижується працездатність людини, не погіршується її самопочуття та санітарно-побутові умови життя. Для оцінки результатів спостережень на постах контролю ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» використовуються максимально-разові та середньодобові ГДК.

Максимально-разова ГДК встановлюється для запобігання рефлекторним реакціям у людини (відчуття запаху, світлова чутливість тощо) при короткочасному (до 20 хвилин) впливі атмосферних забрудників, а середньодобова ГДК – з метою запобігання загальнотоксичному впливу.

За 11 місяців 2016 р. на стаціонарних постах контролю атмосферного повітря в зоні впливу ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» було відібрано:
• 20 080 максимально-разових проб;
• 5 010 середньодобових проб.

На межі санітарно-захисної зони ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» контроль якості атмосферного повітря здійснюється на 3-х стаціонарних постах:
• стаціонарний пост в зоні впливу коксохімічного виробництва (вул. Ландау, 2);
• стаціонарний пост в зоні впливу металургійного виробництва (вул. Криворіжсталі, 52);
• стаціонарний пост в зоні впливу гірничого департаменту (вул. Збагачувальна, 57).

2008  -  2009  -  2010  -  2011  -  2012  -  2013  -  2014  -  2015  -  2016  -  2017  -  2018  -  2019  -  2020  -  2021