ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»
ПАТ «АрселорМiттал Кривий Рiг»

Прес-центр


Page tools
Друк
В закладки
Поділитися
FacebookTwitter


Прес-релізи

ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»: підсумки 2016 р.

Київ, 20 березня 2017 р. ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», найбільше гірничо-металургійне підприємство України, сьогодні оголосило результати своєї діяльності за 2016 р.

КЛЮЧОВІ ФІНАНСОВІ ПОКАЗНИКИОХОРОНА ПРАЦІ ТА ВИРОБНИЧА БЕЗПЕКА

Пріоритетом №1 як компанії АрселорМіттал, так і ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» є охорона праці та створення безпечних умов праці для своїх робітників. У 2016 р. ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» інвестувало в охорону праці та заходи з промислової безпеки понад 278 млн грн.

Інвестиції у виробничу безпеку, 2006-2016 рр., млн грн

2006 2007 2008 2009 2010 2011 2012 2013 2014 2015 2016
Всього 67,8 98,5 141,9 138 120,3 187,2 183,2 186,3 251,8 252 278,3
Всього в 2006-2016 рр. 1 905,3


За результатами роботи у 2016 р. в ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» коефіцієнт частоти виробничого травматизму (кількість нещасних випадків на 1 мільйон відпрацьованих людино-годин) склав 0,41. ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» продовжує залишатися у числі підприємств з найменшим коефіцієнтом частоти виробничого травматизму серед усіх підприємств корпорації АрселорМіттал.

У 2016 р. на підприємстві, на жаль, не вдалося уникнути двох нещасних випадків із смертельним результатом: з електрослюсарем рудоуправління та з прохідником шахтоуправління із підземного видобутку руди гірничого департаменту. Програма «Прагнення до нуля» є основним пріоритетом на усіх підприємствах компанії АрселорМіттал по всьому світу. Головна мета цього проекту – звести до нуля кількість нещасних випадків на виробництві.

У 2016 р. ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» інвестувало 106,19 млн грн. на впровадження 49 технічних заходів, направлених на покращення умов праці, запобігання виробничому травматизму, професійних захворювань робітників, а також на підвищення рівня охорони праці. В тому числі, витрати підприємства на впровадження ключових заходів склали:

ВИРОБНИЦТВО

Вид продукції 2016 (млн т) 2015 (млн т) 2016 у порівнянні з 2015, %
Видобуток руди 21,6 24,5 88,2
Кокс 6 % вол. 2,0 1,9 105,5
Концентрат 9,0 10,1 88,5
Агломерат 10,4 9,8 106,1
Чавун 6,1 5,5 110,1
Сталь еквівалентна 7,0 6,3 111,9
Прокат 5,5 5,3 102,9


У 2016 р. обсяг продажів металопродукції виробництва ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» склав 6,1 млн т, що на 13 % більше, ніж у 2015 р.

У 2016 р. ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» продовжило роботу з покращення сервісу для споживачів, а також освоєння нових видів продукції, що дозволило вийти на нові ринки збуту. Підприємство почало виробляти арматурний прокат 14 м міри, завдяки чому збільшило постачання до Ізраїлю та Великобританії. Також було розроблено технологію виробництва 4-хрядного арматурного прокату в мотках для європейського ринку, продукція пройшла бельгійську та колумбійську сертифікації. ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» розробило нові марки сталі катанки з додатковою вартістю, що дозволило підприємству зміцнити свої позиції на нових ринках збуту та забезпечило можливість співпраці з новими клієнтами як в Україні, так і за кордоном. При розміщенні продукції на складах для зручності клієнтів було розроблено нову маркіровку пачок у торці, це значно спростило зберігання продукції.

У 2016 р. відповідно до стратегії з розвитку власної дистриб'юторської мережі ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» відкрило власні складські майданчики у центральному (м. Дніпро) та західному (м. Львів) регіонах України. Новий склад підприємства у Дніпрі вміщає понад 10 тис. т металопродукції, складський майданчик у Львові вміщає до 1 000 т металопродукції. ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» розвиває мережу складів дистрибуції з 2013 р., і наразі підприємство має в своєму розпорядженні вже вісім складів, які здатні забезпечити наявність продукції підприємства у всіх крупних регіонах України. Кожен склад орієнтований на свій регіон і виключає затримку доставки продукції клієнту через логістичні проблеми. При цьому склад у м. Дніпро також виконує функцію логістичного центру для окремих районів центральної, північної та східної України.

МОДЕРНІЗАЦІЯ

Основні завдання даного етапу інвестиційної програми ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» – підвищити продуктивність виробництва, замінити застаріле обладнання на нове та екологічно безпечне, значно покращити екологічне середовище як у м. Кривий Ріг, так і у всьому регіоні.

У 2016 р. сума інвестицій (капітальні та операційні) у виконання програми модернізації ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» склала 9 млрд грн.

Загальний обсяг інвестицій у ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» до 2020 р. складе 1,2-1,5 млрд доларів США. У 2017 р. компанія АрселорМіттал інвестує в розвиток комбінату 400 млн доларів США (капітальні та операційні інвестиції). Ці кошти будуть направлені на модернізацію виробництва, покращення стану навколишнього середовища, капітальні ремонти обладнання та будівництво нових агрегатів, зокрема, другої машини безперервного лиття заготовки та коксових батарей.

Ключові проекти програми модернізації 2016 р.:

ВНЕСОК ПІДПРИЄМСТВА У ЕКОНОМІКУ КРАЇНИ, ОБЛАСТІ, МІСТА

ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» здійснює вагомий внесок у економіку України, Дніпропетровської області, Кривого Рогу, будучи одним з найбільших платників податків в країні. В 2016 р. ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» сплатило до бюджетів усіх рівнів та позабюджетних цільових фондів понад 9 млрд грн. податків і зборів, у тому числі:

ЕКОЛОГІЯ

У 2016 р. витрати ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» на виконання природоохоронних заходів склали 472.7 млн грн.

У 2016 р. фактичні викиди шкідливих речовин в атмосферу ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» не перевищили дозволені державою. Основні екологічні показники впливу виробничої діяльності підприємства на навколишнє середовище в порівнянні з 2015 р.:

У 2016 р. в ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» виконано ряд екологічних проектів, з них основні:

СОЦІАЛЬНА СФЕРА

Соціальні стандарти ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» є одними з найвищих серед гірничо-металургійних підприємств України. ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» забезпечує соціальний захист всіх своїх працівників відповідно до Колективного договору підприємства. Колдоговір містить зобов'язання підприємства в області охорони праці та здоров'я, організації та оплати праці робітників, навчання та соціального захисту персоналу. Колективний договір також визначає основні напрямки соціальних гарантій і пільг для персоналу: оплачувані відпустки, періоди тимчасової непрацездатності, медичне страхування, лікування та відпочинок в оздоровчих комплексах підприємства та здравницях України, матеріальні виплати та пільги як працівникам, так і ветеранам підприємства.

У 2016 р. ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» інвестувало в соціальний розвиток колективу 342,6 млн. грн. У працівників підприємства найкращі умови оздоровлення, відпочинку, медичне обслуговування. ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» має в своєму розпорядженні найбільшу соціальну інфраструктуру серед всіх підприємств гірничо-металургійної галузі України.

Соціальна інфраструктура ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»

У 2016 р. ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» направило 164,6 млн. грн. на ремонти, технічне переозброєння, утримання, розвиток і обслуговування оздоровчих об'єктів підприємства, дотацію на харчування та транспортні перевезення відпочивальників, медичне страхування дітей в період відпочинку, оплату праці педагогічного складу в дитячих таборах підприємства, а також на придбання санаторно-курортних путівок для працівників і членів їхніх сімей.

У літній оздоровчий сезон 2016 р. понад 4,2 тис. дітей працівників відпочили в дитячих оздоровчих таборах і понад 5,4 тис. працівників і членів їхніх сімей – у власних пансіонатах підприємства. В 2016 р. в санаторії-профілакторії «Джерело» оздоровилося понад 2,2 тис. працівників і непрацюючих пенсіонерів підприємства.

Також ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» забезпечує оздоровлення своїх працівників і членів їхніх сімей в пансіонатах і санаторіях України. В 2016 р. понад 3,7 тис. співробітників підприємства та членів їхніх сімей скористалися санаторно-курортними путівками. Продаж усіх путівок працівникам підприємства здійснюється за пільговою вартістю.

Соціальний розвиток колективу
Фінансування соціальних витрат підприємства здійснюється відповідно до двох документів: Кошторису соціальних витрат і матеріальних виплат і Програми заходів щодо покращення соціально-побутових умов працівників. ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» передбачає заходи щодо покращення соціально-побутових умов робітників, умов відпочинку, оздоровлення та лікування працівників і членів їхніх сімей. Щорічно ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» інвестує в покращення соціально-побутових умов робітників: проводяться ремонти адміністративно-побутових комплексів, їдальнь, здоровпунктів, об'єктів відпочинку та оздоровлення, виділяються кошти для придбання санаторно-курортних путівок. Для реалізації цих заходів підприємство щорічно виділяє кошти у розмірі 0,5 % від суми реалізованої продукції за попередній рік. У 2016 р. витрати підприємства на покращення соціально-побутових умов, а також умов відпочинку, оздоровлення та лікування працівників і членів їхніх сімей склали 253 млн грн. Крім того, на утримання соціальної інфраструктури та покриття соціальних пільг і гарантій підприємство направило 89,6 млн грн в 2016 р.

Персонал
Рівень середньої заробітної плати в ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» склав 8 338,5 грн, тоді як середня зарплата у металургійній галузі склала 6 717 грн.

Навчання персоналу
У 2016 р. інвестиції ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» у навчання персоналу склали понад 8 млн грн. Ці кошти були направлені на проведення більше 3 тис. навчальних заходів, таких як: професійна перепідготовка, навчання другій професії, навчання на виробничо-технічних курсах і курсах цільового призначення, на участь працівників підприємства у різних навчальних семінарах і конференціях. Всього понад 80 % працівників ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» проходили навчання на підприємстві та за його межами в 2016 р.

Університет АрселорМіттал в Україні є одним з представництв корпоративного Університету АрселорМіттал (Люксембург) поряд з філіями в Іспанії, Канаді, Південній Африці, Чехії та Казахстані. Університет АрселорМіттал в Україні пропонує працівникам підприємства та підрядних організацій низку навчальних заходів і об'єднує: Університет АрселорМіттал в Україні пропонує програми 8-ми функціональних Академій, можливості онлайн-академії та Учбового центру робочих професій ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг».

Школа англійської мови «SmartStart English with ArcelorMittal» для дітей працівників підприємства З 2015 р. у ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» працює школа англійської мови «SmartStart English with ArcelorMittal», в якій у 2016 р. навчались понад 670 дітей працівників підприємства. Учасниками безкоштовної програми навчання стали діти, які не вивчали англійську мову раніше або знали її на початковому рівні. За результатами профільних співбесід усі учні були розподілені на компактні групи за віком – 6-7, 8-10, 11-13, 14-16 і 17 років. Кожна група складається з 12 дітей, що дозволяє проводити навчання більш ефективно, ніж у звичайному шкільному класі. Заняття для дітей відбуваються двічі на тиждень в Університеті АрселорМіттал в Україні в Кривому Розі, а також в двох інших міських філіях школи. Школа ІТ-технологій «SmartStart IT with ArcelorMittal» для дітей працівників підприємства З 2016 р. у ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» працює школа IT-технологій «SmartStart IT with ArcelorMittal», в якій у 2016 р. навчались 377 дітей працівників підприємства. Програма ІТ-школи була розділена на 2 семестри, в кожному з яких діти навчались на безоплатній основі. Учні організовані по 10 груп у кожному потоці – 3 групи у віці 9-11 років, 4 групи – 12-14 років і 3 групи – 15-17 років.


2008  -  2009  -  2010  -  2011  -  2012  -  2013  -  2014  -  2015  -  2016  -  2017  -  2018  -  2019  -  2020  -  2021  -  2022