ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»
ПАТ «АрселорМiттал Кривий Рiг»

Прес-центр


Page tools
Друк
В закладки
Поділитися
FacebookTwitter


Прес-релізи

ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» забезпечує передачу даних онлайн з автоматизованих постів спостереження якості атмосферного повітря на межі санітарно-захисної зони підприємства

Кривий Ріг, 10 травня 2017 р. ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» першим серед підприємств гірничо-металургійного комплексу України та міста забезпечує передачу даних онлайн з автоматизованих постів спостереження якості атмосферного повітря на межі санітарно-захисної зони підприємства. У травні 2017 р. на веб-сайті підприємства розроблено та впроваджено електронний модуль «Екомоніторинг», де усі зацікавлені сторони можуть в режимі онлайн бачити показники системи автоматизованого екологічного моніторингу ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг».

ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» надає дані своїх трьох стаціонарних постів спостереження для оперативного інформування громадськості, забезпечуючи можливість бачити дані про стан атмосфери з періодичністю ув20 хвилин, а також щоденні середньодобові показники. Крім того, оперативно відображуються метеорологічні параметри: температура повітря, швидкість і напрямок вітру, атмосферний тиск. Найближчим часом ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» приєднається до єдиної міської системи автоматизованого моніторингу атмосферного повітря у м. Кривий Ріг, яка буде впроваджена в рамках реалізації нової міської екологічної програми.

Довідка:
У 2014 р. ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» першим серед підприємств гірничо-металургійного комплексу України впровадило власну систему екологічного моніторингу, яка успішно пройшла метрологічну атестацію. Система включає три пости контролю якості атмосферного повітря в зоні впливу металургійного, коксохімічного виробництв і гірничого департаменту підприємства. Пости контролю оснащені сучасними газоаналізаторами з виміру оксиду вуглецю, оксидів азоту, діоксиду сірки, аміаку, сірководню та пиловимірювачами – інноваційними в Україні приладами виміру концентрації пилу. Поточні дані вимірів передаються в режимі онлайн для оперативного реагування на зміни або відхилення. Інформація, що доступна на веб-сайті ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», містить оперативні дані вимірів і середньодобові концентрації забруднюючих речовин в атмосферному повітрі.

Гранично-допустимі концентрації (ГДК) в атмосферному повітрі – це максимальна концентрація, при дії якої впродовж всього життя людини не виникає прямої або непрямої негативної дії на існуюче та майбутнє покоління, не знижується працездатність людини, не погіршується її самопочуття та санітарно-побутові умови життя. Для оцінки результатів спостережень на постах контролю ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» використовуються максимально-разові та середньодобові ГДК.

Максимально-разова ГДК встановлюється для запобігання рефлекторним реакціям у людини (відчуття запаху, світлова чутливість тощо) при короткочасному (до 20 хвилин) впливі атмосферних забруднювачів, а середньодобова ГДК – з метою запобігання загальнотоксичному впливу.

2008  -  2009  -  2010  -  2011  -  2012  -  2013  -  2014  -  2015  -  2016  -  2017  -  2018  -  2019  -  2020  -  2021