ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»
ПАТ «АрселорМiттал Кривий Рiг»

Прес-центр


Page tools
Друк
В закладки
Поділитися
FacebookTwitter


Прес-релізи

Адміністрація ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» вважає незаконним страйк працівників шахтоуправління з підземного видобутку руди, запланований на 26 липня 2017 г.

Кривий Ріг, 24 липня 2017 р. ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» з повагою ставиться до права працівників підприємства на публічне висловлювання своєї точки зору. Керівництво ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» розглянуло повідомлення про страйк працівників шахтоуправління з підземного видобутку руди (на правах шахт) гірничого департаменту ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», запланований на 26 липня 2017 г. Адміністрація підприємства наголошує, що страйк, про який повідомлено, є незаконним, оскільки під час його організації порушено норми чинного законодавства, які регулюють порядок вирішення колективних трудових спорів (зокрема, ст. 22 Закону України «Про порядок вирішення колективних трудових спорів (конфліктів)»). Слід зазначити, що на адресу підприємства не було надано рішення щодо проведення страйку, що унеможливлює оцінку його відповідності порядку прийняття, передбаченому нормами чинного законодавства. Крім того, в даний момент не завершено примирні процедури, що є обов’язковим етапом, який передує рішенню найманих працівників про оголошення та проведення страйку.

ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» було несвоєчасно повідомлено про призначення страйку лише за 8 днів до його початку замість 15 днів, передбачених законодавством у випадку проведення страйку на безперервно діючому виробництві. Зупинення роботи у структурному підрозділі гірничого департаменту, враховуючи специфіку діяльності підприємства, може призвести до зупинення виробничої діяльності підприємства в цілому. При цьому створений енергетичний дисбаланс підприємства може спричинити повномасштабну техногенну аварію, що в свою чергу створить загрозу життю та здоров`ю мешканцям міста та регіону.

З метою запобігання негативним наслідкам неправомірного рішення осіб, які повідомили про організацію незаконного страйку, ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» наразі використовує всі передбачені законодавством України правові механізми для захисту інтересів підприємства та трудового колективу, члени якого можуть бути введені в оману особами, які мають на меті провести незаконний захід.

ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» продовжує діяти у правовому полі, не порушуючи норми праці для своїх робітників і вимоги трудового законодавства України. Позиція адміністрації ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» ґрунтується на тому, що незважаючи на непросту економічну ситуацію в металургійній галузі та в країні, підприємство завжди сумлінно виконувало та продовжує виконувати зобов'язання перед своїми працівниками, місцевою громадою та державою, постійно здійснює виплати податкових платежів до місцевих та державного бюджетів, інвестує в охорону праці, підвищує рівень заробітної плати. ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» продовжує роботу, спрямовану на зміни системи оплати праці та впровадження нової грейдової системи оплати праці, яка об'єктивно враховуватиме інтереси всіх працівників підприємства. З 1 травня 2017 р. відбулося підвищення заробітної плати робітників підприємства до 70 %. В даний момент середня заробітна плата в ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» складає 11 128 грн. За цим показником підприємство посідає друге місце в Україні після металургійного комбінату «Запоріжсталь». До того ж, тільки в цьому році компанія АрселорМіттал направила 353,5 млн грн на соціальний розвиток колективу, близько 168 млн грн – на оздоровлення працівників, 317 млн грн – на охорону праці, оскільки виробнича безпека та здоров’я персоналу – це ключові пріоритети компанії.

ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» підтверджує свій намір і надалі виконувати всі взяті на себе зобов'язання перед працівниками, а також продовжувати відкритий і конструктивний діалог з профспілковими організаціями. Компанія закликає своїх працівників, а також осіб, що здійснюють представництво членів трудового колективу, утриматись від організації незаконних акцій та від участі у таких заходах.2008  -  2009  -  2010  -  2011  -  2012  -  2013  -  2014  -  2015  -  2016  -  2017  -  2018  -  2019  -  2020  -  2021