ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»
ПАТ «АрселорМiттал Кривий Рiг»

Прес-центр


Page tools
Друк
В закладки
Поділитися
FacebookTwitter


Прес-релізи

ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» направило понад 450 млн грн на реконструкцію конвертера №4 конвертерного цеху

Кривий Ріг, 14 вересня 2017 р. ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» направило понад 450 млн грн на реконструкцію конвертера №4 у конвертерному цеху. До цього подібні роботи були виконані на конвертерах №№ 5, 6, де повністю замінено газовідвідні тракти та газоочистки, функція яких – відведення, охолоджування та очищення конвертерних газів. Проект здійснено в рамках реконструкції конвертерного цеху із заміною газоочисних установок, що є одною з ключових складових масштабної інвестиційної програми ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг». Виконання даного інвестпроекту дасть можливість підприємству скоротити валові викиди забруднюючих речовин в атмосферу на 2,7 тис. тонн на рік.

Під час реконструкції на конвертері №4 впроваджена нова система газовідвідних трактів та газоочисток, замінено газовідвідний тракт від місця виходу газів з горловини конвертера, модернізовано кесон з газоходом. Також встановлено новий двоступінчастій баштовий скрубер, замінено газоходи від газоочистки до димососного відділення, встановлено нові димососи, працює факельна стійка для дожигу СО.

В рамках реконструкції також були замінені основні робочі частини агрегату - корпус конвертера та опорне кільце. Встановлена система моніторингу температури корпусу конвертера, що важливо для підвищення надійності роботи агрегату. Замінені металоконструкції та виконаний ремонт приводу кисневої фурми, за допомогою якої здійснюється продування плавки киснем. Сталевоз і шлаковоз конвертера замінено на нові. Виконано ремонт приводу повороту конвертера – пристрою, що забезпечує зміну нахилу корпусу конвертера під різними кутами. Повністю замінені металоконструкції та щити захисту робочого простору агрегату, що забезпечує безпеку роботи для технологічного та ремонтного складу. Відремонтовано тракт подачі сипких матеріалів. Побудований новий тракт подачі феросплавів, особливості пристрою якого дають можливість розширити сортамент марок сталі, що отримують в конвертері №4.

Олег Бельгер, начальник конвертерного цеху: «Наразі конвертери №№ 5, 6 працюють в штатному режимі, а конвертер №4 введено в дослідно-промислову експлуатацію. Ми чекаємо підвищення надійності агрегату та скорочення часу циклу плавки, що дозволить підвищити продуктивність конвертера. Корпус оснащений датчиками, завдяки яким можна точно визначити місця зносу футерування та вчасно його відновити. Робота на реконструйованому обладнанні є більш безпечною. Ефективність виробництва та впровадження природоохоронних проектів – це пріоритет наших інвестиційних програм і стратегії розвитку ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг».

Довідка:
Конвертерний цех ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» працює у складі 6-ти конвертерів. В рамках першого етапу проекту реконструкції, в 2012-2017 рр., роботи виконувалися на конвертерах №№4, 5, 6. Другий етап впровадження інвестиційного проекту передбачає реконструкцію конвертерів №№1, 2, 3 у 2017-2020 рр. Разом із зниженням викидів забруднюючих речовин в атмосферу масштабна реконструкція конвертерного цеху та установок очищення газу за всіма конвертерами дозволить підприємству зменшити споживання води та електроенергії, що приведе до зниження собівартості продукції та підвищення конкурентоспроможності ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг».

2008  -  2009  -  2010  -  2011  -  2012  -  2013  -  2014  -  2015  -  2016  -  2017  -  2018  -  2019  -  2020  -  2021