ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»
ПАТ «АрселорМiттал Кривий Рiг»

Прес-центр


Page tools
Друк
В закладки
Поділитися
FacebookTwitter


Прес-релізи

ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» стало майданчиком для обговорення енергозберігаючих «зелених технологій»

Кривий Ріг, 11 грудня 2017 р. На базі ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» відбулася зустріч Клубу підприємств-лідерів «зеленої економіки» за участю Генерального консула Федеральної Республіки Німеччини Вольфганга Мьоссінгеру.

Клуб об'єднує наукові організації, великі промислові та сільськогосподарські компанії Дніпропетровської області, які впроваджують проекти з енергозберігаючих технологій та відповідального споживання ресурсів. Ряд «зелених рішень» здійснюється за підтримки уряду Німеччини, німецьких експертів.

На цей раз у якості майданчику для обміну досвідом у сфері «зелених рішень» було обрано ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг». Учасниками зустрічі стали представники Дніпропетровської обласної ради, промислових, хімічних, харчових, переробних компаній, а також студенти профільних вузів. Гості обговорили інновації із зниження енергоспоживання, оцінили ефективність природоохоронних проектів, а також ознайомилися з результатами металургійного гіганта України в цій сфері.

Олександр Єфремов, начальник управління з енергоефективності ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»:

- Модернізація нашого виробництва передбачає підвищення енергоефективності та ресурсозбереження, що приносить значний екологічний ефект. Наприклад, нам вдалося знизити споживання природного газу майже в 2 рази з моменту приватизації підприємства. За цей час ми збільшили використання пиловугільного палива для доменної печі № 9, побудувавши комплекс з його приготування та вдування. У найближчі декілька років ми плануємо знизити витрати природного газу за рахунок введення в експлуатацію двох нових машин безперервної розливки сталі, установки підігрівачів сировини на вапняних обертових печах, реконструкції двох дрібносортних станів.

Зараз ми продовжуємо впровадження нашого інноваційного проекту при виробництві вапна, аналогів якому немає в Україні, – використання біопалива на вапняних обертових печах. Цей проект дає можливість заощадити близько 3 млн кубометрів природного газу на місяць. Як альтернатива газу використовується лушпиння насіння соняшнику, подрібнене до пилоподібного стану. Було виявлено, що 2,2 тонни подрібненого лушпиння замінюють 1 000 кубометрів природного газу. При цьому вартість такої кількості біопалива є приблизно в три рази дешевшою.

Ліана Максименко, директор департаменту з охорони навколишнього середовища ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»:

- З моменту приходу іноземного інвестора на підприємство інвестиції в екологію склали 5,3 млрд гривень. Вжиті заходи із захисту навколишнього середовища дозволили за цей період скоротити викиди забруднюючих речовин на 34,4%, обсяг скидання стічних вод – на 64,1% і обсяг розміщення відходів – на 45,1%. Ми змогли досягти екологічних стандартів на 110 установках очищення газу. Для досягнення екологічних стандартів впровадили кращі доступні технології (BREF-технології) на дев'яти основних агрегатах: конвертерах №№ 4, 5, 6, доменних печах № 6 и № 8, агломашині № 6, коксових батареях №№ 3, 4, 6.

Вольфганг Мьоссінгер, Генеральний консул Федеральної Республіки Німеччина:

- Програма «Зелена економіка» є одним з пріоритетних напрямків нашої співпраці в області економічного розвитку. Товариство міжнародної співпраці GIZ впроваджує цю програму в Україні для того, щоб перетворювати промислову діяльність з урахуванням енергозбережуючих технологій і проектів із захисту навколишнього середовища. Кривбас – це серце індустріального ландшафту України, ключова складова економічного розвитку країни. Відвідавши з екскурсією виробничу територію ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», я був вражений масштабами підприємства та рівнем інвестицій в розвиток комбінату. Ми побачили активне будівництво агрегатів і переконалися, що нова коксова батарея працює екологічно та безпечно. Ці інвестиції є частиною тих значних вкладень компанії, які направлені на покращення екологічних показників і відповідальне споживання ресурсів.

Довідка:
Проект «Зелених рішень» впроваджується в Україні за підтримки уряду Німеччини та направлений на популяризацію ідей зеленого економічного розвитку, створення умов для впровадження сучасних і екологічно безпечних засобів виробництва. Крім того, проект забезпечує професійний обмін досвідом між підприємствами та комунікації з органами державного управління.

2008  -  2009  -  2010  -  2011  -  2012  -  2013  -  2014  -  2015  -  2016  -  2017  -  2018  -  2019  -  2020  -  2021