ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»
ПАТ «АрселорМiттал Кривий Рiг»

Прес-центр


Page tools
Друк
В закладки
Поділитися
FacebookTwitter


Прес-релізи

ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» вдвічі збільшило інвестиції в екологію

Кривий Ріг, 29 грудня 2017 р. ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» підбило підсумки виконання своєї екологічної програми за 2017 рік. У порівнянні з попереднім роком інвестиції в екологію виросли практично в два рази – з 472 до 887,5 млн гривень. Заходи із зниження впливу на навколишнє середовище на підприємстві здійснюються відповідно до екологічних програм Кривого Рогу та Дніпропетровської області.

Найбільший екологічний ефект отримано в результаті ремонту двохванного сталеплавильного агрегату № 6 (ДСПА № 6) мартенівського цеху. Для зниження впливу на навколишнє середовище агрегат було переведено з переточного режиму на прямоточний. Завдяки цьому викиди вдалося понизити більш ніж в два рази – з 9,5 до 4,1 тис. тонн (при виробництві сталі 1,2 млн тонн).

Цього року було введено в експлуатацію нову коксову батарею № 6. Тут впроваджені новітні BREF-технології із зниження викидів пилу та газів на всіх стадіях виробництва коксу – починаючи від завантаження шихти, коксування (встановлено двері та кришки стояків із спеціальними ущільненнями) і завершуючи безпиловою видачею сировини. На усіх стадіях транспортування та видачі коксу побудовані нові установки очищення газу.

Завершилося будівництво ще однієї коксової батареї (№ 5), де будуть застосовані аналогічні технології. Її вже поставлено на розігрівання, запуск очікується у березні-квітні наступного року. По новим двом батареям удасться значно понизити викиди пилу та досягти рівня нижнього за державні нормативи – не більше 50 міліграм на кубометр.

Цього року також завершилася реконструкція другого блоку конвертерного цеху. Були побудовані сучасні німецькі установки з очищення газів від трьох конвертерів - №№ 4, 5 і 6. Для них встановлена система допалювання окису вуглецю на факельній установці та автоматизована система моніторингу викидів пилу. Завдяки встановленим пиловимірювачам дані виводяться на екран і контролюються в режимі онлайн. Очікуваний ефект – зниження викидів на 2 700 тонн на рік.

Ще один масштабний екологічний проект підприємства – це модернізація агломераційного цеху № 2, в якому використовується шість агломашин. Раніше нові газоочистки були встановлені на шостій агломашині, а цього року розпочалися роботи на п'ятій. Найближчими роками планується модернізувати уесь агломераційний переділ.

Окрім зниження впливу на атмосферу ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» прагне раціонально використовувати водні ресурси та знижувати обсяг скидання стічних вод. Так, стічні води обвідного каналу тепер використовуються на пилопригніченні сухих пляжів хвостосховищ. У результаті на 2 млн кубометрів на рік понижено їх скидання у річку Інгулець. А з середини травня по листопад цього року такі скидання були повністю припинені.

Крім того, у 2017 році завершилося будівництво першої черги нового хвостосховища «Центральне» – спеціальної гідротехнічної споруди, призначеної для складування відходів збагачення. Новий об'єкт зведено з урахуванням спеціальних вимог міжнародних і державних стандартів – з використанням сучасних технологій, сертифікованого обладнання та матеріалів, які виключають техногенне навантаження на прилеглі території. По інших діючих хвостосховищам – «Миролюбівське» та «Об'єднане» – ведуться роботи з розширення їхніх ємкостей, вони будуть продовжені і наступного року.

Підприємство також продовжує впроваджувати «зелені» технології, які дозволять зменшити використання традиційних джерел енергії. У вогнетривко-вапняному цеху природний газ частково заміщено біопаливом (лушпинням насіння). Завдяки цьому на четвертій та п'ятій обертових печах вдалося зменшити вжиток газу на 64,2%. Дана інноваційна технологія буде впроваджена на усіх п'яти печах. На третій вже виконані будівельно-монтажні роботи на установці подачі біопалива.

У 2017 році зменшені обсяги складування гранульованого шлаку доменної печі № 9. За десять місяців цього року його продажі виросли на 47% у порівнянні з тим же періодом минулого року. А головне – вдалося знизити вплив на навколишнє середовище.

Сергій Хомченко, в.о. директора департаменту з охорони навколишнього середовища ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»:

- 2017-й став для нас роком подолання серйозних викликів і виходу на новий рівень природоохоронної діяльності. Це стосується як роботи над системним досягненням екологічних стандартів, так і відкритої взаємодії з громадськістю. Наше підприємство, як найбільше у гірничо-металургійному комплексі України, усвідомлює свою відповідальність перед довкіллям. Для зниження навантаження ми продовжуємо впроваджувати масштабну інвестиційну програму на підприємстві. Кожний великий інвестпроект включає ряд ефективних природоохоронних заходів з урахуванням найкращих наявних технологій. Вони дадуть нам можливість значно понизити техногенне навантаження на регіон.

2008  -  2009  -  2010  -  2011  -  2012  -  2013  -  2014  -  2015  -  2016  -  2017  -  2018  -  2019  -  2020  -  2021