ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»
ПАТ «АрселорМiттал Кривий Рiг»

Прес-центр


Page tools
Друк
В закладки
Поділитися
FacebookTwitter


Прес-релізи

Коментар ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» з приводу імпорту вугілля та коксу з Росії

У зв'язку з підвищеною зацікавленістю преси до забезпечення виробництва ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» необхідною сировиною компанія повідомляє наступне.

Усі підприємства металургійної галузі України, в тому числі ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», використовують як сировину вугілля та кокс певних марок у коксохімічному виробництві, агломерації, а також на установках пиловугільного вдування у доменному виробництві. Нестабільність постачань вугілля несе загрозу виробничій діяльності всіх підприємств ГМК.

У березні 2017 року ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» разом з багатьма іншими підприємствами галузі заявило про свою стурбованість через можливі негативні наслідки блокади залізничного сполучення на сході України. Наслідком блокади стало припинення співпраці всіх підприємств ГМК, у тому числі ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», з тими підприємствами-постачальниками вугілля з окупованих територій, які працювали в українській юрисдикції у повній відповідності до законодавства України.

Наше підприємство, як і інші аналогічні виробники в галузі, що знаходяться на підконтрольній Україні території, негайно відчули брак вугілля марок АШ і АС, які є критичною сировиною для агломераційного та металургійного виробництв. Запаси цих сировинних матеріалів швидко вичерпувалися, і компанія була змушена наростити долю імпорту цих сировинних матеріалів з різних країн. Зараз для забезпечення виробництва ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» імпортує вугілля та кокс з Польщі, Чехії, Казахстану, США, Канади, Колумбії, Австралії, Китаю, а також Росії.

За даними Державної фіскальної служби, всього у 2017 році Україна збільшила закупівлі вугілля за кордоном майже вдвічі у порівнянні з 2016-им. Більше половини від всього обсягу постачань припало на Російську Федерацію. В цілому, підприємства гірничо-металургійного комплексу України щомісячно імпортують близько 1,2 млн тонн вугілля. Доля ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» складає лише 25% від загального обсягу галузевого вжитку.

ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» щорічно несе додаткові витрати у зв'язку з імпортом сировини з далекого зарубіжжя, що є альтернативою постачанням з Російської Федерації. При цьому підприємство постійно працює в умовах браку залізничних вагонів. Як найбільший експортер наше підприємство зобов'язане вжити усіх можливих заходів, щоб не допустити зриву договірних зобов'язань з експорту своєї продукції та зупинки виробництва. Це несе загрозу втрати роботи для 24 тисяч співробітників, а також може привести до значного скорочення податкових надходжень до бюджетів усіх рівнів і соціальної напруги у Кривому Розі.

Компанія АрселорМіттал є найбільшим іноземним інвестором в українську економіку. З урахуванням придбання активу в період приватизації підприємства загальна сума інвестицій досягла 9 млрд доларів США. Вже поняд десяти років компанія АрселорМіттал, яка є світовим лідером з виробництва сталі, забезпечує стабільне виробництво, модернізацію та розвиток свого підприємства у Кривому Розі. Компанія робить максимум можливого для зміцнення української економіки. При цьому АрселорМіттал є прямим конкурентом багатьох російських сталеливарних компаній на світових ринках, у тому числі в країнах СНД і в Україні. Саме ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» висунуло ініціативу та досягло введення 15%-ого антидемпінгового мита відносно російської арматури та прокату строком на 5 років.

2008  -  2009  -  2010  -  2011  -  2012  -  2013  -  2014  -  2015  -  2016  -  2017  -  2018  -  2019  -  2020  -  2021