ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»
ПАТ «АрселорМiттал Кривий Рiг»

Прес-центр


Page tools
Друк
В закладки
Поділитися
FacebookTwitter


Прес-релізи

Підвищене навантаження з суміші снігу та льоду обвалило покрівлю в конвертерному цеху

На початку цього тижня приступить до роботи спеціальна комісія з розслідування випадку обвалення перекриття покрівлі конвертерного цеху. Після цього спеціалізовані будівельні організації з промислово-цивільного будівництва здійснять оцінку стану несучих конструкцій цеху. На підставі експертного висновку буде ухвалено рішення про початок демонтажних, а пізніше відновлювальних робіт. Паралельно розпочнеться відновлення конвертерів №№ 1–3, виробничої інфраструктури та комунікацій.

Нагадаємо, що впродовж усього минулого тижня, з 26 лютого по 3 березня 2018 року, в Дніпропетровській області спостерігалися тривалі снігопади та бурани з сильним вітром, температура повітря понижалася до мінус 15–20 градусів – при такій погоді вихід на покрівлю та її чищення за правилами безпеки заборонена. Через тривалі снігопади на дахах будівель утворився великий шар снігу.

Ситуація ускладнилася 3 березня, коли почалося потепління і проливний дощ йшов протягом усього дня. В рази збільшилося навантаження по всьому периметру покрівлі. В результаті погодні умови зіграли рокову роль – опорні балки не витримали, і о 20.50 сталося обвалення перекриття покрівлі будівлі блоку конвертерів № 1 – розміром 48х30 метрів.

В цей момент конвертери були зупинені, технологічний персонал підприємства в будівлі не знаходився. Декілька працівників підрядної організації «Індустріальні технології України» виконували підготовчі роботи з капремонту третього конвертера. Її працівники в момент події знаходились на різних відмітках. Вони повідомили, що одна людина з їхньої бригади відсутня.

Одразу на місце прибули фахівці державної служби з надзвичайних ситуацій та Криворізького воєнізованого гірничорятівного загону. Працівники конвертерного та парогазового цехів підприємства змогли оперативно відключити енергокомунікації, встановити додаткове переносне освітлення, адже спочатку нічого не було видно, що ускладнювало пошуки. Постраждалий міг бути притиснутий металоконструкціями, засипаний і знаходитися у важкому стані, тому робота виконувалася вручну. До пошуків і аварійно-рятівних робіт були залучені 54 людини, 10 одиниць техніки, включаючи працівників газорятівної служби ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг».

Роботи велися в умовах несприятливої погоди і дощу. Лише наступного дня вдалося виявити місцезнаходження постраждалого, без ознак життя.

Керівництво ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» висловлює співчуття родині та близьким загиблого працівника підрядної організації «Індустріальні технології України». Керівництвом комбінату ухвалено рішення надати його сім'ї матеріальну допомогу у розмірі 50 тисяч гривень.

Проводиться розслідування, щоб встановити точні причини та обставини цього випадку.

Для демонтажу обвалених конструкцій та відновлення працездатності блоку № 1 конвертерного цеху будуть залучені сторонні підрядні організації. Наразі визначається обсяг робіт, необхідних для відновлення блоку № 1. Після чого буде складений детальний план-графік ремонтних робіт. На цей період працівники блоку № 1 будуть задіяні в інших цехах з оплатою за середнім заробітком. На підприємстві розроблено комплексний план заходів з обстеження та оцінки усіх перекриттів і покровель, а також забезпечення безпечних умов праці на виробництві.2008  -  2009  -  2010  -  2011  -  2012  -  2013  -  2014  -  2015  -  2016  -  2017  -  2018  -  2019  -  2020  -  2021