ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»
ПАТ «АрселорМiттал Кривий Рiг»

Прес-центр


Page tools
Друк
В закладки
Поділитися
FacebookTwitter


Прес-релізи

ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» завершує найбільший інвестпроект з будівництва коксових батарей №№ 5, 6

Кривий Ріг, 3 травня 2018 р. ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» розпочало гарячі випробування на новій коксовій батареї № 5. Введення її в експлуатацію дозволить підприємству звести до мінімуму покупку коксу, який обходиться приблизно в два рази дорожче за власний.

До будівництва комплексу коксових батарей №№ 5, 6 криворізькі металурги приступили у 2013 році. Спочатку була побудована шоста батарея – у лютому 2017 року розпочалися її гарячі випробування, а за рік з невеликим стартували пуско-налагоджувальні роботи на п'ятій батареї. Увесь комплекс нових батарей обійшовся підприємству в 160 млн доларів – цей інвестпроект став одним з найбільших в рамках масштабної модернізації виробничих потужностей ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг».

Загальна потреба підприємства в коксі складає близько 2,5 млн тонн на рік. Своїми силами комбінат щорічно зможе виробляти близько 2,4 млн тонн, з яких 1 млн тонн приходиться на нові батареї №№ 5, 6. Із запуском шостої батареї підприємство скоротило обсяги покупного коксу приблизно на 40–50%. А після введення в експлуатацію п'ятої батареї власні потреби ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг будуть фактично закриті.

ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» – єдине металургійне підприємство в країні, яке побудувало абсолютно нові коксові батареї збільшеної потужності з особливим технічним рішенням. Використання на батареях сучасної технології попереднього трамбування та бездимного завантаження шихти дозволить покращити якість продукції, а також дасть можливість збільшити гарячу міцність коксу до 55–60%.

Також технологія трамбування допоможе здешевити вартість коксу на нових батареях. Перш за все – за рахунок використання в шихті дешевшого газового та слабоспікального вугілля і скорочення дефіцитного та дорогого (переважно австралійського та американського). Це особливо актуально з урахуванням відсутності високоякісного вугілля в Україні, а також високої вартості вугільного концентрату з далекого зарубіжжя та складнощів під час його доставки.

Використання сучасних технологій і природоохоронних заходів на коксових батареях №№ 5, 6 дозволить понизити викиди забруднюючих речовин в атмосферу приблизно в два рази у порівнянні з викидами на цих батареях до реконструкції. За розрахунковими даними проекту, загальне зниження викидів за двома батареями складе 1 600 тонн на рік.

Новітні BREF -технології із зниження викидів пилу та газів впроваджені на усіх стадіях виробництва коксу – починаючи від завантаження шихти, коксування та завершуючи видачею сировини. Для цього тут впроваджена система бездимного завантаження трамбованого пирога з використанням методу гідроінжекції, збудована сучасна установка беспилової видачі коксу. Щоб локалізувати пилові викиди під час видачі коксу, встановлені газощільні двері вдосконаленої конструкції. Впроваджена система подачі азоту з метою ущільнення кришок і розтрубів стояків.

На усіх стадіях транспортування та видачі коксу побудовані нові установки очищення газу. Вперше серед коксохімічних підприємств України впроваджена система екологічного моніторингу викидів. Для цього були встановлені сучасні пиловимірювачі та газоаналізатори на димарях коксових батарей №№ 5, 6, що дозволяє в онлайн-режимі отримувати інформацію про викиди забруднюючих речовин і запиленості.

Крім того, покращено умови праці на робочих місцях. Рівень запиленості та загазованості повітря робочої зони понижено на 30%. Механізовано та автоматизовано виробничі процеси з обслуговування коксових печей і основного технологічного обладнання, що значно знизило тяжкість праці. Встановлена система припливно-витяжної вентиляції та кондиціонування, завдяки чому забезпечено ефективний повітрообмін у виробничих приміщеннях.

Парамжит Калон, Генеральний директор ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»:

- Будівництво коксових батарей на нашому підприємстві та видача першого коксу на п'ятій батареї – це новий етап в історії розвитку ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг». Сьогодні ми реалізуємо масштабну програму модернізації виробництва – загальний обсяг інвестицій до 2020 року складе близько 1,5 млрд доларів США. І вже незабаром запускатимемо нові промислові об'єкти. Таким чином, ми створюємо стабільне майбутнє для нових поколінь криворізьких металургів.2008  -  2009  -  2010  -  2011  -  2012  -  2013  -  2014  -  2015  -  2016  -  2017  -  2018  -  2019  -  2020