ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»
ПАТ «АрселорМiттал Кривий Рiг»

Прес-центр


Page tools
Друк
В закладки
Поділитися
FacebookTwitter


Прес-релізи

Новий вид арматурного прокату для Ізраїлю

Кривий Ріг, 10 травня 2018 р. ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» освоїло новий вид продукції за стандартом Ізраїлю – арматурний зварюваний прокат S500W 25 мм, легований ванадієм. Обсяг першої поставки цього прокату на ізраїльський ринок склав 1 тис. тонн. Днями продукцію відвантажено з Миколаївського морського торгівельного порту.

Головна перевага арматурного прокату класу S500W – його сейсмостійкість і зварюваність. ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» також виробляє аналог за британським стандартом – клас В500С. Проте вимоги ізраїльського стандарту набагато жорсткіші. Важливо не лише дотримуватися діапазону механічних властивостей, але й забезпечувати їхню стабільність. Строго контролюється ряд характеристик, а кількість узятих зразків по такій продукції в п'ять разів більше, ніж по звичайному арматурному прокату.

Будівельна галузь прагне скоротити витрати через підвищення цін на всі види будматеріалів, включаючи армуючу сталь. Вона складає 30–40% усій вартості залізобетонних конструкцій. Саме тому у всьому світі значно виріс попит на високоміцну сталь, яку використовують для посилення бетонних конструкцій. З такою сталлю конструкції мають кращі характеристики та є стійкішими до природних катаклізмів. Із застосуванням сталі марки 500 витрата сталі скорочується до 15% у порівнянні з використанням сталі марки 400.

Анастасія Татарульєва, заступник генерального директора з маркетингу та збуту ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»:

- Наші поставки довгомірного арматурного прокату до Ізраїлю постійно зростають. Якщо у 2014 році частка ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» за цією продукцією в імпорті Ізраїлю складала 0,6%, то в 2017 році цей показник виріс до 10%. З 1 липня 2018 року вся арматурна сталь, що імпортується в цю країну, має бути придатна для зварювання. На початку цього року Інститут із стандартизації Ізраїлю підтвердив, що наше підприємство успішно пройшло сертифікацію на виробництво та реалізацію арматурного прокату за ізраїльським стандартом для зварюваних марок 400D і 500C. Можливість постачати таку сталь до Ізраїлю допомагає нам збільшити свою частку на ринку. Зростання замовлень з боку клієнтів дозволяє нам понизити витрати на логістику та транспортування (фрахт).

Довідка: Легування ванадієм відбувається на етапі виплавки сталі. При взаємодії з азотом, який міститься у складі сталі, утворюються карбонітриди ванадію – дрібні, але дуже тверді частки, які забезпечують зміцнення сталі, підвищення міцності, в'язкість, опір втомі та зносостійкості металу. Це дозволяє висотним будівлям, зведеним з використанням такої арматури, вистояти у сейсмічних зонах, витримуючи землетруси, пожежу та інші несприятливі погодні умови. Домішки ванадію сприяють підвищенню межі текучості сталі та збільшенню відношення межі текучості до межі міцності, що має значення для стійкості будівельної конструкції.

2008  -  2009  -  2010  -  2011  -  2012  -  2013  -  2014  -  2015  -  2016  -  2017  -  2018  -  2019  -  2020  -  2021