ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»
ПАТ «АрселорМiттал Кривий Рiг»

Прес-центр


Page tools
Друк
В закладки
Поділитися
FacebookTwitter


Прес-релізи

Директор департаменту з персоналу ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» Олена Пилипенко: Ліки від трудової міграції є

В останні кілька років тема трудової міграції в Україні є однією з найактуальніших для обговорення. Питання: «Що робити для утримання кваліфікованих фахівців», - турбує багато компаній. В цьому відношенні ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» є унікальним підприємством. Тут не тільки не стоїть проблема витоку кадрів, але і мається постійний резерв кандидатів на працевлаштування. У чому секрет такого успіху, - розповідає директор департаменту з персоналу ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» Олена Пилипенко:

- Так, для великого та середнього бізнесу трудова міграція кваліфікованих працівників багато в чому є серйозною проблемою, якщо не сказати катастрофою. Тому кожне підприємство прагне розробити свою програму, яка допоможе утримати цінних співробітників. У нас ефективно працює цілий комплекс таких заходів.

На 1 червня рівень відтоку персоналу на «АрселорМіттал Кривий Ріг» склав усього 2,5% від загальної чисельності з початку 2018 року, за підсумками 2017 - 1,3%. При цьому критичним показником вважається плинність персоналу в межах більше 10%. Так що на «АрселорМіттал Кривий Ріг» трудової міграції немає. І це результат системної роботи по збереженню колективу.

Отже, що ж ми робимо, щоб протистояти трудовій міграції.

По-перше, на нашому підприємстві не проводилися скорочення основного персоналу. За останні 10 років ми пройшли довгий шлях м'якого, поступового виведення з підприємства непрофільних функцій і служб - агроферм, кейтерингу тощо. Але навіть сьогодні у нас повністю збережена соціальна сфера, працюють медики, водії, свої ремонтники. Ми одними з останніх в ГМК України приступили до виведення ремонтників в аутсорсинг - навесні цього року у нас з'явилося нове підприємство «Ливарно-механічний завод» (ЛМЗ), загальна чисельність якого склала трохи менше 2 000 осіб. Відповідно, на ці 2 000 осіб меншою стала чисельність АМКР.

Якщо десять років тому, в 2008 році, загальна чисельність працівників АМКР доходила до 41 000 осіб, то зараз у нас 20 600. Про що це говорить? В першу чергу - про ефект великих чисел. Одна справа, якщо у вас плинність в 4,5% при 40 тисячах. І зовсім інше - при 20 тисячах. Погодьтеся, є певна різниця.

По-друге, «АрселорМіттал Кривий Ріг» платить своїм співробітникам гідну, конкурентну заробітну плату. Якщо середня зарплата по країні складає 7 711 грн., то на нашому підприємстві вона більше 12 000 грн. І ми регулярно її підвищуємо. У цьому році підвищення заробітної плати склало до 25% в залежності від категорії персоналу.

Більш того, у нас як і раніше, є так звана тринадцята зарплата і навіть «комунальні», які протягом опалювального сезону виплачуються більшості співробітників для компенсації частини їх витрат на оплату комунальних послуг. Такого більше немає ні на одному підприємстві ГМК.

По-третє, ми робимо ставку на профільне навчання, розуміючи, що в країні величезний дефіцит затребуваних робітничих спеціальностей. Тому ми заздалегідь готуємо фахівців з тривалим циклом підготовки.

Багато років тому у нас був створений Університет АрселорМіттал в Україні, який має ліцензію на навчання працівників по 373 професіями. Він виконує важливу функцію - займається перепідготовкою кадрів. У тому числі за тими напрямками, які в доступній для огляду перспективі можуть бути затребувані. Тут вкрай важливо вміння прогнозувати ситуацію наперед. Плюс охоплення персоналу повинно бути значним.

У минулому році 69% працівників ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» пройшли навчання як мінімум один раз. На виробничо-технічних курсах і курсах цільового призначення підвищили кваліфікацію 19 635 робітників. Це багато, якщо врахувати нинішню чисельність. Крім того, навчання з професійної перепідготовки пройшло 1 076 робочих, отримали другу професію 913 робочих.

Отримання другої професії не завжди дає можливість гасити окремі осередки кадрової напруженості, але в ряді випадків це є певним страхувальним поясом на випадок гострого дефіциту. Саме тому при переході на багаторівневу окладну (грейдингову) систему замість радянської розрядно-галузевої ми розширюємо функціонал багатьох працівників, коли вони можуть виконувати не тільки свою роботу, але і близьку до їх основної. Це дозволяє, з одного боку, підвищувати кваліфікацію працівників, розширювати їх професійні можливості, з іншого - мотивувати їх і заробляти додаткові гроші.

Для залучення молодих фахівців «АрселорМіттал Кривий Ріг» співпрацює з 11 навчальними закладами - чотирма вищими і сім'ю професійно-технічними. У минулому році 1 542 студента пройшли практику на підприємстві в основних підрозділах - гірничому, аглодоменному, сталеплавильному, коксохімічному, енергетичному та інших. Кращі з них - це 138 осіб - були працевлаштовані на АМКР.

Четвертий секрет успіху – це унікальний соціальний пакет працівників ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг». Ми намагаємося підтримувати той звичний для людей набір соціальних пільг, якими вони користуються роками і навіть десятиліттями. Для західної компанії, напевно, це дивовижна практика - там звикли платити тільки заробітну плату і надавати медичне страхування - але тут це має важливе психологічне значення. Коли країна переживає непростий час, потрібно хоча б створювати заряд позитиву і тим більше не відмовляти людям в тому, до чого вони звикли. Це важливо для підтримки здорового мікроклімату в колективі.

Нові ж проекти ми прагнемо зорієнтувати не тільки на самих працівників, а й на членів їх сімей, дітей. Це стосується і безкоштовного відпочинку на наших заміських базах, і участі в розважальних шоу і заходах.

Наприклад, в цьому році ми запустили на все літо новий проект - «Канікули з АМКР!». Щотижня для дітей і частково їх батьків ми організовуємо масові заходи, розраховані на сотні дітей, - пінну і паперову вечірки, шоу мильних бульбашок, фокусів, хімічних дослідів, гонок на велосипедах, роликах, самокатах, картингах, пісочний майстер-клас і т.д. Організація таких заходів і різних шоу щотижня вимагає певних витрат. Зате дає можливість отримати багато позитивних емоцій, яких так не вистачає в наш час в Україні.

Ще один момент - ми прагнемо до наступності. Саме тому багато ініціатив і проекти, в тому числі освітні, спрямовані на наших дітей. Кілька років тому ми відкрили Школи англійської мови та інформаційних технологій. А з цього року у нас з'явилася Школа юних інженерів. Таку увагу цінують не тільки самі діти, а й їх батьки. Коли-небудь ці діти теж можуть стати нашими працівниками.

І нарешті, п'ята складова, - це корпоративна культура АрселорМіттал. В її основі - відкритість і демократичність в управлінні колективом. Ми не обмежуємо права і можливості наших працівників. Вони можуть вільно об'єднуватися в профспілкові організації, зараз їх на підприємстві аж десять, відкрито піднімати різні питання і заявляти про свої вимоги. Ми нікого не утискаємо. У співробітників є законні права та ми це поважаємо. Ми слухаємо і чуємо наш колектив. І в цьому одна з наших основних конкурентних переваг.2008  -  2009  -  2010  -  2011  -  2012  -  2013  -  2014  -  2015  -  2016  -  2017  -  2018  -  2019  -  2020  -  2021