ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»
ПАТ «АрселорМiттал Кривий Рiг»

Прес-центр


Page tools
Друк
В закладки
Поділитися
FacebookTwitter


Прес-релізи

Генеральний директор ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» Парамжит Калон назвав основні причини, що впливають на інвестиційний клімат в Україні

На конференції Європейської бізнес-асоціації (EBA) в Києві Генеральний директор ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» і член Правління EBA Парамжит Калон назвав п'ять основних викликів, з якими, на його думку, стикаються іноземні інвестори в Україні.Перше, що необхідно для стабільної роботи великих міжнародних компаній, - це сприятливе ставлення до інвесторів протягом всього періоду їх діяльності. Про них не повинні згадувати тільки під час покупки активів і вкладення грошей - їм потрібна підтримка на постійній основі.

Друге - це реформа трудового законодавства. Україні необхідно було реформувати трудове законодавство ще вчора, а якщо не вчора, то - сьогодні. Але ні в якому разі не відкладати це на завтра. Якщо не відбудуться позитивні зміни в цій галузі права, то Україна не зможе побудувати ринкові відносини між роботодавцями і найманим персоналом за прикладом інших країн.

Третій виклик - це безперервний відтік кваліфікованих, компетентних фахівців з України в інші країни, перш за все - в Польщу. Через це Україна втрачає все більше робочої сили - це стає однією з ключових проблем не тільки для країни в цілому, а й для багатьох підприємств, що знаходяться на її території. На прикладі нашого підприємства ми бачимо, що доводиться наймати більше персоналу для заміщення кваліфікованих фахівців.

Четверта умова для стабільної роботи інвесторів - це вдосконалення податкового законодавства. Уряд України говорить про те, що зміни у сфері оподаткування підуть на користь невеликим та середнім підприємствам - і ми підтримуємо такі зміни на краще. Але крім цього є багато питань, які вимагають дозволу в сфері оподаткування. Зокрема, мова йде про введення податку на виведений капітал. Ще одна актуальна проблема стосується податкової політики по оренді землі. У Кривому Розі органи місцевого самоврядування піднімають вартість оренди на землю у багато разів - і це не можна назвати хорошим ставленням до інвесторів.

І, нарешті, п'ятий виклик, з яким ми стикаємося, - це постійне втручання в діяльність підприємств з боку різних інспекцій, служб і контролюючих органів. А сьогодні, з наближенням виборів, активність чиновників зростає багаторазово, негативний вплив на підприємства з їх боку посилюється.

Крім того, Генеральний директор ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» звернув увагу аудиторії на проблеми в інфраструктурних галузях, перш за все - на проблему із залізничними перевезеннями вантажів, ця тема сьогодні хвилює багато великих промислових підприємства, включаючи гірничо-металургійні. Без вирішення проблем з інфраструктурою українська економіка не зможе підтримувати необхідні темпи зростання, зазначив Парамжит Калон.

- Зараз Україна фактично увійшла у передвиборчий цикл, і це змушує інвесторів переглядати свої очікування в бік більш песимістичних оцінок умов роботи бізнесу в країні. У той же час ми сподіваємося, що реформи будуть продовжені, а позитивні зміни з часом приведуть до значного поліпшення інвестиційного клімату в країні, - резюмував Генеральний директор ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг».

Довідка:

Європейська Бізнес Асоціація, яка об'єднує близько 900 європейських, українських та міжнародних компаній, є провідною організацією міжнародного бізнесу в Україні. За результатами Інвестиційного індексу ЄБА - для поліпшення інвестклімату для бізнесу в Україні необхідно: запустити роботу Антикорупційного суду, реформувати судову систему, відкрити ринок землі, знизити податковий тиск на фонд оплати праці, вивести з тіні «сіру» економіку і т.д.

2008  -  2009  -  2010  -  2011  -  2012  -  2013  -  2014  -  2015  -  2016  -  2017  -  2018  -  2019  -  2020  -  2021