ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»
ПАТ «АрселорМiттал Кривий Рiг»

Прес-центр


Page tools
Друк
В закладки
Поділитися
FacebookTwitter


Прес-релізи

Олена Гудімова: Для підвищення якості продукції плануємо точкові інвестиції у прокатні стани

Новим керівником управління з якості ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» призначена Олена Гудімова. Саме вона на підприємстві знає усі нюанси про нові марки сталі та види продукції, без яких сьогодні важко уявити повноцінну лінійку продажів ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг». У інтерв'ю корпоративному сайту вона пояснила, чому підприємство планує впроваджувати спеціалізацію виробництва на трьох МБЛЗ, здійснювати точкову реконструкцію станів і створювати незалежні інспекційні ділянки контролю якості готової продукції.

- Ви прийшли на підприємство в 17 років – вчилися заочно?

- Так, фінансові можливості батьків не дозволяли жити безтурботним студентським життям, тому працювала та навчалася одночасно, про що не шкодую. Інститут я закінчила з відмінністю, а практичні знання отримала у нашій лабораторії металознавства. Мені пощастило, я застала фахівців з величезним досвідом роботи та відмінною теоретичною підготовкою, у яких багато чому навчилася та пройшла гарну школу металознавців.

- Ви три роки очолювали цю лабораторію – що в ній змінилося з того часу?

- В цілому у мене 10-річний досвід роботи в лабораторії металознавства. Її потреби нам завжди були добре відомі. Свого часу нас підтримав технічний директор В. Шоле, завдяки цьому вдалося повністю її модернізувати. У нас тепер сильна лабораторія в Україні серед підприємств ГМК. І якщо розглядати наші можливості у сфері випробувань і досліджень, ми фактично маємо свій власний R&D центр, здатний надавати підтримку підприємствам нашого сегменту. Зокрема, казахстанському підприємству корпорації у Теміртау.

- Чому вас перевели до іншої структури?

- Керівник запропонував мені перспективу розвитку на посаді менеджера з якості та координації R&D проектів у відділі розробки нових видів продукції технічного управління. За ці півтора роки я вивчила усі основні процеси на підприємстві, займалася виробництвом нових продуктів від виробництва сталы до переробки готової продукції у споживача, координувала роботу з корпоративним центром досліджень і розробок (R&D центром), що дозволило узяти найкраще з їхнього досвіду.

Крім того, відповідала за аналіз претензій споживачів, які стосуються якості нашої продукції. Зворотний зв'язок дуже важливий. Якщо він негативний – для нас це червоний сигнал, що підтверджує збій у ланцюжку контролю якості. Виявити та покарати винних – здавалося б, очевидний, але неефективний шлях. Досвідчений технолог, розуміючи тонкощі технологічного процесу, здатний оцінити ситуацію комплексно, при необхідності внести корегування як на окремих ділянках, так і в систему контролю.

- Скільки у нас розроблено нових видів продукції – скажімо, за останні три роки?

- Одразу цифру не назву, треба порахувати, адже з'явилися дуже багато нових марок, сортаменту, знов освоєних стандартів. Для прикладу можу сказати, що наш відділ займався освоєнням всього сортаменту литої заготовки на діючій МБЛЗ. Наприклад, у нас з'явилися малокрем'янисті марки сталі – окрім катанки, дана продукція у великих обсягах відвантажується у вигляді товарної заготовки. ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» – одне з небагатьох підприємств ГМК, яке освоїло технологію виробництва цих марок сталі відкритим струменем, що стало для нас конкурентною перевагою з урахуванням високого попиту на різних ринках, у тому числі європейському. А зараз перед нами відкриваються хороші можливості у зв'язку з майбутнім запуском модернізованого четвертого дрібносортного стану (МС-4) і нових МБЛЗ.

- Чим ще займався відділ, окрім литої заготовки?

- Практично усією продукцією, яку потім з цієї литої заготовки прокатували на станах (катанка, бунтовий арматурний прокат). Техпідтримку ми проводимо аж до процесу переробки нашої продукції споживачами. Наприклад, підприємствами метизів. Візьмемо «Стальканат-Силур» – провідного виробника канатів, канатних пасм в Україні. Коли вони вийшли із своєю продукцією на європейський та американський ринки, ми підлаштували свою технологію під вимоги європейських та американських стандартів. Звичайно, вимоги на цих ринках набагато жорсткіші. Світ змінюється, конкуренція зростає і вдосконалення обладнання, технології виробництва – наш єдиний шлях. Ще вчора внутрішніх споживачів влаштовувала наша продукція, вироблена за національними стандартами, а сьогодні реалізовувати таку продукцію набагато складніше – зростають вимоги до рівня якості. Споживач часто звужує для нас рамки, встановлені стандартами на продукцію, а золоте правило «клієнт завжди правий» ще ніхто не відміняв.

Якщо ми хочемо утримати наших споживачів, необхідні інвестиції в наші прокатні стани. Виробничий ланцюжок, який починається в кар'єрі або у шахті, завершується саме там. Кінцевий результат роботи всього підприємства залежить від цього обладнання. Наші прокатники – молодці, вони роблять усе, що від них залежить, але цього вже недостатньо.

- Чи вистачить у підприємства фінансових ресурсів на їхню реконструкцію?

- Звичайно. ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» – лідер в Україні за обсягами інвестицій. Вони націлені на стратегічний розвиток підприємства, а якість готової продукції – це частина стратегії. Зараз якість залежить від темпів оновлення наших станів. З кожним роком обсяг замовлень на виробництво високоякісної продукції з високою доданою вартістю зростає, як і прибуток від її реалізації. Наприклад, у 2017 році ми виробили вже 142 тис. тонн продукції з високою доданою вартістю, хоча ще три-чотири роки тому цей обсяг був вдвічі нижчим.

- Модернізація МС-4 відноситься до вкладень, про які ви говорите?

- Безумовно. І хочу підкреслити, що це комплексна реконструкція дрібносортного стану, вона зачіпає цілий ряд аспектів і різних змін, що дозволить нам вийти на новий рівень якості. Але модернізація – це глобально та дорого, а існують проблемні місця в технологічних процесах МС-5 і МПС-6 (стан з найширшим сортаментом продукції), ліквідував які ми не лише підвищимо продуктивність і понизимо виробничі втрати, але й значно підвищимо якість.

Зараз увага департаменту з якості буде сфокусована на кінцевій продукції – тій, яку побачить споживач. Необхідно створювати стаціонарні ділянки контролю якості готової продукції безпосередньо на прокатних станах, за досвідом інших підприємств Групи АрселорМіттал. Це забезпечить і стовідсотковий контроль якості, і дозволить скоротити простої станів, пов'язані з налаштуванням технологічних режимів.

Ми розуміємо, що якщо оступився доменний переділ, сталеплавильний підхопить і виправить, а помилку прокатників виправляти вже нікому. Це зовсім не означає, що решта переділів розслабляться, під контролем залишається увесь цикл, тільки тепер він буде з підвищеною увагою до якості готової продукції. Допомагати нам, окрім усім звичних аудитів з технології, будуть аналітичні методи контролю. Аналізи технологічного процесу та результатів випробувань допоможуть нам виявити слабкі місця та усунути їх. У нас великий потенціал розвитку, наразі лише частину процесів автоматизовано та візуалізовано, необхідно рухатися далі.

- З введенням нових МБЛЗ щось зміниться?

- Зміниться кардинально. Діюча МБЛЗ зараз на розрив – вона виконує замовлення як на товарну заготовку, так і для перекату на катанку та бунтовий арматурний прокат. Технологічні прийоми виробництва доводиться постійно змінювати, що не може не відбиватися на продуктивності та якості, створюючи певні складнощі в роботі персоналу. Спеціалізація потоків виробництва по трьох МБЛЗ однозначно позитивно позначиться на якості продукції, дозволить налаштувати обладнання на стандартну технологію виробництва, полегшить тим самим роботу персоналу.

- Що ви ще хочете привнести в роботу управління?

- Плани є. Але поки мені б не хотілося усе озвучувати в деталях, спочатку це потрібно обговорити з керівництвом підприємства, у якого, скажімо так, більш широкий кут огляду, вони дивляться на ситуацію в комплексі. Я думаю, що найголовніше – це підхід людей до результату своєї праці, щоб кожен прагнув робити свою роботу якісно та дорожив нею, це безпосередньо впливає на якість. Для цього нам потрібно буде змінити систему мотивації персоналу, задіяного на прокатних станах. Можна скористатися досвідом інших підприємств. Наприклад, тих же метизних, які я відвідувала та бачила, як це організовано. Потрібно використовувати різні механізми мотивації, і ми будемо це робити.2008  -  2009  -  2010  -  2011  -  2012  -  2013  -  2014  -  2015  -  2016  -  2017  -  2018  -  2019  -  2020  -  2021