ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»
ПАТ «АрселорМiттал Кривий Рiг»

Прес-центр


Page tools
Друк
В закладки
Поділитися
FacebookTwitter


Прес-релізи

ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» продовжує екологічну модернізацію аглоцеха № 2

Кривий Ріг, 16 жовтня 2018 р. ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» цього року продовжує реалізацію інвестпроекту з реконструкції агломераційного цеху № 2. Загальна вартість проекту складає понад 150 млн доларів.

На теперішній час з шести агломашин цеху реконструйовано дві: №№ 5 і 6 – інвестиції в них склали понад 70 млн доларів. Оновлення останніх чотирьох агломашин (№№ 1–4) заплановано на 2019–2020 рр. Наступного року роботи розпочнуться на агломашині № 4.

Цього року підприємство продовжує реконструкцію потоків повернення для усіх шести агломашин. Це комплекс галерей, перевантажувальних вузлів з системами інженерних комунікацій – єдина система транспортування просипі, що утворюється під час грохочення або відсіювання дрібної фракції агломерату, непридатної для доменного виробництва. Тому дрібну фракцію конвеєрами повертають назад і додають до свіжої шихти. При цьому її гасять водою за допомогою спеціальних барабанів, внаслідок чого утворюється паро-пилова суміш. Реконструкція дозволить ліквідувати це джерело викидів. Замість застарілих барабанів гасіння будуть встановлені пластинчасті конвеєри, завдяки яким можна транспортувати гарячу фракцію до бункерів повернення без процесу гасіння. Нова технологія, окрім екологічного ефекту, також дасть можливість заощадити енергоресурси – дрібна фракція у вигляді гарячого повернення змішуватиметься з шихтою, а значить, знадобиться менше газу на її підігрівання.

Крім того, в рамках інвестпроекту продовжується впровадження нової загальноцехової аспірації – будівництво трьох рукавних фільтрів і трьох електрофільтрів для видалення пилу. Зараз підходить до завершення реконструкція першої частини комплексу – дві аспіраційні установки збудовані та введені в експлуатацію, запуск третьої планується до кінця цього року. Завершити усі роботи за трьома установками планується в кінці травня 2019 року. Ці роботи дозволять покращити умови праці робітників, понизити рівень викидів і зменшити техногенне навантаження на місто та регіон.

Проектом реконструкції аглоцеха № 2 передбачено суттєве зниження викидів в атмосферу – на 500 тонн по кожній агломашині. Таким чином, після реалізації даного інвестпроекту загальне зниження викидів складе близько 3 000 тонн на рік.

Дмитро Щербак, керівник проектів і програм ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»:

– Одне із завдань проекту – досягти продуктивності 850 тисяч тонн агломерату на рік по кожній з шести агломашин, довести загальну потужність другого аглоцеху до 5,1 млн тонн агломерату на рік. Гарячі випробування агломашини № 5 показали, що це завдання є досяжним. Отримані також хороші екологічні результати, адже головною метою реконструкції аглоцеха є зниження викидів забруднюючих речовин в атмосферу. Досягти цього планується за рахунок реконструкції газоочисних систем агломашин і системи загальноцехової аспірації.

Довідка:

За 12 років роботи АрселорМіттал в Україні – з 2006 по 2017 рр. – в екологію інвестовано 5,6 млрд грн, реконструйовано 110 газоочисних установок. За цей період викиди в атмосферу знижено на 37%, скидання у водойми – на 74%, розміщення відходів – на 44%.









2008  -  2009  -  2010  -  2011  -  2012  -  2013  -  2014  -  2015  -  2016  -  2017  -  2018  -  2019  -  2020