ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»
ПАТ «АрселорМiттал Кривий Рiг»

Прес-центр


Page tools
Друк
В закладки
Поділитися
FacebookTwitter


Прес-релізи

ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» пропонує ввести приватну тягу на пілотних ділянках

Збільшення власного парку вагонів і введення приватної тяги на залізницях України підприємства розглядають не як бізнес, а як можливість виконувати свої контрактні зобов'язання, зазначив у своєму виступі на конференції Rail Expo 2018 начальник відділу зовнішньої логістики ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» Андрій Мороз.

За його словами, зростання запасів на складах підприємств ГМК та інших галузей свідчить про їх потреби у перевезенні значної кількості вантажів. Це стосується й експортних напрямків, і внутрішніх – по території України. «Наше підприємство змушене вдаватися до імпорту вапняку через порти, хоча основними джерелами даної сировини виступають підприємства Західної України і Донецького регіону. Але істотно збільшити вивіз вапняку всередині країни не виходить, через це частину потреб доводиться перекривати за рахунок імпорту. Чому ми в цьому році купили 500 вагонів? Не для того, щоб більше заробити. Насправді це вимушений захід у відповідь на ризики, пов'язані з невивезенням сировини і готової продукції. У цьому ж контексті необхідно розглядати і наполегливі прохання підприємств щодо запровадження приватної тяги», - пояснив Андрій Мороз.

Начальник відділу зовнішньої логістики ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» запропонував скористатися досвідом Казахстану, де впроваджуються пілотні проекти з використання приватної маневрової тяги на певних ділянках, переданих вантажовідправникам Казахстанською залізницею (КТЖ). Експеримент дає можливість на практиці вивчити всі спірні питання і зрозуміти, наскільки новоявлені перевізники відповідають кваліфікаційним вимогам, які висуває до них держава і КТЖ, а також зрозуміти всі плюси і мінуси поширення цього проекту на магістральні перевезення.

«Я думаю, що в Україні теж краще почати з невеликих пілотних проектів, з маневрової моноперевозкі на тих ділянках, де домінує один вантажовідправник. Наприклад, у нашій компанії є своє підприємство з видобутку та переробки вапняку в Херсонській області, де на певних станціях важко йде забезпечення тягою. Введення приватної або арендованої тяги на певних ділянках допомогло би нам покращити перевезення вантажу та зменшити долю імпорту цієї сировини. Такі пілотні проекти дозволили б не тільки висвітлити недоліки нормативної бази, вирішити земельні питання, пов'язані з експлуатацією пілотних залізничних ділянок, а також визначити реальні кваліфікаційні вимоги до приватних перевізників. Такі вимоги не повинні обговорюватися за закритими дверима, діалог повинен бути чесним і публічним, щоб це не призвело до збереження монополії або появи декількох привілейованих операторів», - підкреслив Андрій Мороз.

На його думку, потрібно переходити від розмов про державно-приватне партнерство у сфері інфраструктури до реальних практичних кроків. Це надасть істотну підтримку бізнесу, запустить механізм реформ в залізничному транспорті і, в кінцевому підсумку, допоможе вирішити ті проблеми, які довгі роки накопичувалися в цій сфері.


Фото Центру транспортних стратегій2008  -  2009  -  2010  -  2011  -  2012  -  2013  -  2014  -  2015  -  2016  -  2017  -  2018  -  2019  -  2020  -  2021