ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»
ПАТ «АрселорМiттал Кривий Рiг»

Прес-центр


Page tools
Друк
В закладки
Поділитися
FacebookTwitter


Прес-релізи

Генеральний директор ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг», посол Білорусі в Україні і мер Кривого Рогу відкрили музей гірничої техніки

<Кривий Ріг, 16 листопада 2018 р. Сьогодні у Кривому Розі був відкритий музей гірничої техніки просто неба для усіх мешканців і гостей міста. На його відкриття приїхали посол Республіки Білорусь в Україні Ігор Сокол і генеральний директор компанії «БілАЗ» Петро Пархомчик. Відкрив церемонію Генеральний директор ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» Парамжит Калон. У ній також взяли участь міський голова Юрій Вілкул, керівники підприємств міста, ветерани та працівники гірничого департаменту підприємства.

Парамжит Калон, Генеральний директор ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»:

- Як один з відповідальних партнерів з розвитку Кривого Рогу ми відчуваємо величезну підтримку з боку адміністрації та керівництва міста, а також пана Вілкула. Вже давно ми з ним говорили про можливість створення промислового парку в нашому місті. Поява цього музею може стати першим кроком на шляху до цієї мрії.Експозиція знаходиться на території, прилеглій до управління гірничого департаменту. Тут представлено 14 експонатів, які раніше експлуатувалися гірниками у різних підрозділах підприємства, стенди з інформацією про роботу гірничого департаменту, а також алея слави найкращих його працівників.

Серед основних виробничих експонатів – 180-тонний тепловоз, 45-тонний БілАЗ, 14-тонний електровоз і навіть критий вагон, випущений у 1908 році. Рудозбагачувальні фабрики № 1 і № 2 надали для музейної експозиції насоси та барабан-сепаратор з ванною. Для транспортування експонатів були задіяні 20-тонний автокран, довгомір, 18-тонний кран і інше габаритне обладнання підприємства та підрядних організацій.

На відкритті відбулося нагородження найкращих працівників гірничого департаменту та передача ключів від чотирьох нових БілАЗів представниками компанії-виробника. Потім усіх присутніх запросили на першу екскурсію музеєм.

Ігор Сокол, посол Республіки Білорусь в Україні:

- З великим задоволенням прийняв запрошення узяти участь у відкритті музею просто неба. Хотів би, щоб один з об'єктів експозиції – наш білоруський БілАЗ – став уособленням білорусько-української дружби, нашого партнерства та співпраці. Хотілося б також, щоб таких експонатів і символів нашої дружби було якомога більше в Україні.Юрій Вілкул, міський голова Кривого Рогу:

- Кожен куточок нашого міста має бути красивим і комфортним. Гірничий департамент ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» зробив прекрасний подарунок до свого дня народження усім мешканцям міста. Кривий Ріг є лідером в Україні серед міст з промисловим туризмом. Цей музей – ще одне місце, де можна дізнатися про історію нашого регіону та розвиток гірничодобувної промисловості. Радий, що ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг» є одним з основних наших соціальних партнерів.

Петро Пархомчик, генеральний директор ВАТ «БілАЗ»:

- Щиро вітаю усіх від імені білоруського автомобільного заводу «БілАЗ». Цього року він відзначає 70 років. І ось цей експонат – 40-тонний БілАЗ, який свого часу відпрацював в кар'єрах багато років, - знову сьогодні молодий і красивий. Хотілося б, щоб уся техніка, яку ми постачатимемо, так само гарно виглядала за 10, 15 і більше років. Думаю, діти, які спостерігають різну техніку просто неба, з часом працюватимуть на сучасній техніці. Хотів би вручити мініатюрний подарунок Генеральному директору ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг Парамжиту Калону – це кар'єрний самоскид класу 136 тонн, найпопулярніший у Кривбасі, який у великій кількості використовується в кар'єрах.

Володимир Теслюк, заступник генерального директора з виробництва гірничого департаменту ПАТ «АрселорМіттал Кривий Ріг»:

- Ми сподіваємося, що тут часто буватимуть родини з дітьми, групи школярів. Створюючи музей гірничої техніки, ми поставили перед собою мету – в цікавій та доступній формі розповісти про роботу гірників, обрали найцікавіші експонати, щоб діти та молоді люди, побачивши потужність і габарити гірничої техніки, у майбутньому захотіли пов'язати своє життя з гірничодобувною промисловістю. Музей гірничої техніки ми створювали своїми руками. Працівники гірничого департаменту продумували концепцію, підбирали експонати. З транспортуванням техніки та благоустроєм території допомагали підрядні організації, які працюють на наших об'єктах. Усі, хто працював над створенням музею, робили це безкоштовно з єдиною метою – підняти імідж професії гірника.

Музей розташований за адресою вул. Збагачувальна, 57. Для мешканців і гостей міста він відкритий для відвідин у будь-який час. У вечірній і нічний час включається підсвічування експонатів.

2008  -  2009  -  2010  -  2011  -  2012  -  2013  -  2014  -  2015  -  2016  -  2017  -  2018  -  2019  -  2020